Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovadika

    őstag

    válasz s7evcsenko #51151 üzenetére

    A Walking Dead elvileg direkt egy kalap szar, nem számít milyen verziót kölcsönzöl.

  • tisn

    addikt

    válasz s7evcsenko #51151 üzenetére

    eleslegesen nem szedném le az 1080-ast, ha az a 720-asbol van csinálva... ezt hogy lehet kiszűrni?

    a ket file kozott kb. 300MB kulonbseg van
    szamit?

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz s7evcsenko #51151 üzenetére

    Úgy emlékszem némileg mindig szándékosan zajos, és valamelyest fakó is volt. De most ahogy kezdődött ez az évad, nekem is feltűnt, hogy ez szerintem már túlzás.

    A szemcsésség itt inkább szándékos művészi eszköz a poszt-apokaliptikus világképhez.
    Mármint a legolcsóbb és legbugyutább "művészi eszköz", amit "művész" találhat.
    Szerintem igazából csak azért van, hogy elfedje a zombik maszkjainak és a díszletek hibáit, közben pedig nyomassza a nézőt. (Nem csak a sötét jelenetek a zajosak, ahol érthető lenne, a világos szabadtéri jelenetek is feltűnően, és szerintem mesterségesen, digitálisan tovább vannak zajosítva.)
    Még csak nem is atomtámadás volt, hogy minden digitális vagy analóg felvétel zajos legyen a sugárzástól, szóval engem ne idegesítsenek a perlin zajjal, és a digitális szín-szaturáció állítással, hanem csináljanak hihető díszleteket és sminkeket, amiket éles, agyon-szűrőzetlen felvételekkel is meg szabad mutatni, mert úgy is a történetbe illőek maradnak.

    Melyik regényíró scriptel úgy, hogy "most hangyák mászkálnak az olvasó szeme előtt, és felvesz egy szemüveget, amitől elfakulnak a színek, hogy nyomottabbá váljon a hangulata"? LOL. :P
    Ez szerintem mindig is csak nagyon olcsó húzás lehet, ha ilyesmikkel élnek. Pár kivételtől eltekintve, amit itt most nem látok teljesülni (pl. ha egy régi dokumentumfilm hangulatát szeretnék visszaadni, stb, de ez nem is dokumentumfilm stílusú és nem is a múltan játszódik).

    A régebbi részeket Blu-Ray ripből néztem, mert ment már egy ideje, mikor elkezdtem.
    Nem a TV adás bitrátája a gond, mert az AMC-n leadott anyag az ~5.3Gb ~43 percre, ami kifejezetten sok, ~16Mbps. A Blu-Ray is ennek legfeljebb kb. a duplája (a rip pedig kevesebb). Bár ez csak MPEG2, nem AVC, de így is elégnek kéne lennie. Mármint ahhoz mindenképp, hogy ne ragadjon össze a szemcsésség blokkosodássá, mert szerintem most ez történik.
    Persze maga a TV adás formátuma csak egy cső, attól még lehet rosszul tömörítve az adásba kerülő anyag. Ha ez az évad is kijön BD-n, akkor kiderül, ott lehet, hogy nem lesz ennyire mosott a kép. De ez szerintem szándékos, ettől kell depisnek lennie a nézőnek, hosz lehúzták a szín és feltolták a perlin zaj csúszkát (brávó alpha hujujuj :U).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák