Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz bzoley #340 üzenetére

    Mennyire igazad van! Teljesen egyetértek.

    ----------------------------------

    Más:
    ---------

    Leszedtem mind a kettőt egy VMware Workstationra feltettem. Egész gyors lett ez a Windows érdekes, hogy az MS le akarja cserélni a command line-t powershellre, találtam egy pipát, a start menu properties-ben, hogy írja felül PS 5-el.
    Meg de komoly megy a ctrl+c ctrl+v már a PS5 ben.

    Komoly, mondjuk a komplett metró felület egy kattintással visszaállítható.

    Nekem az jött le, hogy ez a Win 8.1 egy nagyon jól optimalizát, és komoly változásokon ment keresztül a memória, meg a disk kezelés is.

    Mocskos gyors lett a rendszer még egy 5400-as olcsó SSHD-vel is. Virtuális gépként is. Meg simán megy vele a VMware tools is mindent felismert a Workstationban is.
    Egyedül a Standard Floppy Disk Controllert nem ismerte fel, valahogy megértem :D

    Mi a véleményetek az Új Windows-ról amúgy, a promóciós dolgokon felül találtok valamit amit érdemes, megemlíteni?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #367 üzenetére

    Én azt hiszem majd most megnézem mennyit foglal, majd ha feldobok egy Office 2013 meg pár progit, ha felmennek rá majd egyáltalán, ez egy jó teszt is lesz egyben. hogy mi megy meg mi nem megy a Win10-en.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz szabonagyur #369 üzenetére

    Igazából az a helyzet, hogy én csak Windows-t VMware Workstationban, vagy VirtualBox-ban futtatok, mert kell, és arra vagyok kíváncsi, hogy mennyit eszik a rendszer, egy kialakított rendes munka VM-ként. Maajd beszámolok, hogy mennyit eszik rendesen felkonfigurálva.

    Nekem most erre 2 frissítés ment fel eddig, 109 MB-os Sec Essential, meg egy Windows frissítés, érdekes, hogy a Server Next-re ugyanez a Sec Esseential 120 MB körül volt.

    (#370) woland_y2k

    Köszi és mindig hozzávarázsolod a programokat a géphez mikor bekapcsolod, vagy a Program Files-ben tartod? Engem az érdekel, hogy ha felkonfigurálok egy Munka VM-et, akkor az egy defrag / / V /X-el egy sDelete-el, egy VMDK defrag-al, és egy VMDK compact-al mennyi helyet eszik.

    Az ilyen elméleti

    attol, hogy telepitesz ra programokat meg maga az os nem fog tobbet foglalni.

    hülyeségekkel nem annyira tudok mit kezdeni, mert gyakorlati haszna=0!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #372 üzenetére

    Na igen sajnos így van teljesen egyetértek.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hallador #365 üzenetére

    Meg ez az új több desktop dolog is egész jó lett. Eez tökre hiányzott Linux alatt ez régen megvolt, de legalább az MS is fejlődik.

    (#374) woland_y2k

    Na akkor ha már belekötöttél, akkor
    - felteszek egy rendszert

    Ezzel szart nem érek mert csak egy oprendszer.

    - felteszek programokat amit használok az oprendszeren.

    Magyarázd már el mi a francot kezdjek egy sima windows-al?

    Elmondtam mi a cél amit el szeretnék érni, és ez csak meg szeretném nézni. Na akkor most kinek nincs szövegértése?

    Nem akarsz mással kötözködni esetleg, nem keresnéd meg anulut esetleg?

    Leírtam egyértelműen amire gondoltam előbb és csak tovább kötözködsz, gyenge, gyenge...

    Köszi előre is.

    :N :U :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #376 üzenetére

    Igaz, ahha.... Akkor igazad is van másik topik mi

    Amúgy a Win10-ről is akarsz írni vagy csak be trollkodtál.

    Mi a véleményed a Win10-ről vagy csak miattam jöttél "Szakérteni" (Csak a rangod alapján)

    Ja amúgy elmeséled, hogy mi köze van az előző topik dolgainak ehhez? Ja vagy csak beszakértették? :(

    Megtisztelsz.... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #380 üzenetére

    Nem az a baj, hanem az, hogy alapban csípőből beleköt az emberbe, ezt ne nekem írd, nem én kötöttem bele, hanem Ő belém.

    Ő sem ismer, mégis megteszi.

    Neked teljesen igazad van, csak éppen én még nem annyira láttam szakmait egyik tagtól sem például a mostani eset is ezt bizonyítja. Szerintem.

    Nem én kötözködtem, belém kötöttek.

    (#379) woland_y2k

    Neked is hasonló jókat..

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #379 üzenetére

    Milyen újdonságot találtál a rendszerben ami egyértelmű újdonság tényleg érdekel, de ha csak továbbra is belém kötnél, akkor ne válaszolj.

    (#376) emvy

    A Te véleményed is érdekel de csak a fenti kitétellel.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #384 üzenetére

    Köszönöm a Linket.

    De engem igazán ilyenek érdekelnének mint pl, komolyan nem kötözködésképpen, ne így vedd mint pl.

    - Nem kérdez ha törölsz, hanem automatikusan megy a kukába,
    - vagy a cm, helyett PS 5 lehet az alap
    - vagy megy a több ablakos felület
    - vagy ha megnyit egy weboldalt egy alkalmazás, akkor a jobb sarokban felugrik egy ablak.
    - vagy PS-ben a Ctrv+c/V
    - vagy megváltozott a Windows installer verzió, melyik progi nem megy egyet találtam is (K-Lite)

    Eddig ezeket megtaláltam.

    De köszönöm.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mister_X #390 üzenetére

    Tesztrendszernek megfelelő. Ha elviseled ha néha hibázik, valamint ha megvagy azzal a gondolattal, hogy még meg nem jelent problémák egyéb hibákat okozhatnak.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #372 üzenetére

    Sikerült, felfrissítettem, meg egy Office 2013, meg pár progi, mennek az Adobe cuccok is, a java is, a vSphere kliensek is mennek.
    Feldobtam a .net3.5-t is az is simán felment.

    Szóval így 27,6 GB-ot foglal.

    Egy Win 7- ami persze 2011 óta megjelent frissítéseket hozzászámolva 31,3 GB-ot foglal.

    Persze egy defrag /U /V /X c: , sdelete -z , VMDK defragment, meg egy VMDK compact után, mindkettőnél.

    Az a legérdekesebb, hogy defrag kb lefutott 5, perc alatt az sdelete meg 3 perc alatt. Valamit nagyon jól megcsinált az MS a fájlrendszer kezeléssel, nagyon felgyorsult.

    Egy valami aggaszt egy picit, feltettem mindent, akkor azért érezhetően belassult az indulás meg a leállás. Lehet, hogy az 1 vCpu kevés neki, kettő kellene minimum.

    A Rendszer így teletelepítve, meg az msconfigba kikapcsolva minden egyebet, 1,1 GB-al indul, utána lecsökken 0,8 GB-ra. Ami bíztató, a Win 7-hez képest.

    Viszont a processzort többet használja.

    A Disk használata az első 2 - 3 percben 80 - 90 % között van, de utána minimálisra csökken.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Teljesen egyetértek :D Amit még kitaláltak (Elvben) Dennis Ritcie (Hatalmas nagy Respect és RIP) / Ken Thompson bácsiék még mindig viszik a pálmát,a the ‘‘traditional’’ file system-et leváltó FFS-el, mikor beletették a BSD 4,2-bem mondjuk azt már Marshall Kirk McKusick,fejlesztette, és sokan mások.
    Mondjuk azt én sem nagyon értem miért ennyire szarul van a karbantartás megoldva at NTFS-ben. Bár lehet a 7-esben majd megoldják :D

    Microsoft Windows [Version 6.4.9841]
    (c) 2014 Microsoft Corporation. All rights reserved.

    C:\Windows\system32>fsutil fsinfo ntfsinfo c:
    NTFS Volume Serial Number : 0x64b69acfb69aa15a
    NTFS Version : 3.1
    LFS Version : 2.0
    Number Sectors : 0x000000000503ffff
    Total Clusters : 0x0000000000a07fff
    Free Clusters : 0x00000000002cfbfd
    Total Reserved : 0x00000000000008e0
    Bytes Per Sector : 512
    Bytes Per Physical Sector : 512
    Bytes Per Cluster : 4096
    Bytes Per FileRecord Segment : 1024
    Clusters Per FileRecord Segment : 0
    Mft Valid Data Length : 0x000000000a600000
    Mft Start Lcn : 0x00000000000c0000
    Mft2 Start Lcn : 0x0000000000000002
    Mft Zone Start : 0x00000000002da060
    Mft Zone End : 0x00000000002da860
    Resource Manager Identifier : B3C4546C-4A8B-11E4-B964-E63DB7329A1A

    Ez ha jól látom 6.4.9841-es.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #410 üzenetére

    Mondjuk Linux alatt annyira erre nincs is szükség.

    De ebben a verzióban (Nyilván a végleges kiadásban ez változhat) nem lehet kiválasztani ReFS-t, ezt megnéztem mikor telepítettem a Server Next-et.

    Az mondjuk egy érdekes kérdés, hogy format /fs vagy convert /fs-el át lehet e állítani a system partíciót, a többit át lehet azt megnéztem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #412 üzenetére

    Teljesen igazad van, de ez inkább már a hibajavítás, mint a karbantartás témája, na abban viszont igazad van, hogy az NTFS egy sokkal robosztusabb valami.

    Viszont az is igaz, hogy az iNode alapú fs-ek nem annyira igényelnek karbantartást.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #410 üzenetére

    Ha jól látom nem is megy a convert teljes backup nélkül, csak ha leszeded az adatokat, convert, vagy format és utána adatok vissza. 2012 alatt.

    És itt sem megy még, talán a véglegesben:

    C:\>fsutil fsinfo drives

    Drives: C:\ D:\ E:\

    C:\>d:

    D:\>fsutil fsinfo ntfsinfo c:
    NTFS Volume Serial Number : 0xcedcb160dcb1440d
    NTFS Version : 3.1
    LFS Version : 2.0
    Number Sectors : 0x0000000004f4ffff
    Total Clusters : 0x00000000009e9fff
    Free Clusters : 0x00000000007a41e0
    Total Reserved : 0x0000000000002db0
    Bytes Per Sector : 512
    Bytes Per Physical Sector : 512
    Bytes Per Cluster : 4096
    Bytes Per FileRecord Segment : 1024
    Clusters Per FileRecord Segment : 0
    Mft Valid Data Length : 0x0000000004ec0000
    Mft Start Lcn : 0x00000000000c0000
    Mft2 Start Lcn : 0x0000000000000002
    Mft Zone Start : 0x00000000000c4d00
    Mft Zone End : 0x00000000000cc820
    Resource Manager Identifier : B546BDB8-4CF8-11E4-BB38-B5DE4959CAB8

    D:\>dir
    Volume in drive D is DATA
    Volume Serial Number is 96BC-94EA

    Directory of D:\

    2014.10.05. 18:08 895 120 ChromeSetup.exe
    2014.10.05. 18:05 25 proba.txt.txt
    2014.10.05. 18:04 <DIR> proba_mappa
    2 File(s) 895 145 bytes
    1 Dir(s) 21 405 294 592 bytes free

    D:\>convert D: /fs:refs
    CONVERT is not available for NTFS drives.

    D:\>c:

    C:\>convert D: /fs:refs
    CONVERT is not available for NTFS drives.

    C:\>format /fs:refs D:
    The type of the file system is NTFS.
    The new file system is REFS.
    Enter current volume label for drive D: DATA

    WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK
    DRIVE D: WILL BE LOST!
    Proceed with Format (Y/N)? Y
    Formatting 20,0 GB
    Volume label (32 characters, ENTER for none)? DATA
    Creating file system structures.
    Format complete.
    20,0 GB total disk space.
    20,0 GB are available.

    C:\>
    C:\>dir D:
    Volume in drive D is DATA
    Volume Serial Number is 4EBC-FD26

    Directory of D:\

    File Not Found
    C:\>D:
    D:\>fsutil fsinfo refsinfo d:
    REFS Volume Serial Number : 0x384ebd454ebcfd26
    REFS Version : 1.2
    Number Sectors : 0x00000000027e0000
    Total Clusters : 0x000000000004fc00
    Free Clusters : 0x000000000004f24f
    Total Reserved : 0x0000000000000000
    Bytes Per Sector : 512
    Bytes Per Physical Sector : 512
    Bytes Per Cluster : 65536
    Checksum Type: CHECKSUM_TYPE_NONE

    (#414) emvy

    Főleg ebben az esetben a Linux alatt használt FS-eket (Ext3/4-et, de van még egy pár)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #416 üzenetére

    Köszi rájöttem magamtól is, így hogy megnéztem tudom én is. A 2012R2-nél egyértelmű volt, de hátha fejlődött ,de ezek szerint ezen a területen még nem. Illetve a végleges verzió kiadásáig ez csak találgatás részemről.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #419 üzenetére

    Mind a Server Next-et, mind a Windows 10 Technical Preview-et feltettem egy VMware workstation-be, a host oprendszer egy Linux.

    És offline bejelenkezés van, nem kell hozzá online semmi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz joelke HU #421 üzenetére

    Remélem ilyen nincs benne, rühellem.

    Amúgy van egy pár beállítás a start menü properties-ben ami még inaktív, és akár erre is vonatkozhat:

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #425 üzenetére

    Teljesen jogos, ki be jelentkezés kell neki, és megy.

    Köszi.

    (Jó tudni, hogy ott van, de nem éltem vele :) )

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pzstm #430 üzenetére

    Kezdheted is, az emberek mikor megjelent a win95, csak azért megvették mert benne volt a reklámban, de amúgy nem is tudta mire való.

    Sokan azt gondolják, hogy ez már éles rendszer, INGYEN.

    Fingjuk nincs a telemetriáról, meg a többi ilyen szokásokat monitorozó rendszerről. Azt még senki nem hozta fel, hogy ingyen le lehet tölteni az nem annyira jött szembe, hogy ingyenes Windows nem nagyon van.

    Vagy az, hogy a Microsoft oldaláról ingyen le lehet tölteni. Szóval ezen én annyira nem csodálkozom el.

    A Google chrome licence szerződését mennyien olvashatták el vajon az ilyen gondolkodású emberek közül, nem sok. Pedig az néha durvább is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák