Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz Puma K #74 üzenetére

    Pillanatnyilag is kapható "AMD" alaplap. Sapphire márkanév alatt. Elég régóta. ;)
    És ha ezt megakarja lépni az AMD? Azzal neked mi bajod van? Nagyon sokan nem értenek a világban a gépekhez. Nekik sokkal jobb ha 100%-ra vehetik, hogy mindaz amit megvesznek, az tényleg kompatibilis egymással, és tényleg működni fog.
    De fröcsögj csak. Ez jellemző a kékfanokra. :N

    Én meg egyszer nyúltam nVidiához, és arra jutottam, hogy soha többet. A driver pl borzasztó. ;)

    @(#73) takacsbotond:
    Te mégis miről hadoválsz drága barátom? Milyen minőségbeli esés? Én úgy látom, hogy egyre gyorsabbak lettek a Bulldozer magok. De biztos tévedek. A GCN Radeonok meg egyre gyorsulnak. Úgyhogy nem tudom mi bajod van. Hogy jobb a legújabb nVidia gpu? Hát, oké. Jobb. És? Majd javul a GCN is még. Egyszer egyik jobb, máskor a másik. Ez örök életben így volt. ;)

    @(#62) Raysen623 :
    Végre valaki aki nem azon lovagol, hogy "dehát a cinebencsbe jobb a zíhárom!". Mióta megvan az A8-am nem ütköztem még CPU bottleneckbe. Egyedüli gondom vele, hogy csomó program dualcore-nak látja a procit, emiatt csak 2 magot teker. De így legalább nem akad a filmnézés, böngészés, zenehallgatás. :U

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

  • BlackPriest

    őstag

    válasz Puma K #74 üzenetére

    Miert, hany nagy "gyarto" matricaz at oem tap belsoket? Manapsag meg mar szinte semmibol nem all egy alaplap, akar gyarthatna is, oda is beszallitok adjak a hang, lan, usb vezerloket...

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • SylverR

    senior tag

    válasz Puma K #84 üzenetére

    Pedig annak érezhető akkor is.
    Szerintem vannak normális AMD processzorok, hisz nekem is az van. Mondom, nem érezhető, hogy baj lenne vele. Ráadásul a benne levő IGP-t használom megjelenítésre egyelőre. S bár arra számítottam, hogy nem sok mindenre lesz elég... Meglepően erősnek mondató.
    Nem azon kell folyamatosan lovagolni, hogy dehát az i7 gyóóóóóóóóóóóóóóóóóóósaaabbbbbb... Kit érdekel? Az se érdekel, hogy van i5 is. Az érdekel, hogy átlag Józsika számára, egy A6, A8 teljesítménye bőven elegendő. Cserébe olcsó is.
    Tudod, "AMD, smarter choice".

    Érdekes, nekem az ősrégi monitorom is felismerte az APU, sőt a régen szerzett 3650 is. Ott valami nagyon nagy baj lehetett. Esetleg rossz drivert kapcsolt be a monitorhoz a kindóz. Nem hiszem, hogy lenne ilyen "driver-hiba". Én még nem találkoztam ilyennel.
    Képi hiba? Ohóó. Én is tudnék ám mesélni az nVidia tv-outos dolgairól. ;] De nem fogok, mert semmi értelme.

    Azt tessék már megérteni, hogy mindkét gyártó drivereiben vannak bugok. Egyiké egyik konfiguráción jön ki, másiké másikon! Ha az adott konfigon, szoftverkörnyezetben hibázik az AMD kártyája, cseréld. Mit bánom én. De a hozzá nem értő ember mikor idejön, csak azt látja, hogy "sz@razáemdé". Ezt pedig nagyon nem kellene...

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Puma K #84 üzenetére

    én egy nvidia laptopot kötöttem össze egy 2008-as és egy 2010-es lcd tv-vel HDMI kábelen keresztül, ami meghajtotta: Nvidia gtm 425 mobil vga. Nem tudtam beállítani, hogy lássam a képernyő szélét, mindig csak a közepét mutatta.

    Tehát akkor most se AMD-t, se Nvidiát ne vegyen senki, mert 2 fos TV, meg egy szar monitor a referencia?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • MongolZ

    addikt

    válasz Puma K #84 üzenetére

    Te ritka nagy szopórolleren vagy.

    HD4730-cal szintén 1680x1050-es felbontást használtam. 5650M-et használok most perpill. Amiket leírtál, azok nálam egyáltalán nem jelentkeztek.
    Nem is értem, hogy az egész fröcsögésed hogy jön ide.

    (#52) Polllen: Ha már külföldi szavakat használsz, akkor használj helyesen: puffer, nem buffer.

    "És mint mondtam egy ilyen értékesítési láncban, ha hiszitek, ha nem, a szállítási költségek a többi költséghez képest alacsonyak. Azért is láncnak hívják, mert benne van minden. (adminisztráció, tárolás, kezelés, stb-stb)"

    Aha, ezt hisszük most. Aztán ha valaki egyszer fogná és kiszámolná, hogy mi mennyibe kerül, rájönne, hogy nem, a szállítás igenis sokat nyom/nyomhat a latban.

    "Azt pedig el kell felejteni, hogy valami úgy éri meg, ha komplett kamiont rendelsz. Az éri meg, ha annyit rendelsz, amennyire szükséged van."

    Nem egészen érted, hogy mire gondolok.

    Sajnálom, de elméleti szakemberekkel inkább nem vitatkozom :/

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Puma K #84 üzenetére

    Az én VGA utam a következő:
    S3 Trió, GF2 MX400, Riva TNT2, Ati Radeon 9500, 6600GT, X1950pro, HD3870, HD4850, HD4870, HD5850 És utolsó a Mobility Radeon HD5470 ami most is megy.

    Jelenleg a laptop összes kimenete foglalt.. (HDMI-re van kötve a projektor (1280*800) és a házimozi, D-Sub-ra a 24 colos (1920*1200) monitor.. plusz a saját kijelző 1366*768-al.) Mindig azonnal felismeri, és szépen kezeli a kijelzőket. És ezeken kívül még tucatnyi egyéb megjelenítővel volt dolga.. de sose volt semmi probléma vele. Szóval csak a driver vagy az user hiba jöhet szóba.. :)

    Én VGA fronton erősen az Ati felé húzok.. de sose ez volt a szempont. Mindig próbáltam a számomra elengedő teljesítménnyel rendelkező legjobb ár/érték arányúakat venni. A képminőség és megbízhatóság terén az nVidia a 6600GT idejében felért az ATI szintjére, és azóta "Egyik kutya másik eb".

    Ha most vennem kéne VGA-t talán Maxwell-es nVidiát vennék a kedvezőbb fogyasztás miatt... de a másik oldalt ott van a Mantle API és az AMD TrueAudio. Szóval nehéz dolog.. DE Szerencsére van IGP ami huszárvágással megoldja a problémát :D

    Prociban Intel.. AMD-nek jelenleg esélye sincs.. :P

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák