Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    válasz MZperX75 #72 üzenetére

    Azért a digitális sem pár évet bír ki. :) Egy példát említve, van 1984-s CD-m, és még elég sok ebből az időszakból, és egytől egyig hibátlanul olvashatók. :) Szerintem, ha a legalacsonyabb írási sebességgel írunk CD-t, DVD-t, jó minőségű lemezre (én a Verbatim AZO sorozatát részesítem előnyben), és fénytől, hőtől elzárva tartjuk, akkor az is nagyon sokáig olvasható marad. És mint megemlítettem, ezt gond nélkül sokszorosíthatom. A megapixel dolog a digitális gépeknél szerintem ha nem is a legfontosabb dolog, de nekem számít. Egy nagyobb jó minőségű képet megvághatok, nagyíthatok anélkül, hogy minőségbeli romlás lenne. De, igaz ami igaz, analóg gépeknél semmi jelentősége nincs, ott még nem is hallottam megapixelekről. :) Való igaz, az analóg fotók sokkal jobban nagyíthatóak, mint a digitális társaik. A tárolásra visszamenőleg, u. annyi dia fizikai helyén, sokkal több CD-s, vagy DVD-s kép fér el, nem beszélve arról ha HDD-re is mentünk adatot. Utóbbiban nincs töretlen bizalmam azt azért megjegyzem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák