Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Parci #7746 üzenetére

    Nem tudom neked pontosan elmagyarázni, hogy milyen eljárást alkalmaz a Pana ilyen téren, mert én sem ismerem, nem én terveztem a készüléket és erre vonatkozó dokumentációkat se nagyon láttam még közzé téve.

    Egy biztos: amikor rákötöttem a TV-t a PC-re, az rögtön felismerte és 1920x1080-as felbontásban hajtotta meg, a tökéletesen illeszkedett a képernyőre, sehol nem lógott ki, viszont a panel ki volt töltve teljesen. Geometriai torzulás nem észlelhető, de mivel ennél a panelnél nyilvánvalóan nem lehetséges az 1:1 pixel mapping, ezért valószínűleg a karakterek veszítenek kontúrosságukból és kevésbé lesznek olvashatók, mintha egy 1920x1080-as natív felbontású monitoron néznéd. Ugyanakkor frissítési értékek terén is nagyon rugalmas, bármit engedett beállítani: így többek közt a 24, 25, 30, 50, 60Hz értékeket is.

    Egyértelmű, hogy PC-monitorként való használata kényelmetlen és az apró karakterek kevésbé szépek, mint egy fullHD LCD TV-n, de könyörgöm, a plazmát nem is erre találták ki. Ettől függetlenül a számítógépes kapcsolat kezelése hibátlan. Arról már nem is szólnék, hogy a PC-ről ráküldött mozgókép (akár játék, akár HD-anyag) minősége tökéletes és már el is tűnnek azok a zavaró hibák, amik viszont egy fullHD LCD-n kijönnek (fekete hiánya, clouding, körbevilágítás, blokkosodás, stb.). Ezért jelenthető ki - és ezért is szoktam mindig hangsúlyozni - hogy a plazma - klasszikus értelemben vett - monitorként való használatától (szövegszerkesztés, tervezés, egyéb PC-s felhasználási mód) tartózkodni kell, viszont ez nem igaz a PC-ről történő filmlejátszásra/játékra, mert arra viszont a plazma a legalkalmasabb (hiába, hogy natívan csak 1024x768-as felbontást tud): csodás, torzulásmentes képet ad, gyönyörűek a színei, homogén a képernyő teljes felülete, nincs körbevilágítás, a fekete sokkal inkább fekete.

    A PS3 esetén akár 720p, akár 1080p jelet küldök a HD-Ready panelnek, tökéletesen olvashatók a legapróbb karakterek is. Nem érdekel, hogy mit csinál a TV a konverzió közