Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • isvarga

    csendes tag

    válasz byte-by #2818 üzenetére

    Szia !
    Egyébként az űrszekerekre gondoltam , a kapitány belebeszél a levegőbe, a számítógép meg megmondja hány éves a buszvezető .

    Egyébként továbbra is azt állítom ,hogy az adott területen szerzett tapasztalat a legfontosabb egy gép működtető programnál. Ha nem tudom hova kell rakni a szenzort akkor a vezérlő sem tudja .(ugye itt alapvetően a bemenetek-kimenetek kezeléséről van szó csupán) Olyan ez mint amikor a HMI megszólítja Janit , "már megint sörözni voltál te tróger " a HMI -nek dunsztja sincs mit ír ki ,csak aki ezt megcsinálta.
    Egyébként a láttam olyan PLC leírást ahol 1:1 assembly utasítások is voltak a parancsok között .

    Ha egy szóba kellene kifejeznem a 2 rendszer közti elvi különbséget ,akkor a "semmi" a legjobb kifejezés.(az OB hibakódok megvizsgálása után)
    (persze vannak dolgok amiket én nem használok a saját fejlesztésemben ilyen ,olyan okok miatt)

    Az ,hogy kitaláltak maguknak saját elnevezéseket , kommunikációt , csak a saját piac védelme miatt van .

    Ha beleegyeztek továbblépnék.

    Van ez a profibus kommunikáció : (idáig én csak rs485-nek ismertem aztán modbusnak) , de ebből találtam 3 félét is.
    Ha írnátok néhány sort róla ,azt megköszönném.

    ●POFIBUS-FMS (Fieldbus Message Specification)
    ● RS485 vagy száloptika
    ● a DP előfutára
    ● Kommunikáció cella szinten (PLC - PC)

    ●PROFIBUS-DP (Decentralized Periphery)
    ● RS485 vagy száloptika
    ● gyors, hatékony adatátvitel
    ● legelterjedtebb - gépsorok, robotika, NC gépek stb.

    ●PROFIBUS-PA (Process Automation)
    ● busztáplálású, Manchester kódolás (MBP)
    ● legközelebb van a folyamathoz
    ● érzékelők, aktuátorok
    ● legelterjedtebb - gépsorok, robotika, NC gépek stb

    Sajnos a profinet-ről érdemben nem találtam semmit .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák