Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    Nos, tesztelek én is a megbeszéltek alapján, viszont van egy kis "gond". Olyan furcsa dologgal találkoztam ma a tesztelés során(miatt), amilyennel még soha. Ha bebootolok mondjuk 192*20-on vagy 192*21-en vagy 192*22-n.(lehet 200*20/21/22 mindegy), akkor kapok egy hasonló eredményt, mint amit radi8tor kap. Tehát a megbeszélt beállítások alapján, pl a frost mapon ~39 avg fps-t. Eddig szép és jó minden. Ha windows alól easytune-al vagy setfsb-vel megváltoztatom a bclk-t akkor jön a meglepi!

    Ha emelek rajt, tehát mondjuk 192*21 volt, ami ugye ~4ghz, és megemelem mondjuk 205*21-re, ami ugye ~4,3Ghz, akkor kevesebb fps-t kapok, és nem mérési hiba, mert kb 35 lesz a 39 ből. Ha csökkentem a bclk-t mondjuk 166-ra, amikor ugye 3,5ghz körül megy a proci, akkor 42-43 lesz az avg fps. Ha még lejjebb megyek mondjuk 150*21-re, ami már lassan 1 ghz-el alacsonyabb, mint a gyári, akkor már 44fps az avg. Közben semmit sem állítok másra, ha windows indítása után egyből csökkentem, és elsőre tesztelek, akkor is ez a helyzet. Így, hogy már van viszonyítási alap(GTX580), kicsit irreálisnak tartom a 44-45 fps-t.

    Kipróbáltam más teszttel is, és pl. dirt2 benchben is teljesen ugyan ez a helyzet.

    Megkérhetném az i7 tulajokat, hogy kipróbálják ugyan ezt, hátha nem egyedi a "probléma"?

    Tehát az a probléma, hogy minél jobban csökkentem a bclk-t(win alól) és ezáltal a proci órajelét, annál jobb eredmények születnek játéktesztek alatt. Ha biosból állítom be a másik bclk-t(alacsonyabb v magasabb), akkor ez a jelenség nem jelentkezik.

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák