Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Riccio

    addikt

    válasz donzoli #11 üzenetére

    Nem csak az eszközökön múlik.:)
    Való igaz, hogy a beépített vaku használhatatlan ilyen célra, mert ugye ha beépített vaku van az villog egy sort (vagy többet) mire sikerül fókuszálnia a lencsének, a delikvensek pedig azt hiszik le lettek fotózva és már mennek is vissza tombolni.
    Én bulifotóra a 400D vázamat egy 430EXII vakut meg egy 18-55 II-t használok. A DJFestival-on készült galériámhoz egy 580EX sietett a segítségemre, a többi ugyanaz volt, nem hitték el, hogy ez az obi volt a vázon, pedig de. :)

    Hangsúlyoznom kell, hogy egy alap dSLR beépített vakuval is sokkal jobb ilyen célokra mint egy kompakt, már csak a zaj miatt is.

    [ Szerkesztve ]

    Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

  • h-yle

    addikt

    válasz donzoli #11 üzenetére

    Próbálkoztam én már 5 sör után (volt az 2x annyi is :)) ) partifotózni... Meg kell mondjam lószar se lett belőle :D
    Mondjuk én a beállított képeket szeretem, ahol mindent én kontrollálok, a legutolsó porszemig, szóval ez nem az én műfajom.

    A dslr meg kb. alap bármikor amikor az ember nem csak kattintgat, hanem valamit kezdeni is akar a képekkel, főleg rossz fényviszonyok mellett, ahova azért nem árt ha legalább ISO800at tud használni úgy hogy a kép utána kilátszódjon a zajból.

    Egyébként én azért respektálom a partifotóst, mert tényleg ipari szar körülmények között kell módosult tudatállapotú "amatőr modellekkel" képeket készítenie, ami valljuk meg nem egyszerű feladat.
    Már csak belegondolni is rossz, mi történne akkor, ha épp egy olyan IQ < izom embert sikerül lefotózni, aki 2 csík fehér után a titkárnővel partizik a színpadon, és eszébe jut mi lesz, ha meglátja otthon a képeket anyus, majd kedve támad kib@szni a gépet a kezemből...

    Sir Riccio: Én most épp tárgyfotózok, és a főnöktől mindig megkapom, hogy szar a kép, meg nem értek semmihez. Látni kéne mi van mikor épp nem vagyok benn, és más csinál fotókat. Ha azt mondom szánalmas akkor a közelében se járok az igazságnak. Persze utána az is az én hibám, hogy más szar képet csinált, mert átbabráltam az ő beállításait... :D
    Az meg már egy másik téma, hogy olyanokhoz ragaszkodik egy csomó megrendelő, ami szarul néz ki, de persze ú jobban tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák