Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #337 üzenetére

    tévedsz, én nem szurkálódok és nem piszkálgatok, hanem tényeket sorolok vagy tényekre utalok.

    ingyenes az office? [link]: "A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium korábbi tájékoztatása szerint Microsoft szoftverei 2010-ben 1,5 milliárd, 2011-ben 1,13 milliárd forintba kerültek. Az elmúlt tíz évben az állam közel 12 milliárd forintot fizetett ki erre a célra. Ezért a pénzért az állam nem teljes értékű Windowsokat vásárolt, csak kötött időre bérelte a frissítések jogát, az intézmények pedig, legalábbis elvileg, a programon kívül vásárolták meg a Windowsokat. Ezért kellett volna most a megállapodás hiányában Linuxra, vagy más alternatív megoldásra váltani."

    hát ennyire ingyenes az office-od. évi több, mint egymilliárdot fizettünk érte. ismétlem magam: ez nem vallási kérdés, nem szurkálódás, hanem pénzügyi kérdés.

    "gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában": hogy a fenébe ne lennék érintett 12 milliárd közpénz elköltésénél? mindenki érintett a témában, aki bármiféle adót fizet, legyen az szja, áfa, szektoriális adó, különadó, stb. te is érintett vagy.

    a többire nem válaszolok, mert az üres személyeskedés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Ringman

    nagyúr

    válasz King Unique #337 üzenetére

    Az 1 TB/user tárhely ráfizetés az MS-nek, a többi bevételéből finanszírozza.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #337 üzenetére

    "Lehet kicsit elragadtattam magam az igaz, de az a szurkálódás, célozgatások, mocskolódás, amit ti minden ilyen topikban leműveltek, h gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában az sokaknál kiveri a biztosítékot és vérlázító, már elnézést."

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy bambano szerencsés, hogy neki nem kell ms termékeket használnia (ez nem jelenti azt hogy sosem használt), sajnos nekem pl. eddig szinte az összes windowst és office-t kellett már használnom. Szóval ez is egy légből kapott kijelentésed, mint sok másik.

    Meg valamelyik másik hsz-edben írtad, nem tudom melyikben mert a röhögéstől alig látok már, hogy irigyek vagyunk meg stb.

    Nos, szerintem nem túlzás kijelenteni azt, hogy aki IT-vel, vagy egyéb hasonló munkakörben dolgozik, zsebből ki tudná fizetni a wint az office-szal együtt. Csak neked (ill. nektek, tisztelet a kivételnek) nehéz elfogadni, hogy vannak emberek, akik ezen már rég túljutottak.

    Én azt tapasztaltam, hogy ms termékkel meg open cuccokkal is meg lehet csinálni ugyanazt, csak meg kell tanulni. Ja igen, az viszont már egyéni probléma ha a tanulás és a munka büdös.

    De azt is elfogadom hogy te ezt vagy azt akarod használni. Az meg hogy a közpénzeket mindegy mire költik el, fergeteges.

    Ha tetszik, ha nem, iskolába teljesen felesleges a gyerekeknek kemény pénzeken ms termékeken tanulni, ha megőrülsz akkor is. Hogy miért felesleges, az pedig le lett már írva rengetegszer, csak valamiért mindig elsiklottatok felette.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák