Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz letepem #48 üzenetére

    Kikérem magamnak, mert nem vagyok elfogult csak a tapasztalataim alapján írok.

    Az tapasztalatom az az, hogy hiába nevezget át az Nvidia attól még neki fizikailag is van köztes teljesítményű/szintű kártyája.

    Nem nem kapok sem az AMD-től sem az Nvidia-tól anyagi vagy bármilyen nemű támogatást. Mindig tesztekből, és ismerőseim körében informálódom, így mindig azt veszem amit az adott vásárlásra szánt összegért a lehető legjobb a számomra. Így volt 2 alkalommal AMD kártyám (asztali GPU HD 4850, mobil GPU HD 5470).

    (#49) MongolZ :

    Ha olvastad volna csak a hír címét akkor láthatnád, hogy mobil GPU-ról van szó és nem asztaliról. Amiket leírtál azok nagyon szépek és húha, de nem ez a lényeg.

    Nekem is laptopom van és nekem is 128 Bit-es a dedikált VGA kártyám és konkrétan lósz@rt nem ér a legújabb játékoknál HD felbontás (1366x768) felett, persze függ a játék grafikai motorjától és annak a megjelenési idejétől, valamint még a mobil GPU-k felépítése is eltér némely esetben a számozása révén azonosnak vélt asztali társaihoz képest... amiktől jócskán lemaradnak.

    Amúgy nem érv, hanem megjegyzés, és én az AMD helyében kiadtam volna egy köztes memóriabus-szal rendelkező GPU-t. De ez anyagilag nem érné meg az AMD-nek így nincs. Ha nincs az AMD-nél ilyen ami az én igényeimet kielégítené akkor nézelődök Nvidia tájékán. Az AMD APU-k fogyasztásával (jó persze egy IGP is van a CPU mellett, de a mobil fronton az AMD CPU-ja nevetséges teljesítmény/fogyasztás mutatót produkál) nem vagyok megelégedve és inkább veszek egy erős dedikált GPU-val rendelkező laptopot mint egy ilyen 128 Bit-es dedikált VGA-s APU-val összedolgozós variációt...

    Látom már kár volt beírni, mert egyes emberek fejében csak AMD és csak Nvidia tábor "drukkerei" léteznek... gondolkodó, márka független vásárlók nem is léteznek egyesek szerint ahogy olvasom a fórumot...

    (#50) kisza25 :

    Én elhiszem neked is amit írsz, de megint csak elfelejtitek, hogy a hírben mobil GPU-król van szó és nem asztaliról. Én asztali gépnél figyelembe sem veszem a 128 Bit-es kártyákat, hanem alapból a minimum 256 Bit-es kártyákat nézem és attól nagyobbakat, meg persze nézem a kártya egyéb paramétereit. Számomra a legfontosabb a teljesítmény/fogyasztás. Laptopnál meg sajnos meg ha valaki igazán akar játszani akkor kénytelen mélyen a zsebébe nyúlni és akkor kap olyan teljesítményű GPU-t amilyet csak szeretne, de hát ez van valamit valamiért.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák