Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #245 üzenetére

    Windows 8.x asztali vs. modern felületi alkalmazások, Start menü hozzáadás

    Számológép

    Asztali felület:

    Modern felület: beépített és áruházból külön telepíthető egyéb verziók is:

    1. Számológép (beépített)

    2 Számológép X8 (áruházi app)

    Start menü: Classic Shell-ben, ha bejelölsz bizonyos opciókat, akkor nem tudsz kimenni a Metro felületre*, mivel :

    - Start gombot megnyomva
    - Windows billentyűt megnyomva
    - jobb oldali Charms bart előhívva
    - asztalt lehúzva, felosztva

    lehet átugrani/ átváltani modern felületre. Első kettőt alapból letiltja és lenyomva a Start menü jön elő, de harmadik és negyedik is beállítható Betöltéskor meg alapból az asztalt hozza be, mint már csomószor le lett írva.

    Classic Shell és Windows Start menü beállítási lehetőségek:

    * Csak a beépített Windows billentyűkombinációkkal (Win+C, Win+S/Q) tudod előhívni, viszont azok, mivel mélyebb rendszerbeállításokat érintenek, nem lehet csak úgy kiiktatni :N
    Esetleg registryben lehet vele mókolni [link].
    Ezt leszámítva, van több Start menü alternatíva is a Classic Shell mellett, amely képes a többit letiltani.

    Hibrid Start menü: amit fentebb betett képet GoodSpeed kollega, az a Win9-ben fog debütálni, mint Start menü, 8.x-ben már vsz nem lesz, de hírek kapcsán is kicsit le vagy maradva...viszont minek is, mert 8.1-be is tudsz vagy kb.10 féle ingyenes Start menü pótló közül válogatni [link]

    Amúgy én csak végigpróbálgattam mindet, de le is szedtem őket, mert számomra feleslegesek, csak összeszemetelik a rendszert. Így ilyenformán a Win9 nagy Start menüje se hoz lázba, az maradjon meg a népnek fő szenzációként...
    Meg lehet szokni bőven a Start képernyő + Start gomb menüje kombót, és nekem valahogy szabadabb érzést, rugalmasabb munkavégzést biztosít. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák