Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz dezz #50 üzenetére

    "Majd szóljanak, ha egy légy természetes (nem scriptelt) intelligenciáját sikerül elérni! :)"

    Szerintem egy légy "intelligenciáját", nem olyan nehéz elérni, mert a légy végül is nem csinál mást, mint:
    - repülés közben elkerüli a tárgyakat
    - ha elfárad, megpróbál akár vízszintes, akár függőleges felületre leszállni
    - ha táplálékot érzékel, akkor megközelíti és amennyiben nem érzékel nagyméretű, mozgó tárgyakat, akkor leszáll rá
    - a gyorsan mozgó tárgyak elől megpróbál kitérni
    - sötétebb helyről általában a világosabb felé repül, kivéve, ha a sötétebb helyről olyan kémiai jelzést (szagot) érzékel, ami táplálékra utal, vagy, ha a hőmérséklet meghalad egy bizonyos szintet, illetve, ha elfárad
    - ha szaporodni akar, akkor saját magához hasonló formájú és méretű "objektumot" megközelít és vagy vizuális, vagy kémiai (ezt nem tudom pontosan) módon azonosít

    Az ízeltlábúaknál maradva, jóval nehezebb lenne elérni a Portia-k, vagy a sáskarákok valódi intelligenciáját.

    (#54) atti_2010:

    :DD

    Na, de a viccet félretéve, azért akar a DARPA autonóm gépeket távirányításúak helyett, mert a távirányításúak nagy hátránya a lehetséges késleltetésen kívül, hogy egy komolyabb, technikailag jól felszerelt ellenség, mint pl. Irán, vagy Kína, képes lehet zavarni az irányítójelet, vagy, rosszabb esetben akár teljesen át is venni a gépek irányítását és az amerikaiak ellen fordítani a saját gépeiket és a DARPA pont ezeket a "kevéssé" kívánatos lehetőségeket akarja kiküszöbölni az autonóm, "gondolkodó" UCAV-kkel.

    (#63) ddekany:

    Remélhetőleg 2040 körül már jó eséllyel lesznek full autonóm UCAV-k (szerintem a 2037 Bomber már ilyen lesz), de, ha mégsem, az sokaknak (köztük nekem is :D ) elég nagy csalódás lenne.

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Új hozzászólás Aktív témák