Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz oAcido #29 üzenetére

    Nem tudom megítélni, hogy amit Kroni1 linkelt valójában egy elfogult, részrehajló, vagy hibás teszt-e.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Kroni1

    veterán

    válasz oAcido #29 üzenetére

    Én boltban újonnan pont 20-ért vettem anno az ASUS M5A97 8 fázisos AM3+ lapomat amiben vigan elszalad az FX 4.5GHz-en. Persze őrült tuninghoz lehet AM3+-os Sabertooth lapot is venni 50-60-ért, de egy Sabertooth intel oldalon 80-100k körül mozog..

    Hűtőből persze nem árt egy jobb, de ez intelre is igaz szerintem. Még szerencse, hogy AMD-nél nem változott a rögzítés ősidők óta, ugyanazt a BigTyp-ot használtam anno S939-en, aztán S775-ön, és AM2-n is ami AM3+-ra is.

    A 8320 vagy a 8320E jobb ár-érték arányú, mint a 8350-es és aki tuningol annak mindegy, kb. ugyanaddig huzhatóak. A 8350-es szerintem sem olyan jó vétel, főleg 50-55k körül, mert most januárban valóban felvitték az árát. Az akkor volt jó mikor 43-44k volt a bolti ára! Ellenben 95W-os 8320E-t (boltban, újat) 35-ért vettem karácsony előtt unokaöcsémnek, az simán megy komolyabb hűtő nélkül 4GHz-en, a 8350-hez képest alacsonyabb feszen!

    [ Szerkesztve ]

  • Kolbi_30

    őstag

    válasz oAcido #78 üzenetére

    FX ala Asrock lapot nem tennek..mert egy kalap szar a tapellatasa tobbnyire mindnek..20k ert lehet venni tuningra alkalmas lapot..
    Az en procim 4.5 ghz megy nem melegedett meg 60-62 fok fole hyper t4 huti. sehol nem erzem kevesnek. Amikor vettem 29k volt boltban, alaplap 22.huto 7. ha ezt osszerakod 58 ezer..na most egy normalis I5 proci lap nelkul ennyibe kerul..es meg csak nem as K-s hogy huzhasd.(teljesitmenyben nem lesz szamottevo kulonbseg)

    You want some birth control, you can smoke a cigarette.

  • Kroni1

    veterán

    válasz oAcido #78 üzenetére

    "Tegnap linkeltem, hogy játék alatt a FX 8350 az i3 szintjét hozza, tuningal éri el az i5 4460 szintjét."

    - Akkor nem olvastad a cikket amit linkeltem ugye?

    "Viszont ahhoz jobb lap kell, illetve hűtő. Máris drágább az AMD-s konfig, mint az Intel-é (az i5 és az FX egy árban van)."

    - Én az ASUS AM3+ lapomat 20-ért vettem, simán megy 4.5GHz-en benne az FX, persze intel alá vehetsz 13-ért Asrock-ot, de őszintén szólva ennyiért alaplapot én nem igazán vennék. Ugyanakkor leírtam, hogy ne a 8350-hez hasonlítsd az 55k-s i5-öt, a 8350-est felesleges megvenni, az most valóban túl drága 50k körül (43k volt tavaly) és 4.2-4.5GHz-et ugyanúgy ki lehet hozni egy 35-38k-ért kapható 95W-os 8320E-ből..

    "Mivel az i5 esetében nem K-s prociról beszélünk, pont tökéletes neki az a gyári hűtő."

    - A "hűtő nem kell" téma vicc, a 8320E egy közepes CM TX4-es hűtővel is simán elmegy 4.3GHz-en. Nézz be a Milyen CPU hűtőt vegyek topicba is, ott leírják, hogy a gyári intel hűtőt is érdemes cserélni, mert 1-1.5 év után az is hangos lesz. Én az AMD és az intel gépeimhez is mindig vettem komolyabb hűtőt.

    Lehet csavarni akárhogy, aztán mindenki eldönti, hogy neki mi kell. De kicsit úgy érzem, hogy te magadat akarod folyamatosan nyugtatgatni itt, hogy jó döntés volt az intel. Hozzáteszem nincs ezzel semmi gond, tényleg jó. Keveset fogyaszt telhelés alatt is, jó az egyszálas teljesítménye is, de azért hidd el szépen el lehet karistolni egy 35ezer forintos 8 magos 8320E-vel is..

Új hozzászólás Aktív témák