Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #440 üzenetére

    Ez szerintem kicsit túlzás, mert az ok, ha vkinek nem tetszik, nem használja (nekem se az elsődleges felület, amit használok rajta), viszont az nem, ha ráfogja a rendszerre xy dolgot nem lehet benne megcsinálni, meg szimplán Start menü hiánya miatt xar, holott azt is 2 perc alatt lehet bele tenni. De ha neked így jobb, nyugodtan fogd rám. :)
    XP hater szintén nem vagyok, mert használtam sokáig, néha még manapság is hébe-hóba, de az szerintem egyöntetű PH user és mások vélemyénye is, h bőven eljárt felette az idő, már nem támogatott stb...ergo szabadulni kéne tőle minél előbb. XP troll meg, mint tudjuk te vagy, szinte a legnagyobb itt a PH-n. :DDD
    Jobb a W10 Start menüje az nem kérdés és csempéket, v fél perc kiszedni, helyére mappa, program ikon is tehető, ha nem tudtad, mert talán nem.
    Kinézetre AG nélkül durván az is olyan, csomó belső fejlesztés, meg talán ugyanúgy a 8-ban is benne van, sőt még több is.
    Felvetsz olyan igényeket, h neked minek bele áruház, OneDrive, ne kelljen soha látni a metrót ---> ergo vegyék ki teljesen, csak azt elfelejted el, h van egy olyan réteg is, aki használja ezeket, vásárol áruházból appokat, plusz tárhelyet OnedDrive-hoz, ergo az ő igényüket is ki kell szolgálni továbbra is. Csak miattad nem fognák mindent kukázni belőle, mert épp olyanod van, ráadásul régóta nem vásároltál tőlük új OS-t stb. és vsz nem is fogsz a jövőben se egyhamar, mert neked nem felel meg egyik se...
    OneDrive meg tök jó egyébként, h integrálva van és csak áthúzod a mappába az adott cuccokat, igaz néha-néha ez is kicsit járatja a gépet, de ha felraksz egy külső megoldást, az meg sokx még jobban...HDD-k minősége, megbízhatósága meg nagyon is ingatag manapság, ha elszáll, akkor meg rohangálhatsz x 100 ezer Ft-okért adatot mentetni róla....biztonságos adattárolás, csak a többszintű megoldások, több HDD, v HDD + Felhő + DVD/ BD kombinált megoldások. 1 helyen tartani mindent, biztonsági másolat nélkül eleve nagy ökörség...
    Egyébként az mért nem elég, h mondjuk egy CLassic Shell W8 esetében letilt minden Modern Ui elérhetőséget, ráadásul tálcáról is el tudod tüntetni áruházat, vmint Win10-ből Start menüjéból ki tudod szedni csempéket, de appok is részét mind2 rendszerben akáz uninstallálni is tudod :F Magyarán nem használodőket, nem is kell az előzőek meglépésével használnod, de mért vannak ott a háttérben a rendszerben...? Na erre én csak azt mondom, h az ilyeneknek, akkor W7/XP való, ennyi.

    És azzal mi a gond, ha a Start Screen full screen, ugyanúgy W8 és Win10-ben is??? Mért mekkora legyen, mint a Start menü? Arra van W10-ben az új Start menü, csak annál ott a bibi, ha nem tudod full telerakni, mint Start screent, mert appok számával dinamikusan növekedve, egy idő után beteríti a képernyőt és nem fér bele több...ellenben a másikba igen és lehet egérrel scrollozni. Illetve az asztalon te a parancsikonokat nem nagyon rendezgeted csoportokba, max egyik sarkába rakod ezeket, másikba azokat, de hamar megtelik és már a háttérkép sem látszik....ellenben Start Screenen sokkal jobban elkülönülő csoportokba tudod rakni őket, a csoportokat külön elnevezni, tetszőlegesen az egészet mozgatni stb. Csempék meg tudnak "elő módot" is, megnyitás nélkül is megjelenítenek bizonyos információkat, W10-ben már vsz hosszabb szövegeket is, igaz csak az appok főként.
    De honnan is tudnád, hiszen nem használtad soha a 2 új rendszert, ez itt a lényeg...
    Egyébként meg bohókás az a kép az XP Start menüről, de talán mondtam korábban más topikban, h pl. Classic Shellnél van ilyen stílus is.

    Egy szűz XP SP3 kb. közel 2 GB tárhelyet foglal telepítés után. Ha nálad csak 3270 MB, akkor az nagyon meg van kurtítva....vsz nincs frissítve (WU kikapcsolva), alig van rá vmi program telepítve, lapozófájl mérete nagyon minimális, nincsenek visszaállítani pontok stb. Illetve ott van az 500 GB-os HDD-d és XP-nek csak 10 GB-os partíciót adni, hááát megint nagy okosság, ahogy előbbiek is... :W De nyilván egyéni igényed, te dolgod. Csak nem mkinél így van ám beállítva és jóval nagyobb partíció kell neki.
    Egyébként ugye új Windows-oknak több hely kell, egy 8.1 friss telepítés után kb. 7.8 GB, felrakva drivereket + frissítések + általános porgramok + lapozófájl + rendszer visszaállítás ---> kb. 13-15+ GB
    Nálam a most frissen telepített Win10 Technical Preview + driverek + programok + frissítés stb =12,2+ GB
    Azért ezek se annyira vészes számok az új Windows-oknál, a Vista, W7 vmivel többet foglalt. Egy régi XP meg jó hogy, alapban kevesebbet, de ha már ott is bekapcsolásra kerülnek az adott dolgok, rendesen le van frissítve, plusz egy néhány program, főleg Office felkerül, akkor 20-30 GB partíció mindjárt kell annak is. ;)

    Szal szerintem főként az írkáljon itt, meg okítson, akinek van is konkrétan fogalma bizonyos dolgokról az adott új OS-ekben, ne az, akinek abszolút nincs...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák