Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ny.janos

    tag

    Sziasztok!

    Olvasgatva a hozzászólásokat megtudtam egy pár dolgot, amit eddig nem tudtam, amit köszönök nektek. Mivel most tervezem egy plazma TV vásárlását, gondoltam írok pár sorban, mert szívesen vennék hasznos tanácsokat a vásárlást illetően.

    Eredetileg nem volt túl sok elképzelésem, csak annyi, hogy plazma legyen. Mivel a helyiség ahol a készülék elhelyezésre kerül viszonylag sötét, s többnyire esti időszakban lesz használva, így ezt tartom jobb megoldásnak az LCD-vel szemben. A méret amiben gondolkodom 46” ill 50”, esetleg 42” jöhet még szóba, de inkább az előbbi 2. A 2 készülék, ami felmerült vizsgálódásaim során: Samsung PS50A656 ill. Panasonic TH-46PY85. Ugye mindkettő full HD. A nézési távolság 3m lenne, többnyire digitális TV adás menne a készüléken (Számomra mindenesetre egy kicsit bosszantó, hogy kábelszolgáltató által biztosított vevőegység csak scarttal csatlakoztatható, HDMI kimenet csak a HD boxokon van. Azonban a HD TV adás kábelszolgáltató által szabott túlzottan magas ára a kevés elérhető csatorna miatt egyelőre csak sima digitális adásra kívánok előfizetni). Emellett DVD-t néznék a készüléken, valamely 40e Ft körüli árkategóriájú DVD lejátszóról (talán Onkyo DV-SP406), vagy Blu-ray lejátszóról. (Hogy előbbit vagy utóbbit venném, azt még nem döntöttem egyértelműen el.) A DVD jelének 1080p-re felkonvertálását mindenképpen a lejátszóra kívánom bízni, nem pedig a TV-re. A vásárlást követő első időszakban full HD adást előzőek miatt kis eséllyel néznék. (A későbbiekben azonban ha úgy látom előfizetnék a full HD-re is a kábelszolgáltatónál, illetve lejátszóról is néznék HD filmeket. Ez az oka. Hogy full HD készülékeket nézegettem.) Játszani a készüléken egyértelműen nem fogok.

    Véleményeket kérnék tőletek az alábbi kérdésekben:
    - Fenti 2 készülék közül melyiket javasoljátok fentiek tükrében? (Eddig több helyen is a Panát ajánlották, paneljének minősége, s a beégés elleni jobb védelem miatt. /Lehet, hogy a ghostingra gondoltak persze beégés alatt./). Az ár a Samsung mellett szólna, de az eddigi vélemények miatt inkább a Pana mellett voksolnék, a jóval magasabb ár ellenére.
    - Jó ötlet-e egyáltalán a feni 2 készülék valamelyikének megvásárlása? Nyújtanak-e olyan plusz szolgáltatásokat az említett gyártók más modelljei által nyújtottakon túl, egyszóval jobb készülékek-e más típusoknál annyival, hogy megérje ezek közül választanom valamelyiket? Ha szerintetek nem, akkor melyik típust ajánlanátok, s van-e tapasztalatotok azzal kapcsolatban?
    - Bár egyértelműen full HD-t nézegettem, nem szeretnék átesni a ló másik oldalára. Mivel az elkövetkező (becslésem szerint) 1-2 évben a full HD adások száma a készüléken kevés lenne, felmerül a kérdés, hogy nem lenne-e elegendő egy HD ready készülék is. A helyzet azonban az, hogy másik szobába nem kívánok készüléket helyezni (nem jön szóba, hogy most egy ready, aztán pár év múlva átteszem a másik szobába, s veszek egy full HD-t helyette /mellette/), ezért gondoltam azt, hogy inkább most egy full HD, s majd kihasználom a későbbiekben, de akkor már nem kell lecserélnem. Véleményetek szerint helyes a gondolat? Vagy van esélye annak, hogy úgy csökkenjenek a jövőben a készülékek árai, hogy mégis a ready lenne a jobb választás jelenleg?
    - Hogyan használjam a majdani készülékemet, hogy azt sokáig élvezhessem, s ne kelljen bosszankodnom? Halottam, hogy nem tanácsos a készüléket 4:3-ban nézni az eltérő fényerőcsökkenés miatt. A TV adást mindenképpen 16:9-ben fogom nézni emiatt. Több DVD-m is 2,35:1-hez arányú. Jobb ha ezeket a használatbavétel első időszakában inkább hanyagolom? Vagy tudom ezeket is valamilyen módszerrel 1,85:1-hez arányban nézni? Mennyi ideig javasolt, hogy csak 16:9 arányú adást nézzek a készüléken?

    Láttam a tesztet, amit linkeltetek az említett Panasonic TH-46PY85 (TZ85) készülékről, de az angoltudásom sajnos a 0-hoz közelít, így azokat nem tudtam elolvasni. :( (Foszfor-lag jelenséget láttam videón. Ez csak játék esetén fordulhat elő, vagy más adás során is? /játszani mint írtam nem fogok a készüléken/)

    Bár nem közvetlen a TV-hez kapcsolódó kérdés (ami félek tőle, hogy oltári nagy baromság, de azért megkérdem): Megnéztem az említett Pana készüléken egy írott DVD filmrészletet normál felbontásban, s a lejátszó által 1080p-re felkonvertálva (A lejátszó egy 40e Ft-os Pioneer DVD lejátszó volt, típust nem tudom). A különbség igen jelentős volt a felkonvertált kép javára. A kérdésem pedig az, hogy amennyiben a digitális TV jelet nem a TV-re kötöm, hanem a DVD (Blu-ray) lejátszóra, s azt HDMI-vel csatlakoztatom a TV-hez, akkor a DVD lejátszóval a TV adást is fel tudom konvertálni 1080p-re (vagy akár más felbontásra)? Vagy a felkonvertálás csak és kizárólag a DVD-ről lejátszott tartalomra érvényes?

    Szintén nem a TV-hez kötődő kérdés, bocs, hogy itt teszem fel, de hátha van valakinek tapasztalata. Érdeklődésem során volt olyan személy, aki inkább drága DVD lejátszót javasolt vásárolni a Blu-ray lejátszó helyett, mert hogy a későbbiekben úgyis a számítógéphez USB porton csatlakoztatható komoly méretű háttértárolóval rendelkező HD adást lejátszani képes kütyük fognak elterjedni szerinte, nem pedig az asztali Blu-ray-ek. (Ezt egyébként valószínűnek tartom.) A kérdés pedig az, hogy használ-e valaki 216 Mhz video kimeneti jelű DVD lejátszót, megéri-e az árát egy ilyen készülék véleménye szerint? (Ami ilyen készüléket felleltem a neten, azok úgy 80eFt környékén kezdődnek /Pl: Denon DVD-1920/)

    Minden választ, hozzászólást, tanácsot előre is köszönök!

  • ny.janos

    tag

    válasz DM-Fan #4539 üzenetére

    Először is köszönöm a kimerítő választ.

    Nálam a TV adás minden csak nem olcsó. A jelenleg vásárolt 58 analóg csatornáért van pofájuk elkérni 5280 Ft-ot, ehhez képest elenyésző többlet az a 800 Ft, amit azért kell fizetnem, hogy ugyanezen csatornák, s még másik kb. 10 csatorna (attól függően melyik digitális csomagot választom) digitális módon érkezzen hozzám. Ehhez mindenképpen kell sajnos a STB, s ezen árkülönbség azt hiszem meg is éri a jobb kép és hangminőségért.
    Nekem jelenleg sem DVD-im (legfeljebb netről letöltött), sem BR lemezeim nincsenek, ebből a szempontból mindegy milyen irányban lépek. Ha viszont az általad írt mértékben fognak csökkeni a BR lemezek árai, akkor feltételezem sokkal inkább megjelennek a kölcsönzők polcain is, ha HD-ben akarok valamit nézni, de nem akarom megvenni a lemezt.

    A fejlődő technológiában igazad lehet. Amennyiben azonban nem lesz semmi probléma a majdani TV-mel, akkor én semmiképpen nem kívánnám lecserélni. Ha most veszek egy full HD plazmát, akkor az nekem (hibátlan működést feltételezve) hosszú évekig meg fog felelni, s nem cserélném le. Így szemlélve viszont költség szempontból bár most jóval többet kell kiadnom, viszont 2-3 év múlva úgy is igényem lenne a full HD-re, s akkor 2 készülék együttes árát nézve legjobb esetben is ugyanott lennék az árral.

    Válaszaid alapján még egy független szemlélő erősíti ama hitemet, hogy jobb választás a Pana. Anyagilag belefér, egyébként nem is nézegettem volna. :)
    Full HD fogyasztása nem érint érzékenyen, mivel energiatermelő vállalatnál dolgozom. A ventillátoroknak van más negatív hatásuk rám nézve a ventillátorzajon kívül?

    Az Intelligent Frame Creation milyen felhasználás (TV adás, DVD, Blu-ray, PS3) esetén teszi inkorrekté a képet? Nálam PS3 készülékre kötése kizárt.

    A Digitális TV DVD-lejátszóra kötése ezek szerint halott ötlet. Scart csatlakozóra gondoltam, mivel a STB azon viszi át a jelet. Ha értelmetlen ötlet volt, bocs hogy ezzel fárasztottalak.

    Az igazat megvallva én sem nagyon akarnék 80eFt-ot költeni egy DVD lejátszóra, felét inkább reálisnak tartom érte, vagy inkább egy blu-ray lejátszó, ha többet fizetek érte. Amúgy a felskálázott jel engem tökéletesen megnyugtatott a hét elején, mikor kipróbáltam a MM-ban. Ahhoz képest meg pláne, hogy DVD9-ről tömörített, DVD5-re írt filmről volt szó.

  • ny.janos

    tag

    válasz DEW3yl #4543 üzenetére

    Na ezt sem tudtam pl, hogy semmilyen formátumú HD fájlt nem tudok lejátszani DVD lejátszóval. Mivel azonban – mint írtátok – Blu-ray lejátszó sem támogatja mkv-t (én szinte nem is láttam más formátumban hd ripet a neten), így ez utóbbival is csak a BD lemezt tudnék lejátszani. Az viszont tényleg nem lesz mostanában nagy mennyiségben nálam, így inkább a DVD-nél maradok jelenleg azt hiszem. Aztán majd később elgondolkodom egy Popcorn-on, vagy más hasonló készüléken.

    A hozzászólások alapján azt hiszem eldőlni látszik, hogy Pana lesz a választás. Az általad írt dolog (Ha nem megfelelő a bemeneti jel, akkor a zajt növeli, ha pedig megfelelően jó minőségű a kép, akkor pedig nincs rá szükség.) tényleg egyértelműnek tűnik, így viszont nem éri meg kifizetni azt a többletet a 46PY85-ös modellben, ami feltételezhetően az IFC ára. Köszönöm a tanácsot, meg fogom fontolni a 50PY80 típust helyette. Ahogy a neten nézegettem az árakat, minimális mértékben drágább ez utóbbi, viszont mégiscsak 50” 46 helyett. A térhatás abszolút nem érdekel, úgyis 5.1-es erősítőre kívánom kötni a kicsikét.

    Viszont lehet kivárok most vele, s csak január végén vagy februárban veszem meg a cuccot. Feltehetően olcsóbb lesz akkor, főként ha a gazdasági válság kapcsán egy-két csődközelbe került kereskedőtől extra kedvezménnyel sikerülne hozzájutni a rendszer ilyen-olyan komponenséhez. Bár ha ugyanazt az árszínvonalat megajánlják az MM-ben (ők biztos nem fognak csődbe menni szerintem) az 50PY80-ra is, mint tették azt a 46PY85-re, akkor lehet nem várok addig. Ezt még kipuhatolom. Ha most veszem meg még idén, akkor viszont meg kéne igényelnem mielőbb a digitális TV adást, hogy meglegyen, mire a TV-t megveszem.

  • ny.janos

    tag

    Nos ma megvásároltam a kinézett készülékeket. A kipróbálás szállítási nehézségek miatt még várat magára 2 napot.

    A megvásárolt összeállítás:
    TV: Panasonic TH-46PY80
    Erősítő: Harman/Kardon AVR 132
    5.1 szett: JBL SCS178
    DVD: Pionner DV-410

    Mindenkinek köszönöm aki segített a döntés meghozatalában! :C

  • ny.janos

    tag

    válasz DM-Fan #4698 üzenetére

    Én is elolvastam az említett topik-nyitó hozzászólást. Szépen összeszedted gondolataidat, s korrekt formába öntötted. Köszönet érte az összes fórumozó, s a saját nevemben. :R

  • ny.janos

    tag

    Az új Pana 46PY80 készüléken az alábbiakat tapasztalom, s nem tudom, hogy ez normál dolog, vagy hiba:
    - A megjelenített képet erőteljesen oldalról nézve tűnt fel, hogy nagyon szellemképesnek tűnik.
    - Tegnap közelebb menve a készülékhez derült ki, hogy ha oldalról nézem az adást, akkor a készülék elülső síkjában megjelenő kép mögött mintegy 4-5 cm-es mélységben látom még egyszer ugyanazt a képet (csak halványabban).
    - A jelenséget mind analóg TV adásnál, mind DVD HDMI-n továbbított jele esetén érzékelem.
    - Kimondottan feltűnő a jelenség TXT megtekintése esetén.
    - Mivel alapvetően szemből nézem a készüléket, onnan nem érzékelhető a dolog, de oldalról már igen.

    Aki tisztában van a dolog mibenlétével, annak válaszát megköszönöm, esetleg nézze meg aki tudja, hogy tapasztal-e hasonló jelenséget.

    Esetleg csak valami beállításbeli dologról van szó?

  • ny.janos

    tag

    válasz DEW3yl #4818 üzenetére

    Értem.
    Az a furcsa, hogy most láttam egy HD Ready LG plazmát, ami láthatóan kevésbé viseli a statikus jeleket, s azon nem vettem észre ezt a jelenséget.

  • ny.janos

    tag

    válasz DM-Fan #4821 üzenetére

    Lehet rosszul fejeztem ki magam. Arra akartam utalni, hogy az LG-n sokkal komolyabban észrevehető a ghost, mint az én Panámon. Hogy a tükröződésbez nincs köze, azt sejtettem.

    Viszont a tükröződést nem csak rendkívül közelről veszem észre. Elsőként, mikor észrevettem az analóg TV adás közben volt, s kb 3 méterről. Bár tény, hogy a szög tényleg rendkívül éles volt. Ennek ellenére viszonylag távolról 2-3 m, s ~45 fokos szögben történő nézés esetén is észrevehető. Mozgó képtartalom mellett persze biztosan nem fog feltűnni. A TXT-t meg majd bámulom szemből. :)

    Köszi a válaszokat.

  • ny.janos

    tag

    válasz ny.janos #4715 üzenetére

    Sziasztok!

    Mintegy 2 hete vasárnap este esett meg, hogy a 2008. decemberében vásárolt Panasonic TH-46PY80 TV-m kikapcsolt, s nem lehetett bekapcsolni.

    Az előlapi led 7-es hibakódot jelzett. A szerviznek másnap hétfőn jelentettem be, pénteken vitték el javítani. 10 nap után ma közölték velem, hogy a készülék segédpaneljei megadták magukat, de azt még nem tudják, hogy nem a panel maga okozta-e a segédpanel tönkremenetelét. Ez utóbbi lehetőség kiszűrése érdekében a Panasonic-kal egyeztetnek, nehogy a javítás után újra tönkremenjenek a segédpanelek a cserét követően. Visszajelzést pár napon belül ígértek.

