Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz sh4d0w #199 üzenetére

    Bezony:
    pc eladások 2007-2016

    smartphone eladások:

  • hallador

    addikt

    válasz cog777 #200 üzenetére

    Pontosan erről van szó, pontosan ezért szoktatják le már a fejlettebb országokban a Windows-ról le a tanulókat, és a felhasználókat. +1

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz cog777 #200 üzenetére

    Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből. Illetve van lehetőség 4 óráig elhalasztani. A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni. Valamint utóbbiaknál a képernyő közepére kirakja, hogy úja kell indítani, ami azért elég figyelemfelkeltő.
    Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online. Illetve, ha Windows alatt nem MSO kerül a gépre, akkor eleve az LO, amit jóval nagyobbra tartok az online megoldásoknál. De, ha mondjuk fontos az MSO formátumokkal való kompatibilitás, akkor megint adott, hogy mit használ a többség és az bezony nem a GD lesz...
    Adatmentés meg a mai világban alap. Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    Mindent 100%-osan nem feltétlenül fog meg egy külső AV sem, de azért egy komolyabb fertőzéshez sok esetben inkább user error kell...Persze, amikor sokan kikapcsolják az AV-t, UAC-ot, felteszik az okosított programot, meg ismeretlen e-mail mellékletet letöltenek és futtatnak, azzal sok mindent nem lehet kezdeni. De normál használatnál csak úgy nem lesz vírusos a rendszer, egy jó AV esetén pláne nem, ami eleve sok mindent blokkol. Sőt, egyre több termékben már külön védett böngésző van FB-hez és bankoláshoz, vagy akár sandbox a programoknak. Érdekes, nekem sem volt már évek óta semmi komolyabb egyik Windowsnál sem, leginkább az XP-nél szívtam a vírusokkal. Illetve olyan eszközök, mint egy MBAM, KDR live CD is sok esetben megoldanak ezt-azt. Szóval nem kell eltúlozni sem ezt a vírus dolgot.
    Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak, elzárva a rendszertől, szóval normál esetben egy áruházas app telepítés nem nagyon fogja megfektetni a rendszert. De ennyi erővel ott a droid + mobil fronton a magas részesedése —► áruháza tele van fertőzött appokkal...

    "Nem talalkoztam olyan laptopppal aminek ne lett volna driver problemaja Windows alatt"

    Driveres problémák előfordulnak, de hogy állandó lenne Windows esetén, az azért túlzás. Több laptophoz eleve mellékelnek driver DVD-t, vagy minden driver letölthető a gyártó oldaláról. Azokat felpakoltam és nem volt semmi gondom. A Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet és szinte dolgom sincs vele, működik minden. Szóval azért akad példa az állításod ellenkezőjére is. Valamint már a korábbiaknál és ezen esetnél sem feltétlenül a kissé elavult Win7-tel kell 2016-ban példálózni. Az új laptopoknak meg már eleve Win8.1/10 támogatása van.

    Szép és jó az említett felhasználás, csak ezért nem mindenkinél ez a helyzet. Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten, eleve kényelmetlen. Illetve csak ezért nem veszek külön monitort, billentyűzetet és egyebet, akkor már inkább egy komplett gépet. Na meg szokott ám az ember otthon nyomtatni, szkennelni. Ja persze a userek 99,9 %-a biztos nem csinál ilyet, vagy majd vesz mindenki wifis nyomtatót, hogy menjen okosteleról is. biztos...A minap ismerősök akartak ketyerét venni, aztán (poénból) bedobtuk, hogy vegyetek tabletet, az most a menő. Erre jött a válasz, hogy azt meg minek, mit lehet azokon csinálni, jobbára csak netezni valók... Végül notebook / ultrabook lett belőle, mert az azért mégiscsak más. Persze ők biztos más dimenzióban élnek, hogy az otthoni gépparkuk nem csupán mobilkütyükből áll. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #199 üzenetére

    Nem hiszem, hogy állítottam volna ilyet, vagy azt, hogy utóbbiakból kevesebbet adnak el. Az egésznek részemről az volt a lényege, hogy csak egy dolog melyikből mennyi fogy, az viszont egy másik, hogy melyiket és mire használják az emberek. Például okostelója manapság mindenkinek van, annál érthető, hogy sokat adnak el belőlük. Viszont azt már nem állítanám, hogy minden "IT-s dolgot" kizárólag azon végezne mindenki, illetve ilyen feladatokra otthon csak mobilkütyük lennének minden háztartásban. PC / notebook még véletlenül sem akad senkinél és a jövőben sem fognak venni / tartani ilyen célra. Biztos, illetve nem, vagy lehet másik bolygóról beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

  • kymera

    senior tag

    válasz Seirus #6 üzenetére

    Az a probléma hogy nem csak a böngészési szokásokat monitorozzák . :(((

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #203 üzenetére

    Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből. Illetve van lehetőség 4 óráig elhalasztani. A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni. Valamint utóbbiaknál a képernyő közepére kirakja, hogy úja kell indítani, ami azért elég figyelemfelkeltő.

    Nyilván egy átlag user, aki egy ikont nem tud kitenni az asztalra, ez ezt kapásból vágja? És minden átlag user ismeri? Oh wait...

    Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online. Illetve, ha Windows alatt nem MSO kerül a gépre, akkor eleve az LO, amit jóval nagyobbra tartok az online megoldásoknál.

    Csak az a baj, hogy az MS jelen pillanatban is nem véletlenül épít még egy szerverfarmot Hollandiában pont az Office online miatt, amit meg nem desktopon fog a felvevő piac 80 %-a futtatni.

    Adatmentés meg a mai világban alap.

    Igen, csak a userek nem erre vannak nevelve pláne az átlaguserek nem, viszont bármennyire rühellem a cloud-ot, pont nekik segít azzal, hogy automatikusan nem kell ezzel foglalkozniuk.

    Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt. Tehát ez az átlaguser világban utópia amit leírtál. És ennek a helyét a felhő fogja átvenni. A mobile telefon piacon át is vette.

    Mindent 100%-osan nem feltétlenül fog meg egy külső AV sem, de azért egy komolyabb fertőzéshez sok esetben inkább user error kell...

    Nyilván a user sorról sorra fogja a ransomware docx-et forráskód szinten ellenőrizni, hogy megtudja, hogy ez most akkor vírus vagy nem Oh wait.... Hiszen az átlag user programozó rendszergazda security mérnök és még ki tudja micsoda? Ja nem....

    Persze, amikor sokan kikapcsolják az AV-t, UAC-ot, felteszik az okosított programot, meg ismeretlen e-mail mellékletet letöltenek és futtatnak, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

    Pláne ha ez egy AD alapú, központi vírus kergetővel megáldott helyen történik, akkor pedig gondolom a rendszergazda hibázott...

    Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak,

    mire jött a válasz is a neve ransomware.

    Driveres problémák előfordulnak, de hogy állandó lenne Windows esetén, az azért túlzás. Több laptophoz eleve mellékelnek driver DVD-t, vagy minden driver letölthető a gyártó oldaláról. Azokat felpakoltam és nem volt semmi gondom.

    Ja és ezzel a ki a franc akar foglalkozni szerinted? Az átlaguser? Szerintem is az átlag user hazamegy elmegy a haverjához letöltik a drivereket 1 óra alatt. hazamegy felteszi a windowst, majd rájön, hogy ha a gyártó oldalán nem mindig vannak jó driverek visszamegy a haverhoz levadásszák a drivert, és szenvednek még 2 órát, hogy a windows fel legyen driverezve, vagy úgy hagyja aztán használja ha tudja. Na ja ezt mind az átlag user... Persze... Csipkerózsika álmában...

    A Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet és szinte dolgom sincs vele, működik minden.

    Hát persze, pláne akkor ha a notebookban olyan bios firmware van, amire nem megy fel a Windows 10, mert nem tartalmazza a hdd/usb3.0 drivert a rendszer és már az első 5 sec alatt kékhalált dob. Ilyenkor csak az a megoldáa, hogy a gyári Windows-t teszed fel, vagy eléred vagy nem, aztán indul a szakszervizbe ahol van ilyen.. Na egy sima átlagusernél tartunk megint Oh wait... (Dell Vostro 5459, Dell Latitude 3000 stb...)

    És most jöhyet a szokásos microsoftos válasz te még ilyet nem láttál, nyilván akkor nincs is :(

    2016-ban példálózni. Az új laptopoknak meg már eleve Win8.1/10 támogatása van.

    Ja ha eleve nem megy fel a sima Windows cseszheted a támogatásod, semmire nem mész vele.... Mert eleve nem bírod feltenni, csak a gyárilag custizált verziót. Na ez nagyon szép amit leírtál, csak ilyen mese habbal... És persze az átlag user ha még menne is vele valamire a BIOS b@sztatásával kezdi fejből oh wait...

    Szép és jó az említett felhasználás, csak ezért nem mindenkinél ez a helyzet. Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten, eleve kényelmetlen.

    Ki állította, hogy midenkinél ez a helyzet, ugye Shadow kolléga linkjeit láttad? Na ott ezért egyértelmű, hogy milyen arányok vannak..

    Ja persze a userek 99,9 %-a biztos nem csinál ilyet, vagy majd vesz mindenki wifis nyomtatót, hogy menjen okosteleról is.

    KB 50 ismerősöm van akik jönnek néha ilyen olyan kéréssel, az ötvenből 3-nak van nyomtatója, na erről meg ennyit, a te egyszemélyes példádnál azt gondolnám ez egy szélesebb körű felmérés.

    Persze ők biztos más dimenzióban élnek, hogy az otthoni gépparkuk nem csupán mobilkütyükből áll. :D

    Hogy Ők milyen dimenzióban élnek azt Te tudod, de hogy Te egy másikban az látszik....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • domos

    senior tag

    válasz hallador #206 üzenetére

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt.

    De majd a Linux terminál használatát meg akarja tanulni? ;] Windows-on kattintgatni még mindig egyszerűbb, és ha már végképp nem megy akkor át lehet hívni a havert aki kicsit jobban tud kattintgatni. Linuxnál ez nem megoldható, én pl. 40km-es körzetben nem tudok senkit aki képes lenne bármire is Linux alatt.

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • cog777

    senior tag

    válasz domos #207 üzenetére

    Nem linuxrol beszelunk .

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #204 üzenetére

    Nem, Te azt allitottad, hogy a felhős munka szárnyait bontogato technológia, ellenben a linkelt adatok azt mutatják, hogy ez vastagon a jelen, ergo minden erre alapozott kijelentesed tévedés, kezdve attól, hogy a desktop még mindig elsődleges fontosságú. Én sem szeretem, hogy ebbe az irányba haladunk, de nincs mit tenni.

    https://www.coreinfinity.tech

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #203 üzenetére

    Ahogy Hallador forumtars mondja. Az atlagfelhasznalo egyaltalan nem akar szgeppel foglalkozni. Csak azzal a par alkalmazassal es bongeszessel stb. Viruskereses mar ezen a tartomanyon kivul van. Lehet szep peldakat latni mennyire inkompetensek az emberek, lasd a dan peldat az egeszsegugyi cd-vel.

    "Nagyobb frissítéseknél, amikor feldobja a 10 perces ablakot a Win7, akkor nem indítja újra egyből."
    Ha eppen nem figyel vagy nincs ott mar jon a restart. Tudom mert ott voltam. Amikor eloszor szembesultem vele, epp beszelgettem egy ismerossel es csinaltunk egy fontos doksit es ment volna idopontra az onkormanyzathoz. Jo juzer szokas szerint nem mentette el eloszor. Minek, hiszen keszen lesz fel ora alatt. Aztan feljott az ablak de pont kattintgatas kozepette volt, siman leklikkelte. Aztan csak neztunk ahogy a Win ujraindul. Persze Word nem tudott semmit visszaallitani.

    Otthon mar amikor elojott direkt vegigfigyeltem a 10 percet, nem kattintottam sehova, gondoltam megnezem mi tortenik. Magatol ujraindult.

    "A Win8.1/10 esetén meg már eleve nincs ott, azoknál akár napokig is el lehet tolni."
    Persze, mar javitottak. De azert ez a szemlelet nem eppen juzer csalogato.

    "Valamint én desktop rendszeren annyira nem ajnároznám a Docs-ot, volt hozzá szerencsén...akkor már inkább Office Online."
    Ki mit preferal... en pl szeretem hogy a szotar tablazatomat amit a gepen is hasznalok, siman elo tudom szedni telefonon.

    "Adatmentés meg a mai világban alap. Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb."
    De pont ez a lenyeg. Felhovel nem kell ezekkel foglalkoznia a juzernek. Nem is ert hozza! Elobb lesz adatvesztese kulso HDD-vel mint felhovel.

    "Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program."
    Na, ez a baj. Szokasos MS hozzaallas. Allandoan cserelgetjuk a programokat. Win7-ben levo ugyanaz mint a 8-ban, es a 10-ben? Ugyanazt a formatumot hasznaljak? Mert bejott kozbe valami hulye File history is...

    "De normál használatnál csak úgy nem lesz vírusos a rendszer"
    Dehogynem. Kerestem ingyenes video to mp3 atalakitot. Talaltam (nem lopott es warez! normalis weblapja volt), feltelepitettem, "virusos" (malware) lett. Attol kezdve csak open source rulz Windowson is.

    Asszony nemregen YT videot nezett, bejott a szokasos reklam, skipre kattintott es abban a pillanatban telepult egy malware a gepre. Lattam az time stamp-jet a foldernak. Avast nem talalta el. De szerintem mindegy mert egyik sem 100 %-os.
    Pont ezert mondom mar evek ota, hogy mas biztonsagi szemlelet kell.

    "De ennyi erővel ott a droid + mobil fronton a magas részesedése —► áruháza tele van fertőzött appokkal"
    Hat ja, kugli sajnos sok mindent bealldozott anno biztonsag teren csak hogy terjedjen a rendszere.. mostani Androidok mar telepites utani jog atallitasat is lehetove teszi, sajnos frissitesi mechanizmus sem 100-as, a regebbi modellek nehezen kapjak meg a frissiteseket. Illetve jobb is lehetne a appstore szurese. Ha android, akkor csak nexus.
    iOS-en az appstore rendesen van szurve, jonnek a frissitesek.

    "Windows alatt a modern alkalmazások úgy tudom eleve sandboxban futnak, elzárva a rendszertől, szóval normál esetben egy áruházas app telepítés nem nagyon fogja megfektetni a rendszert."
    Nem mondtam hogy ez rossz ,sot, de jelen pillanatban jelentektelen a reszesedese a modern appoknak.
    Hogy hol tart az Android es iOS: a "Setalo utcan" levo barnak, pizzazonak stb van iOS es Android alkalmazasa, siman lehet elore rendelni a kajat. Az altalanos iskolanak is, ott kaphatod az ertesiteseket, leveleket a gyerekkel kapcsolatban.
    Windows modern appok sehol nincsenek.

    "Win10 meg eleve lehúzza automatikusan mindet .."
    Jah, juzerek meg panaszkodnak hogy most eppen melyik drivert vagta haza.

    "Én szöveget, képet és egyebet biztos nem szerkesztenék tableten"
    Pedig egyszeru erre vannak optimalizalva. Szokas kerdese. Szoveget is gyorsan lehet irni billentyuzettel amit a fedolapban van. Az alkalmazasok tudasa elenyeszo a desktopos tarsaikhoz kepest de a sima juzernek eleg.

    "majd vesz mindenki wifis nyomtatót,"
    Ezt a reszt nem ertem. A legolcsobb nyomtatok is wifisek mar. Bar nem iOS kompatibilis. Legkozelebb en mar olyat fogok venni ami kompatibilis.

    "A minap ismerősök akartak ketyerét venni, aztán (poénból) bedobtuk, hogy vegyetek tabletet, az most a menő. Erre jött a válasz, hogy azt meg minek, mit lehet azokon csinálni, jobbára csak netezni valók... "
    Oke. Eddig az atlag egyszeru emberrol beszeltunk akik nem kockulnak a gep elott hanem csak hasznalnak par alklamazast, neteznek stb. Ok vannak tobbsegben. Az ismeroseid is ilyenek? (Nem hiszem mert ok mar azt ecsetelnek hogy nem ertenek hozza, segits, milyen az uj Win10, hogy kell kezelni stb).

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #206 üzenetére

    Frissítésnél mit kell vágni egy ilyenen vágni, amikor odateszi a jobb alsó sarokba és ott vannak egyértelműen a lehetőségek? Újabbaknál meg még látványosabban értesít a rendszer. Ja persze, az átlag user nem tud olvasni, magyarul szöveget értelmezni, de a végén még kiderül, hogy szinte semmit nem tud... :N

    Ja, majd akinek nincs x 10/100 Mbit/s net, majd mindent a felhőbe tol fel, majd megy oda több 100 GB letöltött cucc. Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni. De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj...

    Mért kéne neki mindent fájlt ellenőrizni? Megteszi helyette az AV és pl. egy ESS nem rossz, amit ugye sokan használnak. De persze az átlag usernek nyilván magának kell minden egyes fájl átvizsgálni, mindenki fix, ha bekapja Windowson a zsaroló vírust, biztos...

    Driverek, ja mikor eleve előtelepítettem veszi a gépet, ott aztán sokat kell vele foglalkoznia. A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert. Ja és nem tart órák hosszat, az max. 7/8.1 esetén a frissítés. De ugye a végén még kiderül, hogy ilyen sincsen senkinél. Csak azt tudnám, hogy akkor hogy a fenébe van olyan sok embernél desktopon Windows, ha eleve minden ekkora problémát okoz? Biztos magától varázsolódik fel valahogy a gépre. :D És nyilván senki nem tud Win10-et telepíteni a laptopjára, jujj...nem is értem, hogy itt a fórumon sokaknak, meg nekem vajon hogyan sikerült...?

    Persze, sorolja mindenki, hogy neki az ismerőse aztán nem így, meg nem ilyenre használja. Csak éppen pl. a desktop OS adatok meg egyértelműen mutatják a helyzetet. És olyan statisztikát nem láttam, hogy manapság a userek többségénél otthon csak és kizárólag mobilkütyükből áll a géppark és azok elegendőek mindenkinek minden feladatra.

    Szóval az elég röhejes, hogy ahogy itt próbál mindenki a legalapvetőbb dolgokra csak azért is alapon rácáfolni és mindent arra fogni, hogy az átlag user szinte semmire nem képes...csak attól még a cikk alapjául szolgáló rendszer terjedni fog és nem, nem a másik...Ja és használnak otthon normál vasakat is a népek, nem mindenkinél van / lesz ám csak droid only. Szóval kár erőltetni... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #209 üzenetére

    Ez valami kényszeres, hol állítottam én ilyet? :U De mindegy, ez már a szint, amire inkább nem érdemes semmit mondani... Nem nekem van bajom a mostani helyzettel, nekem megfelel.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #212 üzenetére

    "...Meg a tablet és társai talán nyugaton is mindenütt lenyomták a desktop gépeket és rendszereket, függetlenül attól, hogy melyikből mennyit adnak el? Ja persze... :D Olyan dolgokat próbálsz beállítani a jelenben már-már elsődlegesként és szinte kizárólagosan dominálóként, amik még egyelőre csak a szárnyukat bontogatják és leginkább a jövő lesz az érdekes..."

    Hát itt.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Auratech

    őstag

    válasz sh4d0w #213 üzenetére

    Szerintem a csak telepített desktop gépek eladási mutatói gyengülnek, mivel a meglévő vasak bőségesen megfelelőek és a win10 grafikai beállításainak (animációk.. egyebek) leszabályzása mellett meghálálják a friss oprendszert. Pénteken telepítettem egy ötéves Dell laptopot, és igen elcsodálkoztam, hogy a beépített csumpi 120-as samu SSD-vel 11s alatt bios post előttől- bejelentkezett desktopig felért a masina.

    - képszerkesztéshez: Tableten például a körbevágás és elforgatás, alkalmanként maszkolás érintéssel nagyságrendekkel közvetlenebb, mint egerészve..

    Auratech Field Recording

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #211 üzenetére

    Bocsanat hogy en valaszolok. :)

    "Frissítésnél mit kell vágni egy ilyenen vágni, amikor odateszi a jobb alsó sarokba és ott vannak egyértelműen a lehetőségek?"
    A juzer esetleg ott sincs amikor ez a cucc felbukkan... legkozelebb csak a login kepernyot latja. Csak a szemleletet demoztam ami az MS-nel van. Ezt erositette az upgrade ablakkal valo varialasa is a Win 10 kapcsan.

    "Ja, majd akinek nincs x 10/100 Mbit/s net, majd mindent a felhőbe tol fel, majd megy oda több 100 GB letöltött cucc. "
    Feltolja otthon, hasznalja offline utkozben, majd ismet otthon szinkronizalodik. Nem olyan ordongosseg az.

    "Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni."
    Azert vitatnam ennek a modszernek az eredmenyesseget. Lattad mar egy egyszeru felhasznalo gepet? Hogy hova kepes menteni? Hat nagyon nem csak a dokumentumokba es az asztalra. Kb random helyekre ahova gondolja vagy arra a helyre amit az adott program felajanl. Valamelyik MS szoftver is kepes erre hogy a telepites helyet ajanlotta fel mentesi helynek :U

    Mit kezd egy kulso HDD-vel, majd kezzel atmasolgatja? Egy normalis program nelkul kb eleg alacsony eredmenyesseget feltetelezek.

    Tovabbra sem azt mondom hogy ebben a pillanatban a felho es a tabletek mindent visznek es desktop sehol sincs. Ez egy hosszu folyamat a dos-tol, Win9x-en keresztul a felhoig.

    A PC siman vissza fog sullyedni a maga helyere es az atlag embernek egy "konnyebb" felhos rendszere lesz. Mindig van egy HA ami elore nem latott es megvaltoztathat mindent de en egyelore ezt latom trend-nek.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • bambano

    titán

    válasz domos #207 üzenetére

    tőled is megkérdezem, egy mai modern linuxon mi az, amihez:
    1. terminál kell
    2. átlag usernek kell megcsinálnia
    3. windowson ugyanez az user meg tudja csinálni
    és ez a három pont egyszerre teljesül?

    mert ha nem tudsz ilyet mondani, akkor a végén még kiderülhet, hogy átlag usernek már linuxon se kell terminál parancsokat pötyögnie. az utóbbi időben terminálozni már csak expert szintű problémák megoldásához kellett, de ahhoz windowson is jobb szakértőt hívni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz cog777 #210 üzenetére

    Ja, ha nem figyel...azért ennél jobbat kéne kitalálni. És nem, nem indítja újra azonnal, mert direkt ki is próbáltam. Meg az megvan szintén, hogy létezik ám 8.1/10 is, aminél eleve nincs "10 perces ablak".

    Megint a felhő...tologass fel több 100 GB/ TB adatot főleg lassabb nettel és hajra! Ja és bízzál is meg bennük. Ennyi erővel a Windows 8.1/10-ben is van beépített OneDrive, de azt én max. apróbb méretű dolgok tárolására használom. Persze megint jön majd az átlag user duma, hogy ők aztán nem szoktak letölteni és tárolni sem semmit, max egy 1 MB-ot évente...

    Van program is és működnek több Windows alatt. Illetve a beépített megoldással meg eleve az adott rendszer alól mentek és azt állítom vissza.

    Külső HDD-vel kapcsolatban meg nem értem a problémát...? A használatbavétel azért akkora gondot nem okozhat. A mentésnél, ja, hogy a saját gépen nem tudja, hogy mit hol talál, mit hova mentett...Hát istenem...De mivel a többség úgyis a gyári kompakt típusokat veszi, amiket eleve adnak backup és egyéb programokat, azért akkora gondot nem okozhat. Azok fájltípus és kiterjesztés szerint megkeresik és mentik a cuccot. Pl. ezek. De majd jön, hogy nem tudja ám használja, hiába van magán a drive-on a magyar nyelvű user manual, meg fent a gyártó oldalán. Mert ugye nyilván nem tudnak olvasni sem...

    Pár egyéni példa fel van sorolva, de az még nem jelenti azt, hogy pl. otthon mindenkinek vírusos lesz a gépe, csak mert Windowst használ. Illetve xy AV nyilván nem blokkol böngésző szinten semmit, meg nekem is biztos totál vírusos a gépem...Valamint védett böngészőről ugye még nem hallottunk, illetve nem is értem az MBAM, KRD mért nem talál évek óta semmit? + Megint ugye más kategória egy PUP / PUM, meg egy komolyabb vírus. Volt, aki nem is használt egyáltalán AV-t, aztán max. előbbiek mentek csak a gépére. Amiket meg egy MBAM lazán kukáz.

    Az meg egy vicc, hogy egy tablet kép és szövegszerkesztésre van optimalizálva...majd kicsi képernyőt simogatva, meg érintőtollal bohóckodni. Nem is értem mért van a legtöbb ezzel foglalkozó helyen normális méretű monitor és billentyűzet + egér ilyen célra...

    Jaj, megint az átlag user...elárulom, hogy "ők" sem voltak az az IT-Pro kategória. Egyszerűn alkalmatlannak és kényelmetlennek találtak minden feladatra csak egy mobilkütyüt használni. Nyilván a mai trendnek megfelelően náluk is van mindenkinek okostelója, némelyiküknek tabletje is. De nemcsak simogatni akarják egész nap, hanem "komolyabb" dolgokat is csinálni. De persze majd megint jön, hogy az átlag user nem szokott ám semmit...

    Meg majd akkor térjünk vissza a témára, ha x év múlva mindenütt csak mobilkütyük lesznek mindenfajta felhasználásra. Illetve a desktop gépek és rendszerek aránya és használata szinte elenyésző lesz. Viszont jelenleg nem ez a helyzet és vsz a közeljövőben sem ez lesz..."Ez egy hosszu folyamat" - pontosan és még egyelőre nem minden tiszta. :K

  • válasz King Unique #217 üzenetére

    "Az meg egy vicc, hogy egy tablet kép(szerkesztésre)...van optimalizálva"
    Csókolom, Instagram, Snapchat mond valamit? Fél milliárd ember aktívan használja.

    Tegnap még működött...

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Auratech #214 üzenetére

    Mivel mindegyik mutató a gyártók által a partnerekhez leszállított darabszámot mutatja, érdemben nincs különbség. Azokat sem mutatja, akik régebbi mobilokat, tableteket használnak.

    https://www.coreinfinity.tech

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #213 üzenetére

    Az eddig leírtak alapján is egyértelmű volt, hogy mire gondoltam. De hagyjuk, inkább ne fárasszuk egymást! Ha nem tetszik a rendszer, lehet a gyártóknál / fejeseknél panaszkodni, meg kivonulni tüntetni az utcára....

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #216 üzenetére

    Nem értem ez a kérdés mért nem a szakavatott kollégáknak ment? :D

    Ők ecsetelték fentebb, hogy manapság szinte minden értelmezése és beállítása súlyos problémákat okoz egy átlag felhasználónak még Windows alatt is. Amit ugye eleve ismernek valamilyen szinten oktatás, munkahely, egyéb közvetlen környezet jóvoltából. Ezekből kiindulva nem nagyon lehet azt állítani, hogy egyszerűbb lenne számukra egy eleve más desktop OS, aminél még az utóbbi feltételek sem igazán teljesülnek. De itt majd biztos az ellenkezőjét fogják nyomatni, hogy ugyanazok a userek pikk-pakk megoldanak és értelmeznek kapásból mindent a másik rendszeren. Bár majd lehúzzák azt is, hisz desktop OS-re gondolunk és ugye csak a mobil OS a menő, csak az jó, csak az alkalmas mindenre. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #220 üzenetére

    Szerintem is hagyjuk egymast, mivel osszevissza beszelsz. Kimehetsz tuntetni, ha nem tetszik, hogy a desktop rendszerek aranya 7% a konzumer piacon. Pa pa.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #222 üzenetére

    Engem különösebben nem zavar a jelenlegi állapot, hiába villogtatod itt a százalékokat. Így nem nekem kell mennem. Na tényleg pá, majd lehet győzködni mást jövőre + x év múlva is ugyanezekkel, mert kb. úgyis az lesz...

    [ Szerkesztve ]

  • domos

    senior tag

    válasz bambano #216 üzenetére

    1. Pl. intel wifi driver telepítése. Vagy nvidia driver telepítése. (Debian 8.4-et használok, csak azzal kapcsolatban tudok írni, lehet Ubuntun van grafikus telepítő, vagy fent vannak az appstore-ban)
    2. Driverek telepítését a Win10 intézi maga, de ugye ez egy átlagusernek is szükséges, különben nem megy a krízisnégy.
    3. www.nvidia.com, driver setup.exe letölt, next next finish, megy.

    Persze, én elég linux-noob vagyok, szóval lehet meg lehet oldani egyszerűbben is valami más disztrón.

    Egyébként, az áltaguser nagy baja az, hogy maga sem tudja hogy mit akar kezdeni a gépével. Mert ha tudná, akkor szépen egyszer felrakná neki valaki a linuxot, minden programmal/driverrel amit csak használni akar, és akkor többé nem kéne babrálgatni.

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • haxiboy

    veterán

    válasz domos #224 üzenetére

    És elvenni tőle a root jogot hogy ne tudja két parancsból tönkre tenni.

    Windowsnál egyébként nagy húzóerő az hogy ott van DirectX...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • bambano

    titán

    válasz domos #224 üzenetére

    emlékeim szerint ubuntun nincs gpl nácizmus, ott alapból felmegy az intel wifi driver, és csak egy klikkelés, hogy nvidia-t mivel hajtja. Megkérdezi, hogy zárt vagy nyílt driver, oszt jónapot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #211 üzenetére

    De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj...

    Eléggé el lehetsz varázsolva, ha így gondolod juj... Senki nem tud egy tabletre USB-t dugni vagy egy PC-re? Ha ez a te véleményed. Ne keverj bele mást.

    Ja, majd akinek nincs x 10/100 Mbit/s net, majd mindent a felhőbe tol fel, majd megy oda több 100 GB letöltött cucc.

    Hiszen mindenki ennyi cuccal dolgozik? lol

    mindenki fix, ha bekapja Windowson a zsaroló vírust, biztos...

    Ha microsoftnak van a ransomware ellen védelme miért nem adják ki amúgy melyik av ad akár 50 %-os védelmet ellene?

    Driverek, ja mikor eleve előtelepítettem veszi a gépet, ott aztán sokat kell vele foglalkoznia.

    Csak ilyen gép van ezek szerint? Ezzel ezt mondtad, tényleg?

    A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert.

    pl Te?

    És nyilván senki nem tud Win10-et telepíteni a laptopjára, jujj...nem is értem, hogy itt a fórumon sokaknak, meg nekem vajon hogyan sikerült...?

    Senki nem tud Win 10-et telepíteni a notebookjára? Megint eléggé el vagy varázsolva ha ezt így gondolod, össze vissza hadoválsz, logikátlanul. Ne terjessz ilyeneket, mert még nem vesznek komolyan...

    És olyan statisztikát nem láttam, hogy manapság a userek többségénél otthon csak és kizárólag mobilkütyükből áll a géppark és azok elegendőek mindenkinek minden feladatra.

    Ha szerinted ez így van akkor megint valami nem stimmel nálad, ilyeneket ne hirdessél már, mert most már komolytalan amit írsz. Én sem de rajtad kívül ilyen badarságot senki nem vetett fel.

    Szevasz, , sok sikert a Microsoft marketing gépezete, a graphosoft parkban megint szárnyal....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #227 üzenetére

    Azért nem érdemes ezt ragozni, mert még a mondatok értelmezése is helyenként gondot okoz, vagy csak direkt így próbálod beállítani. Pont jó példa erre már a legelső USB-s dolog, vagy akár a notebookos is. Mintha előbbinél én ténylegesen úgy gondolnám és nem lennék tisztában vele, hogy tudnak és még véletlenül sem esik le az előzmények és szövegkörnyezet alapján...

    Meg megint ugye megmagyarázunk mindent, mert jobban tudjuk, hogy pl. ki mennyi adatot tárol, nyilván a belső / külső HDD-k sem népszerűk manapság, azokat is csak viccből veszik egyre többen? Ja és még mielőtt értelmezési probléma lenne belőle, itt "igen" és nem "nem" van. :D
    Zsarólóvírusokról meg talán mintha statisztika lenne, hogy minden Windowsos gépet már kiütött...Nem hiszem, illetve sok esetben user error kell hozzá, pl. ismeretlen email melléklet letöltése és futtatása. Utóbbit meg egy jobb AV eleve szűri és lehet nem is engedi. De ott a 0-day védelem, rollback, sandbox, védett böngésző + egyéb toolok.

    Igen, pl. én. :D De általában mindenkinek akad a közvetlen környezetében olyan, aki tud benne valamennyire segíteni. Ellenben más OS esetén már nem feltétlenül.

    Amúgy az meg kicsit nonszensz, hogy világosan látszik egy-egy gondolatnál + az előzmények alapján, hogy mire célozgat és hogyan is érti igazából az illető. Majd mikor valaki ezt konkrétan leírja, akkor azzal esik neki, hogy ilyenről abszolút nem is volt szó, ő ezt egyáltalán nem is állította, de még csak nem is célzott rá stb. + Ezekhez megint társulnak a fentebb említett értelmezési problémák.
    Na ezért nem érdemes az ilyenekkel vitatkozni... :N

    Pá-pá és lehet másokat téríteni, hátha lesz valami eredménye is végre, esetleg nagyobb fizut adnak érte, netán más téren is érdemi változást hoz...

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #228 üzenetére

    Azért nem érdemes ezt ragozni, mert még a mondatok értelmezése is helyenként gondot okoz,

    Igen azt észrevettük, hogy a válaszaid nem arról szólnak, amit többen felvetettek. Ez nem az én gondom szerintem.

    Pont jó példa erre már a legelső USB-s dolog, vagy akár a notebookos is.

    Igen amit felvetettél, majd visszakérdeztem, és a válasz személyeskedés, az értelmezési probléma egyértelmű, de megint miért keversz ebbe bele másokat?

    Mintha előbbinél én ténylegesen úgy gondolnám és nem lennék tisztában vele, hogy tudnak és még véletlenül sem esik le az előzmények és szövegkörnyezet alapján...

    Én csak kérdeztem, de válasz nincs csak kijelentés, ezzel mit kezdjek?

    Meg megint ugye megmagyarázunk mindent, mert jobban tudjuk, hogy pl. ki mennyi adatot tárol, nyilván a belső / külső HDD-k sem népszerűk manapság, azokat is csak viccből veszik egyre többen?

    Erről nem mutattál semmilyen statisztikát...

    Zsarólóvírusokról meg talán mintha statisztika lenne, hogy minden Windowsos gépet már kiütött..

    Tényleg minden gépen ott van? Ezt megint te mondtad nem én.

    Nem hiszem, illetve sok esetben user error kell hozzá, pl. ismeretlen email melléklet letöltése és futtatása. Utóbbit meg egy jobb AV eleve szűri és lehet nem is engedi. De ott a 0-day védelem, rollback, sandbox, védett böngésző + egyéb toolok.

    Tehát a userek ne használjanak e-mail-t? Vagy ha pl egy bank küldi ne nyissák meg mert a Microsoft ugye előbb megírtad hogy van ellene védelem, akkor miért nem adják ki? Vagy?

    Igen, pl. én. :D De általában mindenkinek akad a közvetlen környezetében olyan, aki tud benne valamennyire segíteni. Ellenben más OS esetén már nem feltétlenül.

    Tényleg a ransomware esetén tudnak segíteni? Hogyan?

    Amúgy az meg kicsit nonszensz, hogy világosan látszik egy-egy gondolatnál + az előzmények alapján, hogy mire célozgat és hogyan is érti igazából az illető.

    Eddig ez nem jött le, mert nem a válaszaid nem arról szóltak amit felvetettek mások, hanem teljesen kisarkított, logikátlan, önigazolásról.

    Majd mikor valaki ezt konkrétan leírja, akkor azzal esik neki, hogy ilyenről abszolút nem is volt szó, ő ezt egyáltalán nem is állította, de még csak nem is célzott rá stb.

    Hát igen nem is kaptam semmilyen választ arra amit kérdeztem pont ez az... Csak a fenti két mondatot, ami aztán nem válasz, és gyanítom amiket most kérdeztem arra sem fogok választ kapni.

    Ezekhez megint társulnak a fentebb említett értelmezési problémák.

    Bizony nem, mert ha ilyen problémáid vannak, akkor az nem jön ki jól egy fórumon.

    Na ezért nem érdemes az ilyenekkel vitatkozni... :N

    Szerintem is így van, ha nem tudsz válaszolni arra amikor visszakérdeznek abból amit te írtál le, akkor az ne másra hárítsd.

    és lehet másokat téríteni, hátha lesz valami eredménye is végre, esetleg nagyobb fizut adnak érte, netán más téren is érdemi változást hoz...

    Nekem nem, de láthatóan van akinél kifejezetten ez a cél...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #230 üzenetére

    ____________________________________________
    "Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt."

    "Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni. De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj..."
    ___________________________________________

    Aki egy ilyen szövegkörnyezetben nem tudja értelmezni a legutóbbi bekezdés második mondatának lényegét, akkor ott komoly gondok vannak...Vagy eleve direkt csinálja, hogy kiforgassa a másik szavait és csak azért is alapon ellent mondhasson neki, mivel mással már nem tud érvelni. Nyilván utóbbin sem lennék meglepődve az eddigi tapasztalatok alapján.

    A többi dettó ugyanez...ki mondta, hogy ne használjanak e-mailt? Van egy alap protokoll, hogy totál ismeretlen helyről érkező mellékletet csak úgy nem nyitunk meg. Amik sok esetben olcsó módon pl. fura nevű ismeretlen címről érkezelő exe fájlok, ami már eleve gyanús. Több bank meg mostanában is közzétett az oldalán információkat, hogy ők e-mailben nem zaklatják és nem kérnek semmilyen adatot az ügyfeleiktől. Szóval azért ebben vastagon benne van általában a user error is.

    "A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert.
    pl Te?"

    Itt van pl. ez, ami egyértelműen a rendszer telepítésére, beállítására, driverek felrakása stb. vonatkozik. Erre válaszoltam én is. Majd aztán beböfögjük ugye, hogy ransomeware...na ezekről beszéltem. :N

    Azt megint nem tudom milyen kényszerképzet, hogy az MS-nek lenne zsarolóvírusok elleni védelme? A legújabb Windows 10 RS1 is-ben a Defender bekapcsolható marad a külső AV mellett is. Gondolom nyilván azért, hogy tanulmányozzák más gyártók termékeinek a működését, ezáltal fejlesszék a sajátjukat is. Ami jelenleg nem feltétlenül a legjobb... Szóval, akiknek lehet valamifajta "ellenszere", azok inkább a külső programok gyártói.

    Nekem nem célom, mint már említettem megfelel a jelenlegi állapot. Pusztán próbáltam néhány dolgot kicsit tisztázni, csak az a baj, hogy ilyen szemellenzős MS hater brigáddal (tisztelet a kivételnek) semmi értelme ezen témákban társalogni... A jövőben érdemesebb lesz mellőzni, hiszen attól még a dolgok alakulnak, ahogy szeretnénk.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #231 üzenetére

    "csak az a baj, hogy ilyen szemellenzős MS hater brigáddal (tisztelet a kivételnek) semmi értelme ezen témákban társalogni...": merugye a hozzád hasonló szemellenzős, kritika nélküli ms fannal tuttira jó társalogni

    rotfl. más szemében a szálkát...

    egyébként azt látom, hogy a feketeöves ms fanok nem tudják kiheverni, hogy az ms elindult lefelé.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #231 üzenetére

    Ki az ms hater? Én nem, csak felvetettem valamit, az, hogy nálad mindenki ms hater, aki nem bólogat arról én nem tehetek.

    Nem az a baj, hogy leírsz dolgokat, hanem ezt úgy teszed, hogy nem létezik más csak az ms. Kb erre próbálja felhívni a figyelmed, pár kolléga velem együtt, hogy ez már nem a 90-es évek.

    Ha ezt nem érted meg, akkor ezzel most mit kellene kezdeni.

    (#232) bambano

    egyébként azt látom, hogy a feketeöves ms fanok nem tudják kiheverni, hogy az ms elindult lefelé.

    +1

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr.FantastiK

    őstag

    '' A franciák dühösek a Windows 10 adatgyűjtése miatt ''

    DE mi a francé ' ?, :DDD :DDD > ugyse érnek vele semmit !!

    [ Szerkesztve ]

    Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #233 üzenetére

    Az ilyen és ehhez hasonló témákban leírtak alapján helytálló lehet, de inkább hagyjuk. A fentebb említett dolgok után meg pláne.

    (#232): mondtam, hogy engem különösebben nem zavar, ami most van. Vsz inkább másoknak van vele problémájuk.

    (#234): azt a javaslatot kaptam, hogy nem érdemes ilyenekre pazarolnom az időmet. Megfogadom.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #236 üzenetére

    Ertem, tehat rajottel, hogy oltari nagy baromsagot irtal es bevetetted a Csubakka-vedekezest. Mindegy, a leerkezes szep, jar a taps es a 10 pont...

    https://www.coreinfinity.tech

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #237 üzenetére

    Nem, nem érted... ajánlom figyelmedbe akár az ezzel foglalkozó itteni topik tesztjeit is, ahol több termék megfog nem kevés zero-day mintát. Illetve akad egynéhány kiegészítő program, amelyek az ez elleni védekezést jobban elősegítik: [link], [link], [link], [link].

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #238 üzenetére

    Olyan, hogy 0day minta, nincs. A 0day-nek az a lenyege, hogy a tamadon kivul senki nem tud rola, tehat vedekezni sem lehet ellene. Viselkedes-analizis segithet egy bizonyos mertekben - ha mar az adott tamadasi vektort es/vagy modellt hasznaltak korabban. Mas esetekben lehet csokkenteni a tamadas hatasat, de a 0day pont azert veszelyes, mert ismeretlen a kihasznalt sebezhetoseg.

    https://www.coreinfinity.tech

  • cami][us

    senior tag

    válasz King Unique #238 üzenetére

    amelyek az ez elleni védekezést jobban elősegítik

    Ez csak akkor poén, ha vállal garanciát az adatvesztés esetére, mondjuk pénzvisszafizetési garancia formájában, igaz, hogy a kártérítésre ez nem mindig elég.

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #238 üzenetére

    Ez erősen bla-bla kategória megint. Valahogy azt érzem nincsenek valós érveid, csak megint be akarod bizonyítani, miért jó az, hogy valaki szándéka ellenére el akarjon költeni több 10 000 Ft-ot. Mert a Microsoft jó. Szóval ez valahogy nagyon nem áll össze megint...
    Igen pont ez az ami miatt semmilyen szinten nem lehet védekezni nagy hatásfokkal ez ellen. Ez ugyan mindenhol előfordul, mindegy Windows, vagy Linux. Csak éppen az MS pénzt is kér ezért ami pedig az MS-re épül az is pénzt kér a védelemért, nagy üzlet az ingyenes operációs rendszerk világában (ChromeOS, OSX, IOS, Android, Linux.) És még még mindig nem érted miért van az, hogy a Windows mint operációs rendszer piaci részesedése csökken, az otthonokban?

    (#239) sh4d0w

    +1 Ajjaj épp ész érvek (tények)! Veszélyes vizekre eveztél...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • VIC20

    őstag

    válasz idegen lény #12 üzenetére

    ,,Ellenben a franciák még megragadtak ilyen láposan mocsáros, atavisztikus szabadságeszmények guzsalyának fojtogató szorításában"

    Tudod te egyáltalán, hogy mit jelent a guzsaly szó? Hogy tud egy guzsaly fojtogatni...? :U

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #241 üzenetére

    Ja, szóval innen fúj a szél... :D Csipi a szemét, hogy desktopon az MS rendszere a sikeres. Meg ugye éppen most ingyenes a frissítés és azzal van tele minden. Meg, ha nem esett volna le, én a desktop rendszerekről beszéltem, ahol még a Linuxot is említettem. A mobil "only" dolgot - ami max. a jövő - nem én erőltettem.
    Szóval nekik még így is megy és én is tudom, hogy előtelepített gépnél mért vállalom azt a kis plusz költséget, vagy éppen mért veszem meg akár külön az OS-t x tízezerért. Mert mondjuk pl. normális szoftveres / hardveres támogatottság kell, illetve kb. azt használják majdnem mindenhol desktopon. Ja és nem, nem fogok mobil kütyün dolgozni, tervezni stb. Továbbá a valós helyzet önmagáért beszél, elég tényszerű, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni, bármennyire is nehezére esik egyeseknek évek óta megemészteni...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #239 üzenetére

    Mintha nem lennének ilyen tesztek: [link], [link]. Vagy éppen akár korábban is nem használt volna senki ilyet teszteléshez [link]. Na persze lehet rajta lovagolni, hogy honnan van, meg mennyire zero a zero.

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #243 üzenetére

    Ja, szóval innen fúj a szél... :D

    Honnan? Sikeres? Az csak az a baj, hogy android/ios 7* sikeresebb van ilyen... :)

    Meg ugye éppen most ingyenes a frissítés és azzal van tele minden.

    Tehát akkor ha valakinek nem legális a Windows-a, és frissít Windows 10-re legális lesz, és Július 29 után is ingyenes lesz? Tényleg? Ez megint bla-bla lesz...

    A mobil "only" dolgot - ami max. a jövő - nem én erőltettem.

    Ja csak 7* annyi fogy ma mint Desktop, a jövő?

    Mert mondjuk pl. normális szoftveres / hardveres támogatottság kell, illetve kb. azt használják majdnem mindenhol desktopon. Ja és nem, nem fogok mobil kütyün dolgozni, tervezni stb. Továbbá a valós helyzet önmagáért beszél, elég tényszerű, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni, bármennyire is nehezére esik egyeseknek évek óta megemészteni...

    Ja ja mindenki tervez, azért fogy 7 - 8* annyi mobil OS-es kütyü mi!?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #246 üzenetére

    Igen, csak tudod az egy dolog, hogy melyikből mennyi fogy. Az viszont egy másik, hogy ebből a user a közvetlen környezetében mit érzékel és melyik eszközt mire használja. Erre mondtam én az okostelefon példát. Attól, hogy manapság szinte mindenkinek van, még nem mindenkinél csak az van és korántsem azt használja mindennemű feladat elvégzésére, sőt. A jövőben már érdekesebb lehet a helyzet, csak egyelőre ne akarjunk idejekorán akkorát ugorni.

    Ki mondta, hogy legális lesz? Viszont ahogyan otthon sokaknak jóformán eddig sem kellett fizetnie érte és megoldották máshogy, úgy ezután is vsz meg fogják. Illetve ettől még ezen a területen ugyanúgy használni fogják magas arányban.

    Ja meg megint az átlag usernek nem kell otthonra semmilyen program, szinte semmit nem csinálnak a gépen bla-bla-bla szöveg... Akkor tessék nekik elmagyarázni és őket győzködni, mert úgy látszik nem nagyon akarják megérteni! :N

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz Snoop-y #175 üzenetére

    Azert mikor upgrade van szoktam latni sirasokat linux oldalon is.

    Az én tapasztalatom az átlag felhasználóval kapcsolatban, (mert ugye most róluk megy a vita) hogy nem frissítenek.... soha, semmit, semmilyen rendszeren, (még akkor sem, ha külön a képükbe tolják ablakban) csak ha automatikusan történik, de akkor aztán mindent engednek.
    Az össze vissza szemetelt windows ennek köszönhető nagyrészt. Linux -on erre elég kevés esélyük van, ha nincs root joguk.

    Én a magam részéről az ilyen felhasználóknak beállítok egy automata frissítést, ami időszakonként elvégzi a melót. Nem kérdez, nem jelez vissza semmit, nem kér reboot -ot sem. Felteszi amit fel kell, következő betöltésnél pedig már az új komponensek lesznek fent.

    Persze ez a fél éves disztribúcióknál nem biztos hogy jó ötlet, de egy debian -al nyugodtan megteheted. Így kap security upgrade -eket, és tudomást sem kell vennie róla.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz bambano #216 üzenetére

    Ez egy érdekes témakör. Hallani sokszor átlag felhasználótól, hogy "a windows -hoz ért"... Ha megkérdezed tőle, hogy miből áll ez a szakértelem, akkor pedig nem tudnak rá egyértelmű választ adni, míg végül kiderül, hogy minden tevékenységük pár programhoz, és a gui -hoz kötődik, ami minden modern os -en adott.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák