Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkpod

    nagyúr

    válasz DM-Fan #12035 üzenetére

    feladom...

    mondjuk làthatòan hosszan elgondolkodik a tv mikor kozepesrol maxra valt, akkor tuti freki vàltàs is van. ez is alàtàmasztja az elmeletemet, hogy azert 60hz az ifc max mert ennyit bir a proci. erdekes lenne az idei modelleket is ifc re megmerni, mivel jobb procit kaptak

    Box's don't touch!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #12035 üzenetére

    Nem mérte, csak az IFC (alias Smooth Film) maximum értékét, de annak több fokozata is van. A közepét pl. nem nézte.

    Minden olyat leírtam, ahol frekit vált. 24Hz és 50Hz-es bemenettel Medium-on nem vált, csak Max-on. A Max mindkettőt 60Hz-re interpolálja, a Medium ott hagyja a panelt, ahol Off-ol is volt, és csak úgy pótol bele.

    24Hz-nél saccra 48fps-re (mert nem lesz olyan folyékony, mint a valódi 60fps és a 96 még látványosabb lehetne) és nem tudom hogy csak másképp kezeli az 50Hz-es deinterlace-t, hogy 25 helyett 50fps-t hozzon ki, vagy akár 100fps-re is felugrik az 50i, mikor Medium-on van (szerintem itt is csak annyiról van szó, hogy video mode deinterlace, vagyis az 50 váltott-sor frissítésből 50 progresszív képkockát interpolál ahelyett, hogy 25-öt rak össze).

    De ezek már csak tippelések. Lehet, hogy 96, illetve 100-at próbál interpolálni a Medium, csak épp nem sikerül olyan jól, hogy tényleg olyan folyamatosnak is lássam. (Illetve logikátlan lenne, hogy a Medium az 96/100fps, a Max pedig 60.)

    (#12038) DM-Fan

    Épp nincs itthon semmi eredeti 1080i50 anyagom, hogy alaposabban tesztelgessem az IFC Medium-ot, de ha azt csinálja, amire fent gondoltam, akkor lehet jogosultsága. (Nem hamis képkockákat gyárt, hanem okosabban dolgozza fel az interlaced anyagot.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák