Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #230 üzenetére

    ____________________________________________
    "Egyre olcsóbbak az x TB-os belső / külső HDD-k, NAS megoldások stb. Fontos adatokról eleve készítünk biztonsági mentést, vagy akár az egész rendszert is lementhetjük. Windowsra is van egy rakás backup, backup-restore program.

    És megint ott tartunk, hogy az átlaguser nem ismeri, nem is akarja megtanulni, és nem is érdekli hogyan kell/lehet ezt."

    "Egy külső HDD meg plug & play és manapság egyre olcsóbb, egyszerű kezelni. De az átlag user nyilván az USB kábelt sem tudja bedugni a portba, mert ugye az is milyen bonyolult, nem akarja megtanulni a használatát., júj..."
    ___________________________________________

    Aki egy ilyen szövegkörnyezetben nem tudja értelmezni a legutóbbi bekezdés második mondatának lényegét, akkor ott komoly gondok vannak...Vagy eleve direkt csinálja, hogy kiforgassa a másik szavait és csak azért is alapon ellent mondhasson neki, mivel mással már nem tud érvelni. Nyilván utóbbin sem lennék meglepődve az eddigi tapasztalatok alapján.

    A többi dettó ugyanez...ki mondta, hogy ne használjanak e-mailt? Van egy alap protokoll, hogy totál ismeretlen helyről érkező mellékletet csak úgy nem nyitunk meg. Amik sok esetben olcsó módon pl. fura nevű ismeretlen címről érkezelő exe fájlok, ami már eleve gyanús. Több bank meg mostanában is közzétett az oldalán információkat, hogy ők e-mailben nem zaklatják és nem kérnek semmilyen adatot az ügyfeleiktől. Szóval azért ebben vastagon benne van általában a user error is.

    "A WIn10 meg magától megtalál és felpakol mindent. De sokaknak akad ismerőse, aki Windowshoz ért és, ha muszáj, akkor feltelepíti, beállítja helyette a rendszert.
    pl Te?"

    Itt van pl. ez, ami egyértelműen a rendszer telepítésére, beállítására, driverek felrakása stb. vonatkozik. Erre válaszoltam én is. Majd aztán beböfögjük ugye, hogy ransomeware...na ezekről beszéltem. :N

    Azt megint nem tudom milyen kényszerképzet, hogy az MS-nek lenne zsarolóvírusok elleni védelme? A legújabb Windows 10 RS1 is-ben a Defender bekapcsolható marad a külső AV mellett is. Gondolom nyilván azért, hogy tanulmányozzák más gyártók termékeinek a működését, ezáltal fejlesszék a sajátjukat is. Ami jelenleg nem feltétlenül a legjobb... Szóval, akiknek lehet valamifajta "ellenszere", azok inkább a külső programok gyártói.

    Nekem nem célom, mint már említettem megfelel a jelenlegi állapot. Pusztán próbáltam néhány dolgot kicsit tisztázni, csak az a baj, hogy ilyen szemellenzős MS hater brigáddal (tisztelet a kivételnek) semmi értelme ezen témákban társalogni... A jövőben érdemesebb lesz mellőzni, hiszen attól még a dolgok alakulnak, ahogy szeretnénk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák