Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    Petykemano: Igen igazad van, egyik sincs kobe vesve. De most, hogy van elerheto licencelheto chip szerintem nem fognak valtani a gyartok, csak azert mert az intel megoldasa is licencelhetove valna. Mukodik az ARM os uzleti modell. Es szerintem most mar eleg nagy cegek gyultek kore. Ehhez nem ertek, de gondolom nem csip csupp osszeg egy uj dizajnt licencelni es azt alakitani tovabb es programozni? Talan ezt tamasztja ala kinai cegek reagalasa az intel ingyen adom cuccomra. Kapufa lett, a licenc sem sokat valtoztatna rajta. Ugy erzem az Intel elmaradt ebben, es sajnos az AMD is. AMD nek mar 3eve az energiat ebbe az iranyba kellett volna vinnie tovabb. Gpu fronton mindene meg volt hozza, CPU meg mehetett volna egy ARM licenc, es mini pc piacon, maris boven jelen lehetett volna. Sajnalom, mert elbaltazott lepes volt kihagyni.

    De meglatjuk merre tovabb, azt szinte boritekolhato, hogy a tech orias valamilyen lepesre kenyszerul. A tic-tac rendszer is leallt.

    Dare2Live: Ennek orulok, es jo hir. Szivesen olvasnek privatban errol a trailes "server" -rol. Illetve az ARM os mini PC rol.:)

    A fogalmazasomat javitom a szerver szot "" jelbe teszem. :). Szervernek beallitott izeke. Pont a kenyszer es az arak miatt. (Ha lenne aktualis elfogadhato aron uj szerver abba lett volna jo beruhazni, de fel milio es meg tobb osszegert nem eri meg, es a berlet is tuls sok) 150-200k kozott lenne uj szerver gep kis fogyasztassal, annak biztosan jo piaca lenne. Igy maradnak a mini pc-k, amik nem egy 7/24 gepek igazabol, az eddigi tapasztalatom szerint. :)
    Amugy ezt q1900 vs AM1 et nezegettem, es a ketto kozul a kekek jottek ki jobban. Ezert gondolkoztam kek vonalon. Biztisan fogsz tudni privatba javaslatot tenni mas iranyba is. :)
    continuum, fronton is lemaradt az idezo jel a bedoles szonal. De az az agazat ahova ez fejlesztve lett tulajdonkepen zuhano repulesben van, es nem sok biztato jel van a felemelkedesre. Ha nem lesz piacon eszkoz amivel ez hasznalhato, gyakorlatilag ennek sem lesz sok ertelme.

    hcl: Nem tudtam, hogy masok mar elkepzeltek, MS tol lattam elsonek valamelyest mukodo megoldast. Akkor megint csak spanyol viasz efektus?
    Bar droidon ha megtennek, biztos nagyot szolna, es en is beruhaznek egyre. :)Mindjart nagyobb ertelme lenne a brazost lecserelni egy tabletra es egy NAS ra. :)

Új hozzászólás Aktív témák