Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz edward2 #44779 üzenetére

    Ha egyszer a DVD-re 16:9-ben került az eredetileg szélesvásznú film, azzal nincs mit tenni. De manapság nem veszünk DVD-t, csak BD-t, éppen a jobb képminőség miatt, amit nem fogunk nagyítással szétbarmolni.

    (#44780) t256
    180 centiről zavaróan kicsi az X60 felbontása, de még zavaróbb az ugyanannyiért kapható LCD tévék silány, pocsék képminősége. Inkább tegyél hozzá 20000 forintot és vegyél UT50-et!

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz edward2 #44779 üzenetére

    "Szerintem rossz a példád zenével kapcsolatban. Inkább az EQ használata lehetne hasonló kategória."

    Szerintem meg egyáltalán nem rossz a példa, mert a crop-polással Te konkrétan levágod a film egy részét, ami elveszik, nem látod, megy a levesbe és közben még a felbontást is elrontod, mert a TV a zoom esetében egy skálázó algoritmust használ, oda az 1:1 pixel mapping, sokkal rosszabb minőségű lesz a kép. Zenénél ugyanígy teszel, ha levágod/skip-eled a dal elejét/végét, magyarán lemaradsz egy részéről. A festményeket se úgy keretezik, hogy lecsapnak belőle itt-ott, mert más az elképzelésük az oldalhosszukról, vagy mert nem fér be máshogy két fűtéscső közé.

    Az EQ-hasonlat inkább arra lenne jó példa, hogy elcsavargatod a kalibrált színeket, kontrasztot, fényerőt. A TV-nél konkrétan ez az EQ megfelelője.

    "Arra kíváncsi lennék, hogy a 16:9es DVDkhez mit szólsz?"

    Mit szólnék, van itthon párszáz darab, ahogy 16:9-es BD-ből is jópár. Sok film forgott 1.78:1 vagy 1.85:1 képaránnyal, de ott az az eredeti koncepció, így nincs vele baj. A 2.35:1, 2.40:1 vagy még magasabb, szuper-szélesvásznú filmeknél meg az a koncepció. Mindent filmet úgy kell nézni, ahogy forgott, ennyire egyszerű az egész.

    Ha ráadásul 64"-os TV-t akarsz vásárolni, akkor meg különösen nem értem a barbársággal felérő crop-olást: bőven elég nagy képfelületet fogsz kapni egy 2.40:1 arányú filmből is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák