Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz junkpod #10884 üzenetére

    Igazad van... meg van a szúnyogháló HD-ben 42"-ra, csak a mérték nem stimmel.
    Nálam 160-170 centinél tünik el , de ez könnyen kiszámolható a pixelméretből és az emberi szem feloldóképességéből is. Egy biztos... a legsasszeműbb szittya magyar sem látja 2m felett.

    És bizony abban is igazad van, hogy azonos képátlóval FHD esetén hamarabb tünik el a szúnyogháló 120-140 cm körül. Viszont a rossz hír, hogy 50" FHD esetén megint csak 160 cm körül van szunyogháló effekt határa. Én eddig nem is figyeltem erre, mert kb 2,5m-ről nézzük a TV-t.

    Szóval ebből a szempontból - megtekintési távolság minimuma - nincs lényegi különbség.
    Az már viszont izlés kérdése is, hogy a lakástól függő 2-4m nézési távolságokhoz melyik képátló az ideálisabb.
    Elsőre én is azt mondanám a nagyobb a jobb, de lakva ismerszik meg a plazma is.
    És itt nem a képminőségről beszélek, hanem arról a komfortérzetről, amely annak a függvénye hogy a TV (monitor) felülete mekkora részt tölt ki a látótérből és még milyen tárgyak, butorok, stb van a háttérben.
    És a korábban sorolt kényszerkörülmények...

Új hozzászólás Aktív témák