Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schferenc77

    aktív tag

    Sziasztok!

    Feleslegessé vált otthon egy RPi, és gondolkodom egy hordozható internet rádió építésén. A felállás a következő lenne:
    - adott az RPi, rajta egy Volumio distro
    - az RPi-t egy USB-s power bankról hajtanám meg, így hordozható is lenne, de a bank-ot tölteni is lehet. Zömében egy helyen lenne a cucc, az usb bank inkább az RPi folyamatos futását biztosítaná, hogy ne kelljen a bootolást megvárni
    - az RPi sima jack-es hangkimenetéről venném le a hangot.

    Itt jönnek a problémák: milyen hangszórót kellene vennem, hogy megszólaljon ezen a 3,5 jack-en úgy, hogy az áramot az USB power bankról kapja? Esetleg egy sima USB-s hangszóró (pl Genius, vagy Logitech) működne vele? Az egész vezérlésére egy beépített android-os telót gondoltam, amit szintén a power bankról kapná az áramot, és futtatnám a volumio android-os appját a vezérlésre. Vagy van erre jobb és nem nehezebben kivitelezhető megoldás? Nekem jó az LCD kijelző + gombok kombó is, csak valami értelmes leírás kellene hozzá. Ha nagyon tovább álmodnék, akkor egy olyan megoldás kellene, aminél egy tekerő gombbal tudom az előre beállított csatornákat váltogatni (folyamatosan tekerem, mitn a régi rádiókon, és egyik preset-ről a másikra ugrik), a másik gomb meg hangerő. De ekkor kilövöm a Volumio lehetőségét, hogy NAS-on lévő fileokat játszak le.
    első körben a hangszórós részre lenne jü egy ötlet, de ha valakinek van működő LCD/gombos megvalósítása, az sem rossz. :C

Új hozzászólás Aktív témák