Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Iceapo

    csendes tag

    Sziasztok!
    Először is köszönöm a sok infót amihez itt jutottam hozzá! Most ott tartok, mert ugye én is plazmát szeretnék venni, hogy ideáig, a mai napig, teljesen megvoltam győződve hogy én Panasonicot szeretnék /márcsak márkahűségből is, az előző tv-m Pana volt és nagyon megvoltam vele elégedve/, csakhogy és most jön a bukfenc, ma voltam bent egy boltban, és igaz hogy nem 42PV8-at /ezt szerettem volna venni ezidáig/, hanem egy 50PV8-at tudtam megnézni, úgy először tetszett a képe, persze valami bluray, valami HD demo ment rajta /egy csaj a tengerparton dumált valamit, a másik demoban meg emberek gólyalábakon vagy valamin, szép színes ruhában, egy mezőn ide-oda billegtek/, de nem tudtam nem észrevenni hogy főleg az emberi arcoknál látszott, ha gyors mozgásban voltak az arcok, akkor az arc és a haj ahol összeér, csúnya túlszínesedést vettem észre, tehát nem rendes kontúra volt az arcoknak hanem mintha összefolyna a szín ill. sötétebb is volt a szín, az arc szín egy jóval sötétebb árnyalata, nekem nagyon zavaró volt, mondtam is az eladó srácnak, ezt ő is nyugtázta, megpróbáltuk csökkenteni a kontrasztot, próbáltuk még hogy adtunk neki még egy kis fényt, de akármit csináltunk ez a "nekem" probléma ugyanúgy ott volt mindig.
    Találtam egy képet, ezen nem látni azt amiről írok, csak bejelöltem rajta hogy hol is láttam a bajságot!
    Azt szeretném megkérdezni hogy ez csak egy egyedi eset lehetett vagy HD-ben sajnos így működik a Pana, vagy hogy a plazmák így működnek, nem tudom, de ez nekem nagyon nem tetszett, olyannyira nem, hogy egyenlőre elbizonytalanodtam hogy Panát vegyek, na nem azért mert hogy "rossz" lenne vagy valami ilyesmi, hanem hogy már nem hiszek abba, hogy "sokkal" jobb lenne mondjuk egy Samsunghoz képest?! Tudom nem mindegy hogy egy márkán belül melyik típusról is beszélünk, én is csak nagy általánosságban írom ezt.
    Most tudok egy elég jó vételt, egy Samsung PS42A456-ot, holnap megnézem DVD-vel is /már láttam kábeltévével, akkor tetszett a képe/, és ha megtetszik, szerintem meg is veszem, az a baj, hogy vidéki vagyok és felénk nem igen tudok megnézni másik Panát, pedig az itt /is/ olvasottak alapján nagyon kacsingattam a 42PV8 és 80-ra, de mára ez már csak bizonytalanságba ment át!
    És akkor még ott van az is hogy árban nem akarok 150eFt felé menni, de már a PV8-akra is kezdenek 150 feletti árakat írogatni :( , ahol meg olcsóbb ott meg nincs raktáron, ezüst kivitel meg nem kell, kellene, ill. most már Pana sem biztos hogy kell! :o

    Ja és ha már a Samsung PS42A456-nál tartok, valakinek esetleg valami véleménye van e, szívesen olvasnám, köszönöm előre is!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz tiwu #4936 üzenetére

    Köszi az infót, ismerem a boltot, és persze nincs közelemben, csak neten bámulom a honlapjukat! ;) /Ahogy írtam is, ma ezt a 50PV8-at láttam, és majdnem elájultam azon amit láttam /kicsit előbb amit említettem/, ezek után nem merek látatlanban rendelni 42PV8-at, pedig már majdnem megvolt /megrendeltem/egy másik boltban/, de csak februári szállítást ígértek, így gyorsan le is mondtam/! /

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz tiwu #4936 üzenetére

    Na meg az is zavar /persze csak engem :) / hogy legszívesebben PV80-at vennék, de azért meg sokkalom a ~175eFt-ot /mint írtam a 150 nálam valami lélektani határ, nem tudom megmagyarázni miért van, mindenkinek van valami bengája :F , hát nekem ez a bengám :) !
    Szerintem nem tudom még mit fogok venni, de azt nagyon tudom! :Y Bocsánat a sok Off miatt!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #4939 üzenetére

    Igazad lehet, lehet hogy tényleg csak egyedi hiba volt. Nem tudom mit csináljak, sajnos kicsit hadilábon állok már a türelemmel, pedig ebben tuti igazad van, nem kéne elsietnem a döntést! Egyébként erről a Samsungról amit említettem az előzőekben, szintén nem hallottam sok rosszat és mint írtam ill. céloztam rá, ár/érték arányban most ez lenne számomra a nyerő /a bolt egy haveré és 145eFt-ért odaadná, persze vadiúj/, ahol néztem mindenhol 170eFt felett van, és ahogy elnéztem a teszteket ez már inkább a PV80-as kategória /száraz adatok alapján, és tudom hiába az, ha még esetleg a PV8 képének szintjét sem üti meg :o , na ez utóbbiban már kevésbé vagyok biztos /, ez is tuti valami lélektani dolog, mivel a monitorom meg Samsung és nagyon faja, ezért van az bennem hogy hát a Samsung is nyerő lehet nálam!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz Lacusch69 #4941 üzenetére

    Szia! Kössz a tanácsot és persze Minenkinek! Tegnap végülis megvettem a Samut, lepadlóztam tőle, hogy DVD-vel milyen LG DVX298H, persze HDMI csatival! Ennek örömére gyorsan megvettem a DVD-t is, mert úgy gondoltam nekem ilyen kép kell otthon is, ráadásul otthon még jobb lett a kép, mivel ráértem mindent a kényem kedvemre beállítani! A tudatlanok örömével vettem birtokba, amíg nem látok egy PV80-at ugyanebben a felállásban addig valószínű örülni fogok a a Samunak is, és a 72cm-is Panám után ez egy óriási lépés, teljesen megváltozott a házimozizásról alkotott véleményem ill. hogy azt sem tudtam tulajdonképpen eziádig hogy mi is az, hát mostmár ezt is tudom ill. látom!
    Örülök a méretének is, tényleg nem nagy a 42-col, mindenkinek csak ajánlani tudom vagy tényleg mégnagyobbat, igazi házimozi élményt ad!
    Valaki írta a Samun a ghostingot, mi az ? kérdem én, merthogy nem látok semmi ilyet?! Csak költői a kérdés! Szóval szerintem a Samsung PS-42A456, így első ránézésre, tapasztalatra, egy csúcs plazma, egyenlőre boldog vagyok vele és az sem mindegy hogy csak 145eFt-om bánta! ;) Majd még tesztelem és megírom mire jutottam vele, hátha valakit érdekel majd egyszer!
    Mégegyszer köszönöm a fórumot, már hogy vagytok, nagyon sokat tanultam tőletek /is/, jó igaz nem Panát vettem, de majd meglátjuk mit hoz a jövő, ha gond lesz a Samuval azt is megírom!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #4950 üzenetére

    Köszönöm a gratulációt, mindenképpen jelentkezni fogok, akármilyen jó vagy rossz tapasztalatom is lesz!
    Köszönöm a ghosting leírást is /azt a bővebb olvasmányt meg szerintem később fogom csak megejteni /bár néhány részletet már mintha olvastam volna/, most inkább a tv-vel foglalkozom, az újdonság varázsa van még ;)/, ma fogom csak csatlakoztatni a digit, tegnap a pc-t, meg a dvd playert bütyköltem, de ma pont azon gondolkodtam hogy akarom e én a digit rákötni, mivel idáig sem volt rákötve a régi Panámra hát lehet hogy most sem olyan fontos, de egyébként rákötöm mert tesztelni akarom, meg ha véletlen nem OK valami akkor még most jöjjön ki, ne pedig 1 hónap múlva!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz gezse23 #4944 üzenetére

    Reméljük! :)
    Más téma: Szóval a digitv-t bedugtam, először scartal, majd rca-kkal, hát svhs-el nem, de szerintem azzal sem lenne nagy változás :F , az eredmény, tömören elég siralmas, mindenfélét állítgattam, már a végén majdnem belezavarodtam, de akkor sem lett jobb, mer ugye hozzászokott a szemem a dvd lejátszó által produlált jó minőségéhez, és hát azután ez, ez valami borzalom /picit visszasírom a régi, jó kis csöves panámat/ és mivel elég kényes vagyok az ilyenekre, szerintem hanyagolni fogom a digitv szolgáltatását ezen a tv-n, megy vissza hamarosan a beltéri a másik tévéhez, a plazmán meg csak dvd-t meg pc-t fogok nézni! Tulajdonképpen csak azt érdeklődném e témában hogy ti hogy vagytok ezzel /digitv, nem általánosítok ;) / a műholdas gagyi sugárzással?! Várom már a HD adások sugárzását, és itt nem 3 -4 csatornára gondolok, hanem mondjuk a többszörösére!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #4961 üzenetére

    Továbbra is próbálom nézni a digi csatornákat, végülis nézhetőek persze, de nem fogom nagyon erőltetni a dolgot, egyenlőre maradok a DVD-zésnél, hálisten van még mit megnézni, ill. újranézni /érdekes hogy ekkora tv-n mennyire jó újranézni a filmeket/!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #4961 üzenetére

    Na, akkor néhány tapasztalat /Samsung PS42A456P2D/ , ahogy beígértem!
    Digitv: Kezdem megszokni, annyi tapasztalatom van, hogy minél messzebb nézem, annál jobb a kép, még ugye DVD-t, akár 1,5-2m is lehet nézni, mondjuk úgy hogy még élvezhetőn, addig ezt a digit 4-4,5m-ről kezdem mondjuk úgy élvezni, de természet filmet még így sem hiszem hogy neki fogok majd a jövőben nézegetni. /Én egyébként DVD-t olyan 3,5m-ről szeretek nézni, persze ez szubjektív dolog, csak gondoltam megosztom veletek ezt a tapasztalatomat is./
    Ami elég zavaró, pl. Eurosport snooker verseny, a zöld asztalon a golyók, hát elég förmedvény, hozzáteszem még, elmentem haverhoz, neki Pana 32"-es LCD-je van, hasonló "katasztrófa", sőt ugyanolyan volt, neki UPC-je van egyébként!
    Többet vártam egy kicsit a plazmától, de nincs nagy baj, ill soha nagyobb bajt!
    Samsung Ghosting: Még mindig nem láttam ilyesmit, mondjuk az RTL-t meg hasonló társait nem is néztem még folyamatosan 5-10percnél tovább! ;) HBO-t viszont igen, de semmit nem láttam, mármint a ghostingból természetesen! :) /ez vicces akart lenni, bocs/ Talán majd később többet tudok írni erről, de most még nem.
    Samsung Digitális zaj csökkentés: Hát nem tudom, nekem olybá tűnik hogy ez a funkció csak egy marketing fogás, ugyanis, ha bekapcsolom, még rosszabb lesz a kép, nem hogy jobb, legyen az DVD vagy analóg adás! :o
    Samsung DNIe teknaladzsi: Hát gondolom már sejtitek, szerintem ez is csak egy marketing fogás, még egy demó is van, a képernyőt elválasztva mutogatja magát, hát gyorsan letettem erről a funkcióról is, az én szememnek szörnyű volt a változás.
    Viszont találtam egy, írjam úgy, egy jó kis funkciót ill. beállítási lehetőséget, mégpedig a gamma beállítást, na ezt levettem -1-re. /egy hármas skálán lehet állítani pluszba és mínuszba, értelemszerűen 0 a középállás/
    Egyébként még mindig megvagyok elégedve a tv-vel /ha véletlen valakinek nem így tűnne/, sőt, egyre jobban megkedvelem! :)
    Egyenlőre ennyi, folyt.köv. majd, ha nem bánjátok nagyon!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz macikos #4970 üzenetére

    Amikor totálban mutatják az asztalt, a golyók kontúrjai nem élesek, mintha szellemképesek lennének, ugyanezt láttam az LCD tv-n is! Amikor közel megy a kamera a golyókhoz, már nincs ez a probléma /sőt amikor a fekete golyót mutatják néha tűéles a kép, a golyó méretétől meg egyenest megijedek, akkora a 72cm-es CRT Pana után! :) /, csak ennél a távoli nézetnél!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz jones965 #4972 üzenetére

    Hát akkor ezek szerint nekem is be kell majd ruházni a STB-os összeállításra! ;)
    /Valahol sejtettem hogy ez az analog jel a probléma, meg ez az átviteli technika /scart/, mert amikor a DVD lejátszót scartal kötöttük össze, olyan képet mutatott hogy majdnem dobtam egy hátast, ha lett volna a boltban net elérési lehetőségem, valószínű azonnal megrendeltem volna egy PV80-ast! :) /
    Tudom ez Off itt, bocsánat emiatt, Ti mit tudtok a T-home új p.antennás rendszeréről, én azt hallottam hogy nagyon jó, és mondjuk ha megveszem a HBO csomagot is, akkor éppen 3 db HD minőségű csatornát /M2,Eurosport,HBO/ foghatnék /egyenlőre vagy végleg ?!/!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #4973 üzenetére

    Ja, nem akarom én a plazma technológia számlájára írni a szellemképességet, eszembe sincs /a havernál is gyönyörűen láttam a 32"-os LCD-jén/, csak leírtam hogy ez egy fenálló probléma,-ám /jelenleg legalábbis, amíg nem veszek valami komolyabb tv csomagot/!

    Távolság: Igen, lehet hogy kicsit messziről nézem, de nem tudom miért ill. sejtem, a szememnek valahogy ez a jó, pl. a 19"-es monitoromat /LCD/ is játék közben kb. 60cm távolságból nézem, valamiért egy idő után szeretek eltávolodni a képtől!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz gezse23 #4983 üzenetére

    >HD csomagot külön havi díjért lehet venni
    Hát ez nem túl jó hír, főleg ha még azt is nézem amit a zárójelben írtál, én asszem akkor most várakozó pályára állítom magam!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz gezse23 #4985 üzenetére

    Kössz a tippet, most már erőt vettem /végre/ magamon :F és utána néztem a T-home-nál hogy mi újság HD adás ügyben, amit leszűrtem, hogy IPTV-n olcsóbb a HD csomag és több HD csatorna van /egyenlőre/, viszont maga az IPTV családi csomag sokkal drágább mint a Sat TV /nekem a Sat TV 1999Ft lenne, mivel minden feltételnek megfelelek ehhez, + a +STB is olcsóbb a Sat TV-hez/, a Sat HD meg drága és "csak" 3 csatorna, na most legyek okos! :o

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz El_Diablo_ #5032 üzenetére

    >Mit godoltok, lehet számitani árcsökkentésre mostanában?
    Ezen én is elgondolkodtam mielőtt megvettem a plazmát. Gyorsan leírom, szóval 2007-es Pana 42"-os plazma, asszem a PV70-es tipus, most 150eFt körül van, ha még lehet kapni, namármost jelenleg a PV80-as olyan 170-175Ft, ergo ha vársz 1 évet, lehet hogy 150eFt körül megfogod kapni a PV80-ast, már csak az kérdés megéri e várni?! Az előállítási költség alá nem igen fogják vinni az árakat, egyébként pont most akciózik a Panasonic, szerintem érdemes most venni, de ez csak az én véleményem!

    PLAZMA és LCD TELEVÍZIÓK
    TH-46PY8 289.990.- FT
    TX-37LZ8 177.990.- FT
    TX-32LX80 117.990.- FT
    TX-32LE8P/PS 104.990.- FT

    CSOMAG AJÁNLATOK
    TH-46PY8 + TH-42PX8 449.990.- FT
    TH-46PY8 + TH-37PV8 419.990.- FT

    Az alábbi nagyon kedvező akciókat ajánlom figyelmébe:

    TH-65PY700 1.100.000 Ft
    TH-58PY700 700.000 Ft
    TX-32LZD80F 192.000 Ft

    Ezen kívül, az alábbi DOBOZ-sérült készülékeket is a figyelmükbe ajánlom:

    TX-37LZD80F 206.990 Ft
    TH-46PY85P 390.990 Ft
    TH-46PY8P 274.664 Ft
    TH-50PY700P 342.326 Ft
    TX-32LE8PA 102.398 Ft
    TX-32LE8PS 102.398 Ft
    TX-32LE8PSA 102.398 Ft
    TX-20LA80F 60.363 Ft
    TH-37PV80P 149.829 Ft
    TH-37PV80PA 149.829 Ft
    TH-37PV8P 137.892 Ft
    TH-37PV8PA 137.892 Ft
    TH-37PX8ESA 132.223 Ft
    TH-42PV80P 170.499 Ft
    TH-42PV80PA 170.499 Ft
    TH-42PV8P 150.933 Ft
    TH-42PV8PA 150.933 Ft
    TH-42PX8ES 149.959 Ft
    TH-42PY8P 204.536 Ft
    TH-42PY8PA 204.536 Ft
    TH-42PZ8ESA 189.665 Ft
    TH-50PY80P 339.217 Ft
    TH-58PY700P 648.790 Ft
    TX-32LE8PA 102.398 Ft
    TX-32LE8PS 102.398 Ft
    TX-32LX80PA 109.336 Ft
    TX-37LZD80F 208.021 Ft
    TX-37LZD85F 263.090 Ft
    TX-37LX85P 161.860 Ft
    TX-37LZ8P 183.217 Ft
    TX-37LZD800F 316.787 Ft

    Várjuk szíves megrendeléseiket!

    Tisztelettel:
    PANASONIC CLUB
    www.panasonicclub.hu

    Fogyasztás: Minél nagyobb egy plazma képátmérője, annál nagyobb a fogyasztás is /ezért is jó nekem inkább a 42"-os/, egyébként mielőtt megvettem a Samsungomat, nálam ez is szempont volt, az enyémre azt írja a leírás hogy 380W, egy hasonló Panasonicra meg 250W körül, na most olvastam egy tesztet / http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=1722 /, ahol ezt is mérték /Igaz ezek 50"-ak voltak, de, a Samsung gyári megadott fogyasztási értéke 450W! volt a Pana megadott 298W-ával szemben/, és ott nem jött ki ez a nagyságrendi különbség, sőt, azt írták hogy szinte egyformán fogyasztottak, ezért is mertem Samut venni. Szóval nem biztos hogy igaz hogy többet esznek a Samsungok, nálam a kontraszt kb.50%-on, a fényerő meg még ennél is kisebb értéken áll, és tökéletes a kép, ezek a watt adatok meg a teljes terhelésnél igazak, na de úgy meg ki nézi a tévét?!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz Iceapo #5033 üzenetére

    Bocsánat nem képátmérő, nyilván, hanem képátló, nem tudom honnan vettem ezt?! :Y

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz darthzoli #5035 üzenetére

    A pixmania-n volt a legolcsóbb, de épp az előbb néztem meg, felvitték az árát, most 188,9eFt, valószínű a forint gyengülés az ok. Én egyébként mindig az argep.hu-n nézelődök először, majd az arukereso.hu-n, és esetleg az olcsobban.hu-n.

  • Iceapo

    csendes tag

    Samsung PS42A456 tapasztalat: Ma végre megjött az 5m-es HDMI kábel, gyorsan össze is kötöttem vele a TV-t meg a PC-t, most megint csak ámulok s bámulok /mint anno a DVD és TV összekötésnél/, nagyon tetszik amit látok, nem tudok mit írni, tökéletes! :)

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #5066 üzenetére

    >hogy mozgathatja ő azt akárhogy, mindig lesz olyan pixel (nem is kevés), ahova ugyanúgy ugyanaz a képelem esik, mintha nem is történne mozgatás.
    Ezen filóztam egy picit! ;) és, csak kérdés, feltevés, az nem lehet hogy amikor ugye mozog az a pixel, akkor ugye pont a mozgás a lényeg, ami azzal jár hogy egy pillanatra, amíg mozog az a képelem a pixelről leveszi a képet, tehát van egy pillanat amikor a pixelt nem világítja ugyanazzal a képtartalommal, ergo, ha ez sűrűn van /gondolom ezért nem lehet tág időintervallumot beállítani a menüben, 4 perc a max./, tényleg van értelme ennek a beégés elleni védelemnek?! Csak kérdem, nálam 2percre van állítva és 4-4 képpontot mozgat, és most már elmondhatom hogy volt rajta egy párszor tv adás is nézve, de a ghostingal még mindig nem találkoztam, pedig hidd el erősen keresem! ;) Persze mint már írtam a korábbi tapasztalataimat is a fórumon, lehet hogy ennek sincs értelme, én csak abból indultam ki amikor elkezdtem filózni, amit látok, azaz nem látok! :)

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz h65535 #5070 üzenetére

    Na, ha már kábelről van szó! ;) A TV-t egy 5m-es HDMI-vel kötöttem össze a PC-vel, és a DVD-t meg egy aranyozott normál méretű HDMI-vel, a DVD tudja a ProgressivScan-t 1080i-re hogy most ez miatt e, vagy a kábel miatt e, de szebb a képe a DVD-nek, mint a PC-ről játszottnak, a minőségkülönbség elhanyagolható, de látom, főleg a filmek menüjénél, filmnézés közben már kevésbé!
    Nincs véletlen valakinek ötlete hogy ugyanezt el lehet e érni a PC-DVD kombóba, vagy ezt csak a spéciDVDplayer-TV kombó tudja, vagy ez csak szimplán HDMI kábel kérdése, bár nem hiszem /az mindegy mit hisezk :) /, hiszen valamit csak csinál ez a ProgressivScan funkció, PC-nél van e ilyen lehetőség, vagy szoftver rá? :U

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz Iceapo #5072 üzenetére

    >Nincs véletlen valakinek ötlete hogy ugyanezt el lehet e érni a PC-DVD kombóba, vagy ezt csak a spéciDVDplayer-TV kombó tudja,....
    Bocsánat már én is belekavarodtam :o szóval ezt szerettem volna írni:
    Nincs véletlen valakinek ötlete hogy ugyanezt el lehet e érni a PC-TV kombóba, vagy ezt csak a spéciDVDplayer-TV kombó tudja,....

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz _BoZo #5080 üzenetére

    >....hanem csak egy "fogyasztott" mása.
    Kössz a magyarázatot, akkor ez egy minimális beégés elleni védelem.

    >Hogy van ez? Az "i" nem az interlaced-et jelöli?
    Hát igen, ezt én is kérdezem, ugyanis én nagyon nagyon laikus vagyok a témában. Per pillanat azt tudom hogy az LG DVX298 DVD-n beállítottam ezt a prog.scan-t 1080i-re, és így nézem a filmeket, na és hogy ez is egyáltalán mit javított a képen, mondjuk a 720p beállításhoz képest, még nem tapasztaltam ki, csak azt látom hogy jobb a kép a DVDplayeren, mint a PC-n.

    Villogás téma: Hát én nem tudom, de ha elmegyek egy olyan helyre ahol CRT monitor van /vagy egy 50Hz-es TV/ és az mondjuk véletlen nem 75Hz-re van állítva, hanem mondjuk 60Hz-en hagyták, én egyből kiszúrom, magyarul azt akarom kinyögni hogy elég hamar feltűnik nekem is ha egy monitor vagy tv villog, de az én plazmámon ezt egyáltalán nem veszem észre, viszont tudom milyen sz*r érzés amikor ezt látja az ember, úgyhogy csak együtt tudok érezni Dchard problémájával!

    Kipróbálás: Hát engem az eladó, pedig a haverom, már kezdett megutálni, pedig nekem volt igazam, először néztük a plazmát kábeltv-vel, elég sz*r volt, majd mondta hozzak be filmeket és majd dvd lejátszóval is megnézzük mit tud, hát jó, vittem be filmeket, egyik sz*rabb volt mint a másik, scartal kötöttük össze, jó akkor én mondtam neki hogy hát jó lenne kipróbálni még HDMI kábellel is, mert nem létezik hogy ilyen a kép, vettem neki kábelt /én/, majd elvittem hozzá, összedugtuk és lőn csoda máris jó lett a kép, meg is vettem gyorsan a tv-t is, a DVD lejátszót is, meg a kábelt is elkunyiztam, másnap azért vittem neki megint egyet, de csak mert rendes vagyok! :)

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz polgcsabi #5143 üzenetére

    Én most csak azért írok hogy erősítsem a HDMI-sek táborát! ;) Szal nálam hibátlan a kép, 8800GT-Samsung PS42A456 párosítás, DVD-HDMI átalakító, + egy 2epárszáz forintos 5m-es HDMI kábel, ha HD-t, ha DVD-t nézek, tökéletes a minőség, de még a divx-es filmek is élvezhetőek! Nem tudom mi lehet nálad a baj, de valami nagyon nem jó, ha ilyeneket tapasztalsz, szerintem próbáld meg kinyomozni a bajt, mert tényleg a képnek hasítania kellene HDMI-vel! Ja, és nem javaslok 100euros kábeleket, mi a ráknak, amikor az olcsóval is tökéletes, pénzkidobás, szerintem!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #5142 üzenetére

    Valamelyik nap végre láttam ghosting-ot, szal létezik, hálisten nem zavaró, de van tényleg!
    Akkor tűnt csak fel amikor üresjáratban ment a tv /nem adtam neki jelet és a tv csatl.kereső kép, ablakok amikbe belevan írva hogy mondjuk HDMI meg a másik ablakba hogy nincs jel vagy valami ilyesmi, egyébként ez tökmindegy, szóval ez a képtartalom "beleégett" a totál fekete alapszínbe/ egy pár percig, és amint csatlakoztattam valamit és mondjuk elindítottam valami filmet már nem is volt látható, attól még lehet hogy ott volt, de már nem azt láttem hanem ugye az új képtartalmat. Egy szónak is száz a vége, ott van az a ghost de egyáltalán nem zavaró, pedig finnyás vagyok a látványra, de tényleg elenyésző mértékű, király a plazma tv, úgy általában, most is csak ezt vennék, nem pedig LCD-t és még mindig megmerném venni a Samsungot /tudom, nem láttam még Panát ;)/!

  • Iceapo

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék tanácsot kérni! Már előre írom hogy tudom hogy lerágott csont.
    Jelenleg egy Samsung PS42A456 -os plazmám van, ill.lassan csak volt mert a haverom megveszi. Nagyon sok BRripet néztem rajta, teljes megelégedettséggel. Ennyit az előzményekről.
    Ez a tv ugye 1024*768-as felbontású volt. Most vásárlás előtt állok, '50-est vennék, nagyon szimpatikus a PS50C530-as ÁRA, a full HD már nem annyira, félek tőle hogy a divx-es filmek sz*rul fognak kinézni rajta, ezért kacsintgatok inkább HD ready plazmák. A kérdésem hogy ennek fényében inkább vegyek egy 1024-et tudó C2-es Panát, vagy egy kicsivel többért egy X25-öst, ami ugye /asszem/ már 1365-ös vagy nyugodtan vehetek megint Samsungot, konkrétan a C430-ra gondolva, szintén 1365-ös? Írom a célom hogy a divx-s cuccok legalább olyan szépek legyenek mint az elődön, de persze azt se bánom ha egy kicsit jobban néz ki!
    Ja és igen, valaki említette itt hogy az X25-re nem biztos a garancia kis hazánkba, nem tudom abból a rákérdezésből mi lett?! Ha már volt róla szó a fórumon akkor bocsánat hogy elsiklottam a hsz. felett!
    A válaszokat előre is köszönöm!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz szp1 #20958 üzenetére

    Na igen, néhány bolt 1366-osra definiálja az X20 és X25-ast, megvezettek! :U
    Hát igen, azt gondoltam hogy egy kicsit szarabbul néz ki az 50-esen egy divxes téma mint a 42-esen, a kérdésem igazán arra lenne kiélezve, hogy a felbontást "hajszoljam" vagy úgy is fogalmazhatok hogy megvegyem egyáltalán a fullHD-t vagy inkább maradjak a HD ready technológiánál?! A másik kérdés ami motoszkál bennem meg hogy melyik típus is a legalkalmasabb a felsoroltjaim közül divx-re, és ez a fő szempontom. Persze nézek HD-t is, de az valószínű mindegyik gyönyörűen muzsikál felbontásügyileg! Ezt arra alapozom a Samu PS42A456-on gyönyörű volt pl. az Avatar, de sorolhatnám, olyan igazi álleesős, csak egy bajom volt vele és ez a méret, kicsinylem, még az elejében persze megfelelő volt. Ezért ha valaki vacillál hogy a méret vagy a minőség, én inkább a méretre szavaznék, csak ugye az a fránya felbontás, most ez izgat nagyon, de ma be is repülök egy madaras áruházba kémkedni! /Persze gondolom sokkal előrébb nem leszek divx ügyileg!/

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz ProdyG #20959 üzenetére

    Én is nagyon érzékeny vagyok a képvibrálásra, ha valahol meglátok egy sz*rul beállított monitort kényszeresen be kell állítanom! :) Nekem plazmám van /volt és lesz/, de nem látnám hogy villogna, pedig csak egy 100Hz-es Samsung! Lehet hogy /talán/ csak megszokás kérdése lenne nálad, valami plazmával rendelkező ismerősödnél kellene egy filmet végignézni, esetleg többször is :) , hogy hátha elmúlik ez az érzés! Csak egy ötlet volt! ;)

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz Gabor970 #20971 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Kérdésedre válaszolva, értem én hogy másnak lehet hogy fura hogy én miért akarok ennyi divx-es tartalmakat nézni az 50-es plazmán, a rövid válaszom hogy nem annyira akarok én, de nagyon sok filmem, régebbiek, ilyen tömörítésűek, ill. hát BRrippek még.
    Mint említettem egy régebbi hsz.-omban, hogy elrepülök, hát elrepültem ma a madaras teskóba, de nem szaladok előre ennyire, előtte voltam egy másik boltba is, és ott megvizslattam a PS50C530-at, DVD ment rajta, koaxon, ahogy a többin tv-n is, persze különbséget nem igazán láttam, az összes tv-n sz*r volt a képminőség. Tudtam hogy a jellel van a baj, de azért egy kicsit elkeseredtem, még attól is elment a kedvem hogy megkérdezzem hogy nem e esetleg bedughatom a pendriveomat a tv-be, inkább megköszöntem hogy ott lehettem és elhúztam, gondoltam majd hátha a madarasba boltban jobb lesz. Meg is érkeztem, bemegyek, alig tudtam körbe sasolni a kínálatot, az eladó már ott is termett és segítőkészen megkérdezte hogy mi is a kívánságom. Azonnal már dugta is be pendriveját a PS50C530-ba, majd elkezdtünk nézni különböző divx-es tartalmakat, dvdrippet, brrippet. Kezdett tetszeni a dolog, ill. a képminőség. Majd mondtam neki hogy nekem is van pendriveom, már dugta is be a tv-be, sample-ket vittem magammal, mindenféle tömörítést, 1-2 lemezes dvd rippeket, brrippet, nem sokat csak annyit hogy ne feszítsem túl az idegeit az eladónak, de ő teljes nyugodt volt, azután jöttek az mkv-k, mondta hogy hát nem biztos hogy játszani fogja, mert már próbálták és hát, nem mind ment. Én csak 2 félét vittem, mindkettő "gyönyörűen" ment a veterán mp3-as pendriveomról, ill. meg-meg állva töltés miatt, de ment. Persze Avatar volt az egyik, az állam leesett, az enyémen is gyönyörű a kép, de ez, hát kész vagyok, azóta is a tv hatása alatt vagyok, természetesen azonnal megrendeltem a tv-t, talán szerdán meg is érkezik.
    A lényeg hogy "tetszett" a DVD-s divx-es tartalom képminősége is, hát olyan amilyen volt, nézhető volt, és nem igazán látom rosszabbnak mint az 1024-es PS42A456-on, és ez csak az én véleményem! A BRrippek hibátlanok voltak, ahogy az 1024-es plazmán is azok.

    Szóval a lényeg hogy félelmem indokolatlan volt, a fullHD-s plazmán is nézhetőek a divx-es tartalmak. Még mindig az Avatar képminősége jár a fejembe, már nagyon várom a tv-t!

  • Iceapo

    csendes tag

    válasz DM-Fan #21054 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásokat!
    Annyit fűznék még esetleg hozzá, de már ezt is sokszor elmondtátok, ill. leírtátok, mindenkinek magának kell eldöntenie hogy mit vesz meg, mennyi pénze van rá, hogy tetszik a próba nézés, és persze ha tud nézzen meg több tv-t is, hogy legyen hasonlítási alapja.
    Egy plusz tapasztalat. A madaras boltban nagy volt a kontraszt, a C530 mellett pont az 500eFt-os most meg nem mondom milyen típusszámú új 3D-s Samsung plazma "virított", alapból mindkét tv-n az RTL analóg adása ment, először mondom az eladónak azon szebb a kép, azt mondta erre hogy ááá, dehogy jobb, állított egy kicsit a C530-on, és lőn csoda ugyanolyan lett a kép, ugyanolyan sz*r! :) Egy biztos eddig sem használtam a Plazmát tv nézésre, de valószínű ez után sem fogom.
    Egyébként a fullHD plazma mellett még azért is döntöttem, azon kívül hogy levett a képminősége a lábamról, hogy volt tv-re 200e-em, ha csak 170-em lett volna akkor valószínű megvettem volna látatlanba a C450-et vagy a C430-at. Egyébként éppen most esett le hogy hát voltak Panák is kitéve és hát elfelejtettem őket alaposabban megnézni /Avatar bluray ment rajtuk, persze hogy szép volt a képminőségük! :) /, hát ja igen, azért mert konkrétan a C530-ra voltam kíváncsi és amikor megtaláltam leragadtam nála. Megtetszett, elvesztem. Tudjátok leszállt a köd effektus! :)
    Még annyit szeretnék leírni, hogy sokat segített ez a fórum a döntésben ill. a tájékozódásban, jó hogy vagytok! Köszönöm!

Aktív témák