Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Nekem most pont jól jön, hogy a beégésről van szó. TV-t szeretnék venni, és kb 1 hónapja olvasgatok a témában, szóval eléggé képben vagyok a beégésekkel kapcsolatban (nem a technikai rizsára gondolok, hanem a tapasztalatokra). 3,5m-ről nézem a TV-t, ezért mindenképpen 50" vagy felette kell nézelődnöm, és ekkora méretben az első értelmes LCD (led) az 55d7000, ami 500k, nagy szerencsével hozzájutnék 450-ért. Ehhez képest ott a G30, ami 50"-ban 270k most. Nem akarok hitvitába menni, nekem tetszik a ledesek, és a plazmák képe is, látom a különbségeket, de szerintem nem akkora hogy ki lehessen jelenteni, hogy az lcd szar, persze csak ha d7000 szintű ellenfeleket veszünk. Én nem nézek rtl-t, de sport 1-2-t igen, meg natgeo-t, meg discoveryt. Ezek mennek este akár 4 órát is. És van bennük azért szépen tömör fehér. Én elhiszem, hogy az rtl logója a legszarabb, de szerintem az is benne van a pakliban, hogy azt nézik a legtöbben, akármilyen szar a műsor rajta. Erről se vitázzunk, nem igazán tartozik ide. De szerintem ezért az a leggyakoribb "vendég" a plazmáknál, ha beégés a téma. Próbáltam tegnap a Barca meccset úgy nézni, hogy zoomoltam. Hát valami katasztrófa. Én így nem tudnék tv-t nézni. Viszont ismerősömnek LG plazmája van, van neki beégve rtl logó, és viasat logó is, sőt a 16:9 "csíkok" is, de csak közelről, szürke háttér előtt lehet észrevenni, nézési távból nem. Azt is hozzáveszem, hogy érdemes megnézni ezt. Oké, ez egy különösen rossz példány a tapasztalatok szerint, de egy ledesnél ezzel számolni kell. Szóval lehet, hogy mégis a plazmára fogok voksolni, mert majd' féláron hozza ugyanazt a minőséget, és még ha beégetem, akkor sem igazán fogom látni 3,5m-ről, de ha látom is, elvileg nem lesz zavaróbb, mint a bevilágítás, vagy a clouding. Ettől függetlenül nem értek egyet az itteni ősplazmások véleményével, de elfogadom, hogy ez van, ezzel együtt kell élni. Ha G30 lesz, biztos nem fogok zoomolni, annyit teszek csak meg, hogy próbálom kompenzálni majd sok filmnézéssel, ami segít a logók felszívódásában, valamint a beállításokkal fogok játszani, kontraszt, stb). Annyit halkan hozzátennék, hogy az ilyen drága ledeknél, vagy amikor 250-260-at adnak egy pici (40") ledesért, akkor azok az emberek le vannak szidva, meg nem tudatos vásárló stb, hiszen nézési távból nem is kell neki fullhd, miért nem veszi hd ready plazmát 150-ért. Na hát pl. ezért nem. Én megértem, ha valaki az igénytelen lcd-t vesz drágábban, picit gyengébb képminőséggel. Én is fontolgatom. Azt is elhiszem, hogy az lcd is képes beégni, de azt meg tudom, hogy az én felhasználási szokásaimmal nem égett be eddig egy sem, a plazmánál viszont van rá esély, ahogy olvasgatom a tapasztalatokat. Sőt, amíg nem volt internetem, meg sima crt tv-m volt, addig aztán ment sokszor 7-8 órát/nap egy csatorna, és nem égett be az sem. Szóval ahogy a tapasztalatokat látom, itt jobban kell figyelni. Azt persze aláírom, hogy a plazmát nem erre találták ki, stb, meg anyázni sem fogok ha beég. Csak az itteni érvekkel nem feltétlen értek egyet 100%-ban. A plazma hajlamos a mai napig beégni, jobban, mint bármi más. Aki ezzel együtt tud élni, vagy ki tudja küszöbölni, mert képes ennyi kompromisszumra, annak jó vétel nagyon. De aki más utat választ, az is jó döntés lehet. Még én sem tudom, melyik oldalra teszem a voksom... :U

    Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

Új hozzászólás Aktív témák