Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz Jim74 #42809 üzenetére

    Én évek óta egy Thomson Box távirányítóját használom mindkét RPI3 esetében Kodihoz. [kép]
    A beltéri soha nem volt a birtokomban, a távirányítókat kaptam. Viszont megvan rajta minden gomb ami kellhet. Iránygombok, ok, vissza, play, stb...
    Illetve univerzálisan kezel 1db TV-t. Kényelmes, mert ha beltéri van kiválasztva a távirányíton akkor minden gomb annak a kódját küldi, de hangerő változtatásnál az univerzálisan beállított TV kódját. Vagyis nem kell eszközök között váltanom, hanem csak nyomkodom a gombokat. Olyan az egész, mintha egyetlen eszköz lenne a tv és a rasbperry.
    PC/Linux használatkor még USB-s MCE infra vevőt használtam (egy kártyaolvasóval egybeépített verzió), de rpi esetében ez már macera lett volna, ezért átálltam a gpio portra csatlakozott IR diódára (kb 300ft)
    Lirc lazán lekezeli, bármilyen távirányítót képes megtanulni és megy vele a kodi a lircmap beállítással.

    Elméletileg MCE Receiver-el is megy és MCE távirányító azonnal használható. Egyéb távirányítóra tanítani kell tudtommal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák