Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Apollo_21 #9 üzenetére

    jónak jó, csak nem kifizetődő, ennek a cuccnak az árán látszik is, hogy miért. ritkán használt, ritkán írt adatok tárolására még mindig jobb megoldás a HDD, pusztán költséghatékonysági okokból. egyszerűen nincs értelme mondjuk egy BD50 filmet SSD-n tárolni, mert kb. annyiba kerül a bolti BD lemez is, mint a tárhely az SSD-n, ha nem olcsóbb.

    egyébként ha a vezérlő nem hal meg, csak a cellák kezdenek elöregedni, attól az adat olvasható marad, írni nem lehet többet.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Jester01 #24 üzenetére

    reflektáltam arra, hogy mennyire jó is adattárolásra, itt általában az szokott az emberek első félelme lenni, hogy jaj, de a NAND chipek meddig bírják? erről a jelenségről sajnos én is tudok, de pl. ezért is mertem TLC-s SSD-t venni, mert úgyis előbb adja be a kulcsot a vezérlő, mint a NAND.

    amúgy meg tökmindegy, mert a backup nélküli adatot én mindig elvesztett adatnak tekintem. rendszeresen kell menteni (akár több helyre is), meg olyan helyről vásárolni, ahol tudod majd érvényesíteni a garit 2-3 év múlva is, akkor nagy gond nem lesz.

    (#25) radi8tor1: +1, mondjuk nem nagyon érdekük, mert akkor jövőre meg azután ki venné meg a következő generációs cuccot, ami kb. pont ugyanennyire gyors?

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz D1Rect #46 üzenetére

    meg a PR részleg bónusza, ha kiderül, hogy a gyárakban tömegesen lesznek öngyilkosok a kínai segédmunkások...

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz adamssss #50 üzenetére

    kérdezd már meg tőle (bár neki úgyse mondják el), hogy az a 6 év fejlesztés, meg bevezetés, meg a lobbizás a kórházaknál mennyibe kerül.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Apollo_21 #74 üzenetére

    itt lépne be a fogyasztó a képbe, aki nem veszi meg a hulladékot, ezzel mozgásra kényszerítve a piacot, csak sajnos tudatosan gondolkodó fogyasztóból van kevés, ezért tart ott a kereskedelmi televíziózás is, ahol. ha nem vennénk, akkor nem kerülne ennyibe. a túramárkáknál nemtom melyikre gondolsz, ha a dél-amerikai nevűre, akkor ott én sem értem az itthoni ordas felárat, ha meg a magyar származású tibeti nevűről, ők mások cuccait nyúlják, és gyártják le kb. ugyanott, ez szerintem gusztustalanabb piaci magatartás, még ha a végeredmény olcsóbb is.

    de távolodjunk el más termékek piacától, mert teljesen mások az arányok. a K+F és a gyártás felfuttatása rengeteg pénzbe kerül, ha még ráadásul friss területről van szó (mint az SSD az utóbbi pár évben), gyakran kell úgy kihozni a terméket, hogy még mindig biztos bukó lesz üzletileg, és majd az erre épülő második-harmadik generáció hozza be azt, amit közben máshonnét (egyéb részlegek nyeresége, hitel) keresztfinanszíroznak. mert a nyereség igazából nem ezeken van, olyan kevesen veszik meg, hanem a középkategórián. nézd meg a grafkártyák piacát, a high-end igazából csak azért van, hogy az AMD vagy az Nvidia kirakhassa az asztalra, hogy nézd, srác, az enyém ekkora. akinek van rá pénze és igénye, az megveszi, mi meg majd 2-3 év múlva, mire lecsúszik az elviselhető árszintre.

    lehet sokat szidni a multikat, meg hogy nyerészkednek, stb., de láttam már két céget is, aki kvázi a nulláról kezdtek egy jó ötlettel, aztán ahogy nőttek, valahogy előjöttek ugyanezek a problémák (nagyobb forgalom=nagyobb ügyvitel=nagyobb fix költség=nagyobb árrés), amikre nagyjából ugyanazok a megoldások is születtek. nem védeni akarom őket, mert nem áll érdekemben, csak azzal van bajom, hogy az általános vélekedés szerint a nyereség képlete így néz ki:

    termék ára - gyártási költség

    az, hogy kié volt az ötlet, ki fejlesztette ki, ki tesztelte, ki designolta, ki szerezte be hozzá az alkatrészeket, ki szállította szét a világban, ki reklámozta, kinek a pénze áll az el nem adott készülékekben, már senkit sem szokott érdekelni, pedig ezeket a tevékenységeket is emberek végzik, mint mi, akik abból élnek, hogy bemennek a melóhelyükre és ezt csinálják. a végén persze nagyon kevés ember keresi magát betegre, de sokan vannak, akiknek a megélhetése biztosítva van.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz _Atesz #99 üzenetére

    notiban sehogy, NAS+Gigabit LAN a legjobb megoldás.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz liksoft #102 üzenetére

    hát, azokhoz a cuccokhoz, amikről írsz, nem is kell gigabit lan, mert alssúak, mint a tetű. volt ilyenem is, csak filmeket és sorozatokat tároltam rajta, nem is sírtam a sarokban, mikor az egyik HDD beadta a kulcsot.

    a NAS ott kezdődik, hogy Synology, vagy Qnap. perpill egy HP Proliant N54L látja el ezt a szerepet otthon, egy 3 lemezes RAID-5 tömbbel, Synology DSM-mel, minden héten teszteli a HDD-ket, ha beszarik a gép, akármilyen Linux rendszer alatt visszaolvasom a tömb tartalmát, vagy berakom egy Synology NAS-ba és megy tovább. a lemezeket direkt különböző gyártási időponttal szereztem be, a fényképeket szinkronizálja dropboxra (hagy nézze az NSA, ha erre van gusztusa), a fontos állományok egy truecrypt file-ban laknak, szintén dropboxon, ami a laptop-NAS-dropbox háromszögben szinkronizálódnak. ennél nagyobb redundancia és adatbiztonság otthoni felhasználásra szerintem nem kell, bár lehetne még fokozni.

    e-mailes példa egyértelműen gyökérség és user error, nem is nagyon kommentelném.

    egy szóval sem mondtam, hogy nem kell figyelni rá, nekem viszont szükségem van rá, hogy bármelyik eszközömről elérhessem a rajta tárolt adatotkat, legyen az egy tablet, laptop, vagy média lejátszó. az, hogy te szutyok, már amúgy is tönkrement eszközökről kell, hogy adatot ments, nem azt jeletni, hogy az összes ilyen eszköz kategorikusan szar.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz stargazerhu #127 üzenetére

    azért írta, mert ezekben a pednrive-okban olyan a vezérlő, mint az SSD-kben, nem csak ír az első elérhető cellába, mint egy mezei pendrive. ha neked egy pendrive szintű vezérlővel ellátott SSD-d lenne, akkor nem kicsit anyáznál az írási sebesség és az élettartam miatt, a windows hamar kinyírta volna.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák