Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovadika

    őstag

    válasz Balic #31152 üzenetére

    Nem tudom hova akarod élesíteni? Nem lehet, hogy a lcd-d volt túlélesítve, túlszaturálva és megszokta a szemed? Az én volt UT-m brutál éles képet produkált Full HD anyag esetén. Előtte volt nálam egy lcd is, de elszégyellte magát az UT mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Balic #31152 üzenetére

    Mekkora volt az lcd és mekkora az UT50? Milyen messziről nézed? Milyen forrást használsz? Rendes BD anyaggal nézted már?

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • mayday00

    őstag

    válasz Balic #31152 üzenetére

    Nekem samu 6800 as készülékem volt... Azon olyan beállításokkal, hogy el sem mondom, mert égne állna a haja itt mindenkinek az tuti. Most mozi profilon megy a készülék, semmin sem állítottam élesség stb, minden úgy van ahogy van, de a 6800 as samuhoz képest ez egy csoda. Nekem az. Ahogy először bekapcsoltam a plazmát azt mondtam ,,anyám" .Pedig belépő modellről van szó semmi extra. UT mint neked.
    Hozzá van szokva a szemed a túlélesített, természet ellenes képhez, színekhez..A rossz beállításokhoz.
    Egy darabig nekem is furcsa volt megszokni de most úgy vagyok vele többet nem néznék sosem lcd-t.
    Végre rendes a bőrszíne a embernek, természetes a kép stb.

    Nekem a fehér teljesen megfelel. Múltkor néztem egy havas filmet, teljesen jó volt. valóságban sincs hófehér (rikító) autó, házfal stb. Nézz körül a környezetedben.
    Zümmögést stb én nem hallok semmit.

    Egy hátránya van, tükröződés. Mikor nem süt kint a nap, akkor is félig le kell engedni a redőnyt. Elhúzni kicsit a függönyt. Nagyobb fénybe teljes sötétség. Tükröződik ezt nem vitás. Én inkább este tévézek.
    Én úgy vagyok vele, lehet akármilyen bevonat a tévén. Plazma képe akkor a tuti, ha este nézi a ember a kedvenc filmjét.

    Csak egy hátrányt tudok felsorolni a samu 6800 hoz képest, a tükröződés. Semmi mást nem.
    Persze filmeket minimum 1080p be nézem, sorozatoknál 720p. És nem 4 méterről nézem a 50colt, hanem szigorúan 2.

    "A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

  • efi99

    senior tag

    válasz Balic #31152 üzenetére

    Nekem is ut50 van.
    Egyetértek az előttem szólókkal, az lcd-k képe általában agyon van fényesítve és színezve, mert ott nagyrészt büntetlenül meg lehet tenni. Viszont ezek cseppet sem a valóság színei. Amúgy nekem is zúg kicsit a sok fehér alatt, de nem vészes. Én jobbára tv-műsorokat nézek rajta és az SD adás szebb, mint az lcd-ken (digitális ktv van, az analóg adás azért nem az igazi).
    A tükröződést én nem érzem olyan vészesnek, az ablak az oldalfalon (dny-i), a falak fehérek. Az ÖKO-mód meg ugye úgyis felnyomja ilyenkor a kontrasztot, ha be van kapcsolva, bár kétségtelen, hogy emiatt egy hajszállal gyengébbnek tűnik a kép.
    Más: időnként előkerül a digitális tv-műsorok kockásodásának témája. Amellett, hogy ez valóban lehet tömörítési ill továbbítási hiba, többször olvastam, hogy a szolgáltató lelkesen vizsgálta, de nem tudta megoldani. Nos én ma a csatornák áthelyezésekor vettem észre az eltároláskor, hogy olyankor is befigyel gyakran, de kizárólag a mentéskor, főleg HD adásnál. Arra gondolok, hogy ilyenkor ez erőforrást von el a processzortól és nem tudja elég gyorsan kitömöríteni. Tehát egyes tv-knél megeshet, hogy amikor a CPU a háttérben mással is foglalatoskodik (pl ment, szoftvert keres, auto fényerőt állít vagy mit tudom én), akkor nem elég az erőforrás. Természetesen a tv saját tunerére gondolok most, bár gondolom a beltériké még gyengébb, úgy hogy ott még gyakoribb. Szóval ezért nincs meg a jelhiba.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Új hozzászólás Aktív témák