Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz opr #10 üzenetére

    Tényleg hasznos, ahol víz nincs, kaja nincs, ott is segít az internet, akár vizet és élelmiszert találni, szervezni, termszteni...

    Ami a technológiát illeti, a lézer a repülők között megy, a repülő meg valami emészthető formátumban kell hogy sugározzon a felhasználóknak. 16km túl sok mindennek, amit a mai végberendezések tudnak (2G, 3G, Bluetooth, WiFi, NFC, RFID), úgyhogy innen még hiányzik egy fontos elem, nem hiszem hogy minden felhasználónak precíziós lézeres célzóberendezést akarnak adni, hogy ne csak lefele, hanem felfele is menjen az adat.

    A hálózat azt jelenti, hogy egy földi állomásról repülőről repülőre megy az adat, egyébként nem lenne sok értelme. Tehát 16km-enként kell egy repülő a levegőbe, hogy bármiféle Internet legyen. Ha nincs folytonos összeköttetés, egy store and forward hálózaton a mai alkalmazások (pld. webböngésző) timeoutolnának, és használhatatlan lenne. Persze a hálózat jellemzőit figyelembe vevő appot is lehet fejleszteni, ami elviszi a kérést, aztán következő fordulóval visszahozza a választ, valószínüleg még ez is hasznos lehet, ha a nyugati Internet élménytől nagyon távol is van.

    Kicsit egyébként a drón + precíziós lézernyaláb fejlesztések inkább harcászati irányba mutatnak, a 16km-enkénti repülővel lefedni egy országot elég költségesnek tűnik, kis hazánk fölé pld 360 gép kellene, ez 60-al kevesebb, mint a Lufthansa gépparkja.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz rii #43 üzenetére

    Az internet hasznos

    Elképzelhetetlen a tudáshiány a harmadik világban. Nem véletlen, hogy az élelmiszer mellett iskolákkal és felvilágosító, oktató programokkal is próbálkoznak. De az iskolát fel kell építeni. Tanárt kell bele rakni, akit előtte fel kell készíteni az ottani viszonyokra, ott elfogadható életkörülményeket kell neki biztosítani stb... ez drága. És drága a helyieknek is, akiknek lehet hogy órákat kell sétálniuk minden nap, hogy hozzájussanak a tudáshoz. Esetlegesen szerveznek növénytermesztési, családtervezési stb programokat, amik vagy iszonyú drágák, vagy csak kis kört érnek el.

    Ehhez képest ha egy tanyán - falucskában van egy internet képes eszköz (tehát nem mindenkinek a zsebében egy okostelefon) az már hatalmas segítség. Nem csak a tudásátadást segíti nagyon, hanem a helyi információ-áramlást. Lehet találkozókat szervezni kereskedés, közös munka céljából. Lehet segítséget hívni, vagy még inkább tanácsot kérni, például orvosi kérdésekben.

    Az internet káros

    Az Interneten való szörfözés, az online pornó, az online játékok egyénre kifejtett negatív hatása mérhető, az agy szerkezete és működése átalakul, az egyén szociális funkciói sérülnek. Ennek óhatatlanuk hatása van a társadalom egészére, ennek ellenére a kutatási eredmények amiket olvastam nem itélik el egyértelműen a közösségi hálózatokat, sőt olyan emlékeim vannak, hogy a közösségi hálózati interakciók általában pozitívan korrelálnak a személyes interakcióval - tehát nem kiváltja, hanem kiegészíti a Facebook a személyes barátkozást. Ennek ellenére szerintem társadalmi szinten az Internet és Facebook használat összességében negatív, mert lehet hogy a szociális beállítottságúaknak ez egy újabb eszköz, de a többiek még jobban bezárkóznak ebbe a virtuális világba, a kapcsolat illúziójával megelégedve kimaradnak.

    És az embernek szüksége van arra, hogy néha kibámuljon az ablakon.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Tsebacsi #49 üzenetére

    Van az értékrendi kérdés, hogy like-olod-e a YT videót, amiben egy srác ittas lányokat szólít le az utcán és smárol le, és követed-e a botcsinálta médiaszemélyiség trágár, színvonaltalan videologját, rossz volt a TV, rossz volt a TV előtt rossz volt a szomszéd gyerek, aki trágár vicceket tanított a mintagyereknek. Hogy hatékonyabbak lettek-e a szülői nevelést aláásó eszközök, vagy csak a szülői nevelés lett-e gyengébb, erről kár vitatkozni, minden eset egyedi, és évtizedek távlatában nehéz egy ilyen szubjektív dolgot vizsgálni. "Régen minden jobb volt." mondják az öregek, és "Az emberiség fejlődik" mondják az optimisták, kár erről parttalanul vitatkozni, egyedi tapasztalatokat az egyéni vélemény érdekében kiemelve, kiszínezve.

    De van az élettani hatás, ami abból adódik, hogy lapozgatja a felhasználó a Facebook falat, és egy perc alatt 10-20-50 különböző tartalomnak van kitéve. Amíg régen ha valakivel beszélgettél, és szóba került egy esemény vagy családtag, akkor percekig beszélgettek arról, hogy milyen volt a menyasszony ruhája, kik voltak meghíva, ki mennyit ivott és kivel táncolt, addig ma a Facebookon néhány másodperc alatt végigtekeri az ember a képeket, like-ol néhányat, és esetleg hozzáfűz egy megjegyzést. És már ugrik a következő érdekes információra. És ez így nincs jól. Bizonyítottan és nehezen visszafordíthatóan rosszul van, a TED előadásoktól és vicces videóktól a tudományos cikkekig rosszul van. A koncentrációs idő rövidül, a fiataloknak már nincs türelme elolvasni egy regényt, de gyakran egy komolyabb cikket sem. Sőt van akinek gondot okoz végignézni egy 45 perces sorozatrészt anélkül, hogy valami mással ne kezdene foglalkozni. Ameddig régen háttér-TV-zés volt, ment a nappaliban a készülék, és zajlott az élet, ma háttér-TV-zés mellett van Internetezés / Facebookolás, és a mellett zajlik úgy-ahogy az élet. Az emberi agy pedig kutatások alapján kognitív feladatokat nem párhuzamosít, hanem gyorsan vált köztük (vanak automatikus működések, mint felmenni egy lépcsőházban, végigmenni egy ismert útvonalon, de amint valamire figyelni kell, onnantól egy dologra lehet figyelni). És minél több a váltás, annál rosszabb a hatásfok.

    A szülőket is beszippantja a TLDR szemlélet, és az itteni hozzászólások alapján sokan nem is veszik észre a veszélyt, nem élik meg problémaként, hogy minden notifikációra előkapják a telefonjukat, vagy hogy Facebookot lapozgatva nincsenek is jelen a beszélgetésekben.

Új hozzászólás Aktív témák