    Igen drága mulatságnak tartom, hogy egy 2 év teljes körű garanciával rendelkező készülékben 2 év 10 hónap után tönkremenjen a segédpanel, s a szerviz 70eFt körüli összeget emleget. Ha maga a panel a ludas, akkor meg bele sem akarok gondolni, hogy az mennyibe kerülne. Nem beszélve arról, hogy a készülékkel azonos műszaki paraméterű új készülék kapható talán háromszor ennyiért (nem néztem utána, ha tévednék, akkor ne szidjatok le nagyon).

    Ezen túlmenően azt sem értem, hogy miért nem lehet védelmi mechanizmussal megoldani, hogy az egyik segédpanel tönkremenetele ne tegye tönkre a másik kettőt is (a szerviz munkatársának tájékoztatása szerint 1 meghibásodása okozza, hogy mindhárom tönkremegy).

    Történt valakivel hasonló sajnálatos esemény? Volt valakinek a Panasonic-nál eredményes méltányossági eljárása garancián túli készülékre? Egyáltalán az adott estben van valami ésszerű javaslatotok?

    Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

  • ny.janos

    tag

    válasz DM-Fan #44047 üzenetére

    Ma 14 órakor hívtak a szervizből, a bemutatkozás után a szerelő szavai a következők voltak: "Sajnos rossz hírem van." :(

    A kijelző ment tönkre a készülékben, mint kiderült. Segédpaneleket kicserélték benne, s bekapcsolás után azonnal világossá vált, hogy a probléma a segédpanelek tönkremenetelénél sokkal súlyosabb.

    A készülék javítása többe lenne, mint egy új vásárlása, így tulajdonképpen mostantól a TV-m csak ipari hulladék.

    Meglehetősen csalódott vagyok. :(

    Mindenesetre a Panasonic Magyarországot még megkeresem az ügyben. Majd beszámolok, hogy sikerült-e valamit intézni.

    [ Szerkesztve ]

  • ny.janos

    tag

    válasz ny.janos #44239 üzenetére

    Nos a helyzet sokkal jobban végződött, mint reméltem.

    Az ok tulajdonképpen abban keresendő, hogy a 2 év teljeskörű jótállás +1 év (azaz összesen 3 év) szavatossággal jár együtt. A kijelző tönkremenetele, mint nagy értékű hiba pedig belefér a szavatossági igénybe.

    Fentiek alapján a szervizben hétfőn az ügyintéző lemásolta a papírokat, s tájékoztatott, hogy ilyen esetekben egy másik készüléket szokott felajánlani a Pana. Így azt mondta nekem semmi teendőm, ő intézi a dolgokat, s hív, ha a Panától visszaszólnak neki.

    Kb. 1 órája hívott, hogy a Pana a tönkrement TH-46PY80P készülékem helyett egy új TX-P46G30E készüléket ajánl fel számomra. :R

    Sokat nem gondolkodtam a válaszon és elfogadtam ajánlatukat. :)

  • ny.janos

    tag

    válasz Skillet #44511 üzenetére

    Azért azt hozzá kell tenni, hogy mikor bejelentették, hogy tönkrement a kijelző, még mit sem tudtam a szavatosságról. (Nem azzal beszéltem, akivel hétfőn személyesen.) Nos akkor egyáltalán nem éreztem magam szerencsésnek, sőt...
    Nem beszélve arról, hogy ha 3 hónappal később következik be az eset, akkor csak a pech maradt volna.

    Így viszont azt mondom, hogy a szerencsétlenség együtt járt egy jó adag szerencsével. A Panasonic előtt pedig megemelem a kalapomat. Hiába, a hírnév kötelez.

    [ Szerkesztve ]

  • ny.janos

    tag

    válasz Gabor970 #44518 üzenetére

    Nem hiszem. Én utólag is azt mondom jobb lett volna, ha nem megy tönkre a régi készülékem. A szavatosság egyébként is csak a nagy értékű javításra vonatkozik. Nem tudom mi minősül annak, de először csak az volt világos a szerelőnek, hogy a segédpanelek kinyiffantak. Ha a kijelzőnek nem lett volna baja, esélyes, hogy az a ~ 70eFt saját zsebből ment volna. Egy majd 3 éves készülékre, úgy, hogy a javítás háromszorosáért új (modernebb) készüléket lehet kapni.

Aktív témák