Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    Pedig mindenki nevetett mikor az ARM bejelentette az intel felkotheti a gatyat, mert meg lesz tepazva. Es a szerver piacon meg csak eztan lezdodik a hadd el hadd. Az ARM egyre jobb dizajnokat fejleszt, a google pedig egyre jobb op rendszert ad hozza. Ezen a piacon a Winnek es az intelnek nem sok eselye van labdaba rugni, mint az a WM eladasokon latszik. egy darabig.Egy atlagos fehasznalasra egy ARM soc boven elegendo. Es a laptop piac is beszukul. A ceges vonalak megmaradnak de kb ennyi. Az x86 vissza szorul, A Pc agazat evek ota vergodik, ami Api fronton tortenik az megint csak nem egy elore menetel. MS mindig bekavar, es sosem tisztazodik le a helyzet. Ez van. Egy tech oriasnak van amibe bele torik a foga. Itt latszik kina mekkora es apro penz amit az intel oda tudott piszkalni.
    En nem banom. Mert egyben azt is mutatja ha akarna olcsobban is adhatna desktop cpu-it alaplapjait. De gusztustalanul felarazza. Es ebbol latszik, a szandek. Ha ervenyesulne a piacon akkor az almanal is pofatlanabb lenne. Ennek igy kell lennie, ezen a piacon nincs keresni valojuk, nagy volt az arc mikor le neztek az ultra mobil agazatot. Hat ehhez itt egy saller par miliard dollarba kerult. Szamlat kertek rola? :D

  • csongi

    veterán

    válasz Grodd #38 üzenetére

    Szerintem lesz meg. Lassan a lakossagi net is eleg stabil es szeles savot ad, es a kis cegeknek elgendo lesz egy sajat szerver sajat hazon belul, ott viszont szamitani fog a fogyasztas es az operacios rendszer bekerulesi osszege. Bar ez meg par ev, de hazankba egyre jobban no ezen iranyba valo elmozdulas.

    Simid: Nezd meg a Win mobil eszkozok vissza eseset. Kinaba mindenki felrant egy alap droidot es piacon is van egy keszulekkel. Kinek kell fizetos op rendszer, amit kinlodva portolnak. Meg akkor os ha az MTK- ra nehezebb a droidot irni. De akkor is sajat soc es az op rendszer ingyen van. Plusz rengeteg fiatal probalhatja ki a szarnyait programozas teren. Ms itt elverzett. Ha google akarna megenne Ms-t. Penzugyileg erosebb. De szerintem nem bantja, mert akkor a sajat vesztebe rohan. Verseny nelkul egyik multi sem eletkepes hosszu tavon, egyed uralom mindig ossze omlashoz vezet.

  • csongi

    veterán

    válasz KisDre #44 üzenetére

    Hieronymus:
    Azt nem mondtam hogy felvasarolna. De ha versenybe szallna asztali fronton nagyobb sikereket erne el, mint MS mobil fronton, es szepen mindig lefaragna az MS tortabol egy darabot. Ez evekbe merheto, de volna ra realitas. Es amikor egy nagy ceg elkezd fogyni, a 21szazadba gyorsan megy vegbe.

    Atlanos felhasznaloi szinten a legtobbet hasznalt program a bongeszo. Ha akarna ebbe a szegmesben meg tehetne az elso lepest. Es igy szukithetne a piacat az MS nek. Office szinten A libre office boven hasznalhato, es tul sok minden nem szol az MS mellett, leginkabb az x86. Mivel a google siman megtehetne a rendszeres frissitest, es meg sok fele verzioval sem kellene veszodni mint egyes linuxoknal, siman gyors terjedese lenne. Itthon 3 gepen csaerelnem le kapasbol a wint. Egy jo allasu Arm normalisabb kis pc a csaladok 80% nal elegendo lenne. A jatek ami meg elteti ezen a szinten a pc-t. Szoval eltelt nemi ido a felhasznalasi szokasok gyorsan valtoznanak ha meg lenne a lehetoseg. Legalabbis szerintem, en igy gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    xRagna: igen probaltam oket. Sokat fejlodott, es tetszenek, de meg tul sok a disztro, ezen finomitanak es egyre jobb lehet. Sajnos a mai gepeken meg mindig akrobatikazni kell melyik disztoval milyen tamogazas van driveres energia gazdalkoasi szinten. Stb. De tetszik, es orulok a fejlodesenek.

    margithid: Felteles modba irtam, ha akarna. Vagyis, HA jobban foglalkozna ezzel a dologgal, menne neki. Az emberek jelentos resze nem is tudja mi tortenik a gepen. :) Ha egy linuxot tennel fel es teljes win kulsot kapna eszre sem venne mi valtozott. :). Szoval, nagyobb szeletet foghatna desktop fronton mint MS a mobilon.
    Szerintem. Ms igert hajmeresztoen szuper dolgokat. Pl a mobilt felteszed monitorra, es van egy mini pc-t .
    Eszmeletlen jo es nagyon vartam a beteljesedest. Csakhogy nem jottek az eladasok. Es sajat magat szurta volna tokon, mert ez kihatassal lett volna megjobban a laptop piacra. Ne feledjuk MS bevetele az eladas, Google bevetele a reklam. A ketto nem ugyan az.

    Dare2Live: Duliee egyel lejebb kerdese kivalo, es valasz is egyben.:)

    Petykemano: Reszben egyet ertek. Az x86 nem most fog eltunni. De egyre vilagosabb, van mas alternativa. Es a donto oldal szerintem az lesz. Hanyan gyartanak-licencelnek x86-ot? Hm.... Es hanyan gyartanak,licencelnek ARM-ot. Illetve hany ceg kezdi el es csinal sajat soc? Nah itt lesz majd a valasz. Mert a tech orias magara marad. Nem kis cegek vannak a masik oldalon. :) Sot egy egesz allam ami kina. Ez is egy valasz volt kina reszerol. Gyartatott ott az intel, es nem hagyott ott semmit, ezt igy honoralta a kina, gondolom en.
    Az hogy nagyobb teljesitmeny nagyobb fogyasztas ez igy van az ARM nal is, de mint irtam, abbol sok sok gyarto es ember jut munkahoz jovedelemhez. A tech orias magara marad. A google chrombook pedig szarny probalgatas, nem sok vilagmegvalto igeret hangzik el vele kapcsolatban, de MS-nel volt am rendesen :) . Azert hirt adtak, hogy jobban oda figyelnek a Chrom projektre :). AMD- t sajnalom, licencelt ARM ot es keptelen volt egy rendes gpu- t betolni, pedig abban lett volna siker szerintem, bar az ATI levalasztasa talan utat enged ennek. Es egy cpu parossal lehet jol szerepelni a piacon.
    CPU-t meg kulon lehet fejleszteni. Bar atlagos felhasznalasra az is elegendo boven boven, csak hat az intel hajpolas megtette a maga hatasat. :)

  • csongi

    veterán

    válasz Dare2Live #82 üzenetére

    És mennyibe fog kerülni? Illetve a konkurens termék mennyit fog fogyasztani.
    Gondolom a 120W plusz már terhelés alatt fog ennyit fogyasztani.
    Sok részből áll. Fogyasszon többet, de ha a vételi ár jóval kedvezőbb, és nem kell szerver helységet bérelni ami havi 15+áfa-tól indul.... Máris olcsóbba jöhet ki mint a konkurens drága, de kevesebbet fogyasztó gépei, dondolom. Illetve nem minden szerverhez kell bruta teljesítmény. Jelenleg nálunk is ez van. kedvezőbb beruházni egy kis fogyasztású viszonylag kis teljesítményű gépre, mint szervert bérelni.
    így most az intel lesz a befutó, mert amire kell a CPU igényesebb és abban jobbak a kékek. Amúgy Simán AMD-t vennénk. Én remélem ezen a fronton is lesz ARM Alternatíva, mert van benne kapacitás, csak kell hozzá idő mire elterjed. A kérdés az, menni pénzt hajlandóak erre áldozni?

  • csongi

    veterán

    válasz kenwood #91 üzenetére

    Erre lett volna megoldas az MS elkepzelese, miszerint Kulso eszkozokkel, bill+eger es monitorra kotve lett volna egy kis pc amivel nagyon sok mindent desktop modon lehetett volna megcsinalni. De sajnos ez bedolt. Sajnalom. Ha van esze a konkurenciank akkor az elkepzelest tovabb viszi, es maris egy ujabb pont ahol a Win veszithet felhasznalot.

  • csongi

    veterán

    válasz Dare2Live #98 üzenetére

    Nem vagdalkozom, és szerver és szerver között is van eltérés. Mint írták feljebb nem mindenkinek kell erőmű szervernek. Amit én mondok az az "otthon" is üzemeltethető szerver, és HA (ami ugye feltételes mód) tehát, ha lesznek olyan mini szerver gépek, akkor az ARM megoldása is kielégítő lehet, főleg ha kedvezőbb áron lesz.
    És nem kell neki szerver terem. Sok olyan cég van és egyre több kisebb cég( kis hazánkba) aki ebbe az irányba megy el. Én ezt mondom, és nem kell hogy igazam legyen, nem vitatkozom, hanem a saját véleményem írom le. Engem nem győzött meg egy 120W+ fogyasztás egy 32magos gépnél, mint ellenérv, ha az akart lenne. 4magos szerverről beszélek, és az alsó szegmensről.
    Ez a piaci rész eztán fog bővülni szerintem, de a szerintemben benne van az is hogy nem :)
    Nem reprezentatív felmérés, csak egy vélemény.

    "szerver helyiséget nem tudom mért ne kéne neki bérelni"
    Miért kellene? Egy kis cégnél ahol egy web oldal fut, esteleg más olyan programok, amiknek semmi kihatása nincs a cég belső információira. Pl: Állíts össze magadnak egy egyedi receptet, és nincsenek árak....stb.
    Ennek nem kell terem, meg Űber védelem, de még brutál erős szerver gép sem. Egy stabil net egy router és töredéke üzemeltetési pénzből meg van, mint ha terembérletet fizetne az ember.
    Erre gondoltam, remélem sikerült jól leírnom. :)
    Bérleti díj 15.000*12+Áfa
    Egy gép ára plusz villanyszámla mennyibe jönne ki?

  • csongi

    veterán

    válasz kenwood #102 üzenetére

    Én nem hoztam fel a brutál magos szervereket, pont a kis szerverek elérhető áron való megjelenéséről beszélek, vagy beszélnék feltételes módba. ahova az ARM jó eséllyel piacot is csinálhatna. mindez feltételes módba.
    És egy LGA775 meg ilyen megoldások elmennek kínlódással, kínlódok most is kettővel. Ez egy olcsó megoldás, de nem az igazi, a kettő között lehetne piacot találni. Ez az a szegmens ahol az ARM elkezdhetné a szerverek piacán a térhódítást.
    Ha lenne szerver adottságokkal rendelkező megfizethető rendszer, stabil, megbízható...stb. akkor megérné beruházni rá, mert mondjuk 1,-2 éven belül megtérül az ára, és nem bérleti díjba fizetődik ki, hanem tulajdonjogba marad mint értékcikk,
    Az órások és kisvállalkozók között is vannak szintek.
    Nah mindegy, lehet tényleg nagyon katyvaszos, és rosszul gondolom.

  • csongi

    veterán

    Petykemano: Igen igazad van, egyik sincs kobe vesve. De most, hogy van elerheto licencelheto chip szerintem nem fognak valtani a gyartok, csak azert mert az intel megoldasa is licencelhetove valna. Mukodik az ARM os uzleti modell. Es szerintem most mar eleg nagy cegek gyultek kore. Ehhez nem ertek, de gondolom nem csip csupp osszeg egy uj dizajnt licencelni es azt alakitani tovabb es programozni? Talan ezt tamasztja ala kinai cegek reagalasa az intel ingyen adom cuccomra. Kapufa lett, a licenc sem sokat valtoztatna rajta. Ugy erzem az Intel elmaradt ebben, es sajnos az AMD is. AMD nek mar 3eve az energiat ebbe az iranyba kellett volna vinnie tovabb. Gpu fronton mindene meg volt hozza, CPU meg mehetett volna egy ARM licenc, es mini pc piacon, maris boven jelen lehetett volna. Sajnalom, mert elbaltazott lepes volt kihagyni.

    De meglatjuk merre tovabb, azt szinte boritekolhato, hogy a tech orias valamilyen lepesre kenyszerul. A tic-tac rendszer is leallt.

    Dare2Live: Ennek orulok, es jo hir. Szivesen olvasnek privatban errol a trailes "server" -rol. Illetve az ARM os mini PC rol.:)

    A fogalmazasomat javitom a szerver szot "" jelbe teszem. :). Szervernek beallitott izeke. Pont a kenyszer es az arak miatt. (Ha lenne aktualis elfogadhato aron uj szerver abba lett volna jo beruhazni, de fel milio es meg tobb osszegert nem eri meg, es a berlet is tuls sok) 150-200k kozott lenne uj szerver gep kis fogyasztassal, annak biztosan jo piaca lenne. Igy maradnak a mini pc-k, amik nem egy 7/24 gepek igazabol, az eddigi tapasztalatom szerint. :)
    Amugy ezt q1900 vs AM1 et nezegettem, es a ketto kozul a kekek jottek ki jobban. Ezert gondolkoztam kek vonalon. Biztisan fogsz tudni privatba javaslatot tenni mas iranyba is. :)
    continuum, fronton is lemaradt az idezo jel a bedoles szonal. De az az agazat ahova ez fejlesztve lett tulajdonkepen zuhano repulesben van, es nem sok biztato jel van a felemelkedesre. Ha nem lesz piacon eszkoz amivel ez hasznalhato, gyakorlatilag ennek sem lesz sok ertelme.

    hcl: Nem tudtam, hogy masok mar elkepzeltek, MS tol lattam elsonek valamelyest mukodo megoldast. Akkor megint csak spanyol viasz efektus?
    Bar droidon ha megtennek, biztos nagyot szolna, es en is beruhaznek egyre. :)Mindjart nagyobb ertelme lenne a brazost lecserelni egy tabletra es egy NAS ra. :)

Új hozzászólás Aktív témák