Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZoliZoli

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan problémám van már egy jó ideje, aminek a megoldására nem tudok rájönni sajnos. Adott egy Raspberry Pi 3 B+ 1GB-os gépezet. Ezt OSMC-vel (Kodi 18.9) használom mint médialejátszó és hálózati szerverként (Sambával).

    A problémám a hálózaton való fájlmozgatással van, az itthoni számítógépek (win10-win11) és a raspberry pi 3B+ között, oda-vissza.

    Valami orbitális lassú és teljesen véletlen szerű a sebesség. Néha eléri az "álomhatárt" 10-11mb/s is de javarészt 4-5mb/s-el másol és ettől egy "kicsit nagyon" ideges vagyok néha. :D

    A router egy TP-Link Archer AX23 (AX1800) elvileg minden portja gigabites és Cat 6-os kábellel vannak összekapcsolva a kis nyavajással.

    A számítógépek PCi-E Tp-link 300MBs wifi kártyákon kapcsolódnak, de ha kábellel vannak bekötve az sem változtat a helyzeten (talán annyit még is, hogy ilyenkor stabilan 10mb/s-le megy az adat).

    A szép az egészben az, hogy egyszer régen kb 2-3 éve, amikor még egy régi Tp-link routerem volt (tp-link wr1043nd, ami feszt ledobta az ékszíjat, lefagyott stb.) sikerült valami csoda folytán 70-80mb/s is elérni de ez sem tartott örökké (valamiért).

    Az ethtool eth0 parancsra azt dobja ki, hogy 100mb/s-el kommunikál Full duplex módban.

    Szerintetek mi a bánat lehet? Én sosem piszkáltam a rpi 3B+ ethernet beállításait, esetleg ott kén valamit módosítani?

    [ Szerkesztve ]

  • ZoliZoli

    csendes tag

    válasz sztanozs #46195 üzenetére

    Szia!

    Ezt írja:

    Hardware : BCM2835
    Revision : a02082
    Serial : 00000000165f1b8a
    Model : Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2

    Jól sejtem, hogy ez nem B+? Kb. 4-5 éve vettem a vaterán ott B+ nak írták de akkor valószínűleg benéztem. :D

Új hozzászólás Aktív témák