Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    "Az operációs rendszert fejlesztő csapat vezetője ezt azzal indokolta, hogy mivel nem egy javított, hanem egy teljesen új terméket készítettek, a névben is ki akarták fejezni a minőségi változást." - Nem vágom, a Win9 ezt miért nem fejezte volna ki?

    Nem lehet, hogy csak nem akartak keveredést a Win95 és 98 címekkel?

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz szabonagyur #237 üzenetére

    Ránézésre, marketing miatt, mittudomén. Semmi logikát nem látok benne, azért kérdem.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz King Unique #449 üzenetére

    "XP-vel rengeteg gond volt...engem és másokat is zavart a random iexplore.exe összeomlás, tálcáról USB biztonságos leválasztás ikon eltűnése, kínkeserves frissítés az svchost.exe és wuauclt.exe 100% processzorhasználata miatt, amit csak support megszűnés vége előtt pár hónappal javítottak ki úgy, ahogy. Aztán már most vannak olyan szoftverek, vírusírtók, amik nem kompatibilisek vele, v épp adott programnak csak 64 bites verziója van, ami szintén probléma...a 64 bites XP meg nem igazán jól sikerült jószág. Nekem már pusztán ezek miatt, h ne kelljen vele szívnom is megérte váltani az új Windows-okra."

    Érdekes, nekem ezek nem jönnek elő. Még mindig XP-m van. Ennek a legjobb a startmenüje is, mert nem kell görgetni. :)

    A 10-re már váltanék majd, ha lenne elég erős gépem hozzá. Most már egyre több új program nem működik XP-vel.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz King Unique #463 üzenetére

    Nem nagyon alternatíva, munka miatt Windowsos programokat használok, meg a saját magam által kódolt régi kis segédprogramjaim is Win-specifikusak, hiába tanultam is a Linuxot. De mindegy, eddig még megvagyok, egyszer lesz egy jobb gépem is. :) A Win10 iránya - különösen, hogy multiplatformra tervezik - már tetszik.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz janos666 #465 üzenetére

    Nincsenek parancsikonjaim az asztalon, mert a háttért legföljebb bekapcsoláskor látom. Azaz de, a lomtár. A leggyakoribb 8-10 program a gyorsindítón van 16 pixeles ikonokként, ezt még Win7 esetén is így állítottam be. A Start menüből közvetlenül elérni a vezérlőpult elemeit, lenyíló menüre állítottam mappanyitás helyett. A gyorslista kb. 10 eleme újabb 9 gyakori programra mutat, azon kívül pedig a "Minden program" menüt ritkán használom. A Win7 programkeresője nekem nem jött be, mert mindig elfelejtettem a program nevét, amire kerestem, így az ABC szerinti elrendezés, amihez az XP-ben a W7-tel ellentétben görgetni sem kell, nekem jobb. A Metro azért nem jön be, mert nem egy sorban kell átfutni az ikonjait, hogy megtaláljunk valamit, ráadásul az egész monitoron kell pásztázni. Mert mindig elfelejtem, mit hova tettem, még ha évek óta ugyanott használom is. Mindenkinek egyéni szokásai vannak, azért jó, ha megadják a választási lehetőséget. Úgy nézem, talán a Win10-ben már ismét így lesz.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz King Unique #467 üzenetére

    Én Win7-en is visszacsináltam a gyorsindítót (de ott trükközni kellett, mert valamiért a gyorsindító nem maradt fenn egy újraindítás után, ellenben az ugyanúgy működő hivatkozások panel igen), a tálcát vékonyra és kis ikonosra állítottam, a megnyitott programok jelzését pedig visszaállítottam név mutatására és a csoportosítást is kikapcsoltam. Az OS animációit, átlátszóságát, kibontásokat stb. mind kikapcsoltam, mert úgy gyorsabbnak hat a rendszer. Így szoktam meg. De mondom, használtam már Win7-et, csak mindent XP-szerűre állítottam. (8-ast is telepítettem már másnak.) Azt szeretem, ha rendszerbe integráltan van választás, így hogy ha én azt szoktam meg, akkor továbbra is használhassam úgy vagy hasonlóan, ahogyan szeretem.

