Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Gabor970 #10879 üzenetére

    igazad van!
    3 méterről nem tudod megszámolni a pixeleket, mégis ott van egy zavaró szemcsézettség érzet, amit a pixelek közötti szélesebb fekete rács-terület okoz (ezt neveztem szúnyoghálósnak). Ha most odaraknék egy ugyanakkor tv-t fHD felbontással, jobbnak látnád/éreznéd a képminőséget? (sokan vallják, hogy ez összefügg a szem felbontó képességével és csak akkor jobb a kép ha több képsort tudsz megszámolni, de ugyanakkor meg leírják azt is, hogy az 1080-as filmek jobban néznek ki a hdready tv-n mint a 720-asok. Én azt vallom, hogy hiába haladja meg a szemem fizikai felbontó képességét a látott kép, akkor is érzetre, látványra összbenyomásra szebb képet kapok ha növelem a felbontást tovább. Különben mi értekme lenne a 4K felbontásnak?)

    igazad van!
    a "nagyságrend" kifejezést rossz helyen használtam, nincs 10-szeres különbség. Javítok: "sokkal rosszabb". :R

    Box's don't touch!

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Gabor970 #10879 üzenetére

    Helló.

    Olvasd el a cikket alaposan és főként az 50"-ra vonatkozót. Látni fogod milyen óriási a kölönbség optimális nézési távolság szempontjából SD és HD esetén. A táblázatban a minimális méterben megadott távolságot láthatod és az konkrétan 3.96 métert javasol SD esetén. Véletlenül sem 2 métert. De ha valakinek a kanapéja csak ennyire van ??
    Számomra elgondolkodtató, hogyan tudnék mondjuk 2 méterről normál adást nézni egy ekkora tv-n. Mert ugye HD-t csak hébe hóba néz az ember. Vagy tévedek? Minden anyagod 1080-ban van? Amennyiben igen, úgy elnézést kérek, de amennyiben nem, akkor jön az én variációm. Sokkal macerásabb a fotelt állandóan tologatni a nézett anyag függvényében, mint kiválasztani egy olyan optimális kép méretet, amihez nem kell állandóan igazodnom. Nekem 42" van, amit kb 2.4 méterről nézek. Pont középen az optimálisnak nevezett távolsági mezőben. Ugyan ez a mező 50 " esetében minimum 3 méter. Ebben az esetben nem kell állandóan ugrálni és bútort tologatni.
    Még valami : nálunk 90-10 a tv/mozi nézési aránya. Nekem fontos, hogy amikor tv-t nézek, ne érezzem magam kellemetlenül a széteső kép miatt, amit a közelsége okoz(2.4m).
    Tegnap Panashopban megnéztem a G50et. Természetesen 50" verzióban. Discovery HD ment leosztva kb 8 tv-re. 2 méterre álltam tőle és siralmas volt a képe. Tudom, hogy egy ilyen szétosztott kép mennyire rossz tud lenni, na de ez azért nálam kiverte a biztit. Elhátráltam kb 3 méterre , így viszonylag tűrhető lett a dolog. Ez az igazság. Ha 1080-as anyagot adsz neki, akkor csodálatos, ez vitathatatlan tény, de ki az, ismétlem ki az, aki túlnyomó részben full hd-t néz. Nagyon szűkös lenne a paletta, ha közvéleményt kutatnánk.

    http://www.geeks.hu/tippektrukkok/080728_milyen_messzirol_nezzuk_a_tevet

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák