Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz Petykemano #6 üzenetére

    Az elmúlt években valahol olvastam korábban, hogy az FX-6300 volt a legnagyobb példányszámban eladott termékük APU/CPU fronton, ugyhogy szerintem igenis van kereslet még mindig a Visherára. Aki dedikált VGA-s gamer gépet szeretne építeni, annak még mindig nem igazi alteratíva az APU szerintem, AMD fronton az FX-eket látom még mindig a jobb döntésnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz Petykemano #15 üzenetére

    Azért mert a ZEN-re koncentrálnak. Nem sok értelme volna foglalkozniuk már az AM3+ platformmal.

    Persze, értem én hogy ők is az alacsony fogyasztású, mobil szegmens felé tolódnak, és az asztali PC piac már kevésbé fontos nekik, ezzel nincs is semmi baj, de még mindig elfogadhatónak tartom a Vishera teljesítményét, főleg az árához képest. Hogy a játékok nem tudják kihasználni a 6-8 mag erejét?! Lehet, de csak jól kell(ene) optimalizálni a játékokat, és nem lenne semmi gond:

    [link]

    Az adott tesztben nézd meg hogy szerepel pl. az FX-8350-es 4GHz-en. Hozzáteszem a FX-eket nem "illik" alapórajelen használni, az én 8320-asom (amit 40k-ért vettem) lazán megy 4.5GHz-en.

    D.Orion: Ha tudsz várni jövőév eleéig akkor én nem biztos hogy most váltanék, de az még elég messze van, amikor majd itthon is vehetsz majd AM4-be való FX procit, csúszás is lehet a kiadás idejében, szóval neked kell dönteni, hogy mennyire kevés vagy sem a jelen konfigod.

  • Kroni1

    veterán

    válasz oAcido #29 üzenetére

    Én boltban újonnan pont 20-ért vettem anno az ASUS M5A97 8 fázisos AM3+ lapomat amiben vigan elszalad az FX 4.5GHz-en. Persze őrült tuninghoz lehet AM3+-os Sabertooth lapot is venni 50-60-ért, de egy Sabertooth intel oldalon 80-100k körül mozog..

    Hűtőből persze nem árt egy jobb, de ez intelre is igaz szerintem. Még szerencse, hogy AMD-nél nem változott a rögzítés ősidők óta, ugyanazt a BigTyp-ot használtam anno S939-en, aztán S775-ön, és AM2-n is ami AM3+-ra is.

    A 8320 vagy a 8320E jobb ár-érték arányú, mint a 8350-es és aki tuningol annak mindegy, kb. ugyanaddig huzhatóak. A 8350-es szerintem sem olyan jó vétel, főleg 50-55k körül, mert most januárban valóban felvitték az árát. Az akkor volt jó mikor 43-44k volt a bolti ára! Ellenben 95W-os 8320E-t (boltban, újat) 35-ért vettem karácsony előtt unokaöcsémnek, az simán megy komolyabb hűtő nélkül 4GHz-en, a 8350-hez képest alacsonyabb feszen!

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz jedis #60 üzenetére

    Sajnos olyanom nem volt, abban az időben átpártoltam az intelhez.. De a 775 után 1156-ra már nem lett volna jo a hűtő, kedvesen 2mm-rel arrébb tették rögzítőlyukakat.

  • Kroni1

    veterán

    válasz oAcido #78 üzenetére

    "Tegnap linkeltem, hogy játék alatt a FX 8350 az i3 szintjét hozza, tuningal éri el az i5 4460 szintjét."

    - Akkor nem olvastad a cikket amit linkeltem ugye?

    "Viszont ahhoz jobb lap kell, illetve hűtő. Máris drágább az AMD-s konfig, mint az Intel-é (az i5 és az FX egy árban van)."

    - Én az ASUS AM3+ lapomat 20-ért vettem, simán megy 4.5GHz-en benne az FX, persze intel alá vehetsz 13-ért Asrock-ot, de őszintén szólva ennyiért alaplapot én nem igazán vennék. Ugyanakkor leírtam, hogy ne a 8350-hez hasonlítsd az 55k-s i5-öt, a 8350-est felesleges megvenni, az most valóban túl drága 50k körül (43k volt tavaly) és 4.2-4.5GHz-et ugyanúgy ki lehet hozni egy 35-38k-ért kapható 95W-os 8320E-ből..

    "Mivel az i5 esetében nem K-s prociról beszélünk, pont tökéletes neki az a gyári hűtő."

    - A "hűtő nem kell" téma vicc, a 8320E egy közepes CM TX4-es hűtővel is simán elmegy 4.3GHz-en. Nézz be a Milyen CPU hűtőt vegyek topicba is, ott leírják, hogy a gyári intel hűtőt is érdemes cserélni, mert 1-1.5 év után az is hangos lesz. Én az AMD és az intel gépeimhez is mindig vettem komolyabb hűtőt.

    Lehet csavarni akárhogy, aztán mindenki eldönti, hogy neki mi kell. De kicsit úgy érzem, hogy te magadat akarod folyamatosan nyugtatgatni itt, hogy jó döntés volt az intel. Hozzáteszem nincs ezzel semmi gond, tényleg jó. Keveset fogyaszt telhelés alatt is, jó az egyszálas teljesítménye is, de azért hidd el szépen el lehet karistolni egy 35ezer forintos 8 magos 8320E-vel is..

  • Kroni1

    veterán

    válasz attila9988 #83 üzenetére

    Nem mondtam hogy vegyél új hűtőt, akkor vegyél ha akarsz.. Csak leírtam, hogy én sosem használok gyári hűtőt, terhelés alatt azoknak a 6centis 2500rpm felett pörgő ventiknek elviselhetetlen a hangjuk számomra, legyen szó intelről vagy amd-ről. Én szeretem a halk 800-1300rpm-es 12-14cm-es ventiket, a házamban csak ilyenek vannak, és ezzel sokan mások is így vannak. Mellesleg a CPU hűtőmet még 2006-ban vettem Oliverdától, azóta hűségesen kísér, tökéletesen kompatibilis minden AMD konfigommal, intelnél csak 775-re ment fel merthogy olyanom is volt, a többivel már sajnos nem lenne jó.

    Olyat sem mondtam, hogy jobb az AMD, és hogy mindenkinek az való. Leirtam, hogy az intel nagyon jó, az emberek nagy százalékának pont igy a tuti, hogy nem kell hozzányúlni. (a nem K-shoz ugye nagyon nem is lehet..) Valóban egyszerűbb kényelmesebb. FX annak a gamernek vagy kevesebb pénzből épitkező való aki tuningolna, (magyarán rászán annyi időt, hogy boisban a szorzót feljebb viszi kicsit, ezzel nyerve 4-500MHz-et) esetleg megvan a bivaly hűtője is. Merthogy FX-et bűn nem tuningolni, mindegyikben rengeteg potenciál van még, amit nem aknázott ki a gyártó, de utólag szinte "kötelező" megtenni.

    Csak annyit mondtam, hogy nem kell annyira lesajnálni az FX-eket és tulajaikat mint ahogy azt néhányan megteszik, mert pl. több szálat kihasználó alkalmazásokban/játékokban nemhogy az i5 de akár a jóval drágább i7 szintjét is el lehet érni egy 35k-s 8magos FX procival.

    Igaz valóban többet fogyaszt, az én FX-em 4.5GHz-en HD7850-essel üresjáratban 60W-ot vesz ki a falból, játékok alatt 220-230W-ot eszik. A 450W-os tápom még csak felhangosodni sem szokott alatta. Persze nem tagadom, jobban örülnék egy 140W körüli fogyasztásnak, de csak a tudat miatt, merthogy ennél a lámpák is többet fogyasztanak a lakában, valódi jelentőssége csak a melegedés szempontjából van, energiafelhasználásra nem igazán van kihatással.

    Raysen623: Ezt a 650W tápot én sem értem, olvasd el az utolsó bekezdésemet! Inkább egy minőségi, halk 450W táp, (ami 550W alatt sem sz@rja össze magát) mint egy olcsóbb kategóriás amire rá van írva hogy 650W és a valóságban kevesebbet tud, és azt is kevésbé stabilan..

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz Valdez #135 üzenetére

    Igen, tavasszal jönnek a lapok, és nem sokkal később az első APU-k is, ha jól tudom.

Új hozzászólás Aktív témák