Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    Szia Mindenki!
    Talán, nem ez a megfelelő topik a kérdésemhez, de legalább ez "pereg"! Az akksis topik (amit találtam) az szinte halott...
    Előzmények: 2 hónappal ezelőtt csöppentem az "okos telefonok" világába, vettem egy TCL (Alcatel one touch) Idol x 950s dual sim telefont. Ahogy időm engedi, bújom is szorgalmasan az Android-os alkalmazások topikját, hogy ne legyek oly "láma" felhasználó. :B
    Gond: Ha egész nap szorgalmasan "tapizom" a telefont, akkor akár naponta is töltésre kell "dugnom". Mint ahogy utána érdeklődtem, ez nem oly ritka dolog az ilyen készülékeknél, mert a 2000 mA-es akkuja nem igen tud többet nyújtani üzemidőt. A csomagban kapott gyári/eredeti USB-s töltőt használom. Felfedeztem, hogy amikor töltésre dugom a telefont, (ez legtöbbször bekapcsolt állapotban történik) akkor el is kezd tölteni, de hol 45 %-nál, vagy max. 57 %-nál abbamarad a töltés! A töltő is teljesen környezeti hőmérsékletre hűl, pedig mikor a töltési folyamat effektív, akkor legalább 40 *C (talán több is)hőmérsékletre melegszik. Ha a töltés ideje alatt, kb. 20 - 25 percenként használom a telefont (akár telefonálok, vagy bármilyen alkalmazást elindítok néhány percre), akkor viszont gond nélkül feltölt 100 %-ra!
    Nem tudom, érthetően fogalmaztam-e?.... Olyan, mintha a töltő érzékelné, hogy "csökkenő" az akku feszültség/áramerősség igénye, és leszabályoz!
    Kérdés: ha valaki hozzáértő, találkozott már hasonló problémával, kérném a tanácsát a lehetséges megoldáshoz.
    Próbáltam már kikapcsolt állapotban, egész éjszakára töltésen hagyni, de reggelre is, csak 65 %-os töltési szintig jutott el. Szereztem egy Sony USB töltőt, ami szintén egy 2000 mA/h akksis telefonhoz használatos, de amikor azzal dugtam töltésre, kiírta, hogy "nem a gyári/eredeti töltőt használom....."
    Nem tudom, hogy ilyen esetben, vagy a szakaszos - nem 100 % -os feltöltési szintből adódóan, károsodhat-e a készülék akkumulátora...? Nagyon nem lenne jó, mert a telefonból nem lehet kivenni az akkut :W
    Ötleteket, tanácsokat, előre is köszönöm!
    ha esetleg valaki tud a gondom megoldásához egy megfelelő topikot, és elkalauzol, köszönöm azt is!

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák