Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem olyan egyszerű kérdés ez a D550-G30.

    Én csak 24Hz-en és kikapcsolt "24p Smooth Film"-el látom vibrálni a Windows asztalt, de a filmeket nem. A 60 és 50Hz nem tűnik vibrálónak.

    A foszforlag erősebb a G30-on, de jobb, mint a G20, és nem katasztrófa.

    Elindítottam kicsit a Dead Space 2-t (még a D550 miatt tettem fel, azóta sem vittem végig :U), és ott szépen megfigyelhetőek a két készülék előnyei/hátrányai. A fekete háttéren álló ciánkéken világító objektumok körüli halvány bloom effekt a D550-en szép sima átmenetű marad mozgás közben is, csak picit zajosodik, míg a G30-on erősen szemcsésedik, ha oldalazgatva mozgok előtte. Viszont az a bizonyos fekete háttér körülötte, az sem mindegy, hogy inkább tejfekete, vagy egész jó fekete... Emellett a G30 jobban megnyomja a világos elemeket, mint pl. a reflektorok a sötétben, amitől szintén kontrasztosabbnak hat a kép. És a mozgás is jobb egy hajszálnyit a G30-on (mármint a világosabb árnyalatok mozgása, amik nem zajosodnak el ilyenkor).

    Szerintem ha sikerült volna 0.045-ön tartaniuk a Samu feketéjét (APL-től függetlenül és CinemaSmooth-al is), és nem tesznek keresztbe a színszámításnak a software-el, akkor röhögve nyerne a precízebb videoprocesszor miatt, még a "kicsit" rosszabb kontraszttal is, de így, hogy felugrál akár 0.12-ig a fekete, a G30 pedig stabil, így sötét szobában egyértelműen nyer, mert így a Samu átlagos feketéje már nagyon tejfekete (főleg mikor a G30-ról pislantok át rá...).

    Ha jövőre megnyomja a Panasonic a középkategóriás modellek precizitását annyival, mint a G20->G30, és még egy hajszálnyit javul a feketeszint, akkor :C lesz. (Csak ne legyen horror áruk, ha mondjuk ilyen G30 féle 2D modell már nem is lesz, a 3D-sek pedig 250k felett kezdenek már 42"-osból is...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák