Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paarthurnax

    senior tag

    Először én is olyan 2004 körül csináltam egy ideig a party fotózást. Nem én akartam először, de egy haverom beajánlott a Deadcode szervezőinek, és azok kérdezték meg, hogy elvállalom e alkalmanként, amikor Hyperspace bulik vannak. Akkoriban asszem 3-4ezer Forintot fizettek a fotósoknak, úgyhogy mondtam, hogy ilyen bulira 10 alatt nem vállalom. :) Aki volt valaha Hyperspace bulin az tudja miért... Mivel hivatalos fotós voltam volt mindig parkolóhely, innivaló egész estére és főleg a VIP részlegben voltam meg a DJ pult körül. Néha akkora tömeg volt, hogy képtelenség volt körbe-körbe járkálni a tömegben és a kordonon belül lévő vendégeket vagy a kordonon "belógó" tömegből az embereket fotóztam. Szerintem jóval több embert engedtek be a bulikba, mint ami biztonságos volt, mert gyakran egyáltalán nem lehett megmozdulni, semennyit, úgyhogy ilyen esetben maradtban a VIP-ban. A tömeget, a jobb arcokat, jobb csajokat meg a DJ-t innen lehetett a legjobban fotózni. A rendezők külön kérésére a képek nagyrészén csak jó csajok voltak, a maradékon meg jóképű srácok. :D A csúnya embereket cenzúrázták. :D Akinek nagyon tág volt a pupillája annak mondtam, hogy rakjon fel egy napszemüveget, mert különben nem fotózom. Sokáig ott kellett maradnom, mert minden DJ-ről kellett fotó, tehát sokszor a reggel 5-6kor kezdőt is le kellett fotózni, de mondjuk ezek a bulik 1 előtt nem voltak érdekesek. A tapasztalat az volt, hogy a tömeget meg a DJ-t lehet egészen a végéig fotózni, de az arcokat csak olyan reggel háromig, mert utána mindenkinek olyan zombi arca volt, hogy még napszemüveggel is rémisztőek voltak, pláne a nélkül.
    Aztán kijöttem külföldre és itt is csináltam egy ideig, volt jó referencia anyagom, hamar felvettek. Itt úgy működött a dolog, hogy péntek vagy szombat este elmentem valamelyik szórakozó negyedbe, és 3-4 szórakozó helyre kellett elmennem. Helyenként 30-40 képet kértek és egy weblapra kerültek ki másnap. A szórakozó helyek menedzsereit persze délután hívtam és szóltam nekik, hogy megyek, mert különben nem engedtek be senkit SLR géppel és vakuval. Ez egy kicsit jobb volt, mint a Hyperspace, mert itt két óra alatt letudtam a feladatot és fizettek érte 15 ezer Forintot átszámítva. Aztán a weblapnak nem ment és nem érte meg nekik engem fizetni. Kérdezte a weblap tulaja, hogy ingyen elvállalom e? Ingyen be tudok jutni a klubbokba. Mondtam neki, hogy kösz nem és ezzel véget érte a party fotós karrierem. :D Szép volt, de többet nem.

    Diablo 3 - BoGyesz#1484

Új hozzászólás Aktív témák