    A mostani gépemre XP-nél jobb már nem megy fel, maradok ennél, de ha lesz egyszer jobb masina (nincs kilátásban), akkor arra már 10-es megy majd.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz janos666 #469 üzenetére

    Félreértesz tán: én azt szorgalmazom, hogy a testreszabhatóság ne csökkenjen indokolatlanul, lehetőleg alaprendszeren belül maradjon meg, ne kelljen érte mindenféle kiegészítőket sem telepíteni. Azok az új trendek, amik némelyik böngészőben és OS-ben felbukkantak, hogy megaszondják, mi a jó nekem, és vagy úgy használom, vagy sehogy, az nem az én világom. Következésképp valószínűleg a Win8-cal is csak a start menü hiánya lett volna a gondom, és lusta lettem volna segédprogrammal bajlódni. Mindenesetre túlélem, nem vagyok frissprogram-mániás. Ha az XP-hez volna még támogatás, nem is éreznék késztetést a váltáshoz, de tényleg egyre kevesebb 3rd party program támogatja, és egyre több olyanba futok, ami ezen már nem működik.

    Lényeg a lényeg, nem akarok én hitvitába bonyolódni, vagy az új rendszerek bármelyike ellen szólni, csak annyit mondtam, hogy ha lehet, inkább átugrom. Úgy tűnik, a Windows 10 tetszeni fog. Bár az még mindig talány, mikor lesz olyan számítógépem, ami futtatni is fogja. Nem biztos, hogy a Win11 előtt...

    "Ott van egy ikon a tálcán. Rákattintasz jobb klikkel, letűzöd, ottmaradt." - Igen, és ha megnyitom, akkor ugyanott marad, a megnyitott és nem megnyitott programok ikonja egymás mellett, egy kupacban, aztán még csoportosítva is, nem látni egy pillantással, mennyi van megnyitva, sőt még egy kattintással ráváltani sem lehet, ha csoportosítás van véletlenül... Ez így egyben nem jött be. Szépen, külön, az ikonoktól elkülönítve (nem vonallal, de legalább külön), névvel ellátva, úgy átláthatóbb.

    Az én gépemen még az XP is döcög már, aligha menne erre Win8. :D Azért mégis több mint 10 éves a vas, nem sokkal fiatalabb magánál az XP-nél.

    King Unique: "Aero és animációk mai hw-ek korában már nyugodtan maradhatnak bekapcsolva." - Amelyik gépen Win7-et használtam, ott ez már nem okozott volna problémát, de míg lefut az animáció, az is idő. Zavar. Hozzászoktam, hogy ha kattintok, akkor 1-2 frame múlva ott van a másik ablak.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz janos666 #472 üzenetére

    Erre még fölengedi, de külön partíción már mindkettőt kipróbáltam. Egyszerűen kevésnek bizonyult a RAM-om. Az XP 200-300 mega körül használ alapjáraton, marad még 1,2 giga. Az sem elég a böngészéshez sem, nemhogy a még kevesebb - azért a Win7 meg a 8 akárhogy több RAM-ot használ, az Operám meg nem spórol. Egyébként most már 2 éve volt, hogy utoljára XP-t telepítettem, de az alapállapothoz képest nem lassult be, nem vagyok hozzá balga. :)

    King Unique: "mert a régi elrendezés is addig jó, amíg kevés program van megnyitva" - Ennek talán az a titka, hogy ha nálam túl sok minden volna megnyitva, akkor kezelhetetlenül lassúvá válna a gép. :D Nem tudom, egy erőművet hogyan használnék, de már hozzászoktam, hogy tartózkodom a sok programtól, a sok böngésző-ablaktól, meg hogy kénytelen vagyok néha vizsgálni az egyes programok ram-igényét.

Új hozzászólás Aktív témák