Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz P.H. #46 üzenetére

    nekem meg az, hogy nem értetek hozzá (mert nem) :D

    Mondtam egy esetet amikor a 64 bites szoftver sokkal lassabb, nem hittétek el és hülyeségeket magyaráztatok, bizonyítottam, kétségbeesetten bámultatok rá mint borjú az újkapura, most pedig okoskodtok.

    Inkább viseljétek el :D

    64 biten (x86_64) több regisztert tudsz használni, ezért aztán a legtöbb program gyorsabb lesz (kivéve az olyan struktúrákat használó szoftverek mint ami a példa forráskódban implementálva van)!

    Ettől függetlenül persze nagyot tévedtetek, amikor nem ismertétek el a pointerekkel kapcsolatos sávszélességproblémát, gondolom bele se gondoltatok logikusan.

    Drizzt:

    ,,Épp azt sikerült megmutatnod, hogy 64 bites architektúrán a 32 bites kód nemhogy lassul, hanem gyorsul ebben az adott esetben. ''

    nem a 64 bites arhitektúrán gyorsul a 32 bites kód. annak pont így kell futnia ilyen végrehajtási sebességgel és ilyen memóriasebességgel rendelkező 32 bites gépen is.
    nem attól gyorsabb tehát a 32 bites kód, hogy 64 bites arhitektúrán vagyunk !

    ,,A foglalás hosszabb időtartama indokolható azzal, hogy a pointerek kétszeres méretük miatt kétszeres helyet igényelnek. ''
    A foglalás időtartamáról szó sem esett, csak véletlenül került be a tesztelésbe, együtt lett mérve véletlenül az első mérésben a bejárással is. hosszabbnak meg nem lesz hosszabb érezhetően, ebből a szemszögből a kernel a szűk keresztmetszet

    ,,annyira van okos a fordító, hogy a két egymás utáni lépés memóriaműveletét egybevonja''
    32bites bináris, ne fárassz, ez a magyarázat ki van zárva :D

    ,,Szép a mérés, de nem a két architektúra különbségét mutatja, hanem 64 bit alatt a 32 bites és a 64 bites program futásának különbségét, erősen sarkított példán.''
    igen! De azért annyira nem sarkított ez a példa sem.

    ,,disassemblyt a futtatható állományról''
    nem az én laptopom, a kísérletre nem akarok több időt szánni, ami érdekelt azt már kiderítettem. amúgy ott a forráskód, az alapján reprodukálhatod ha akarod, a legújabb (azt hiszem) Arch linux és a benne lévő g++ segítségével.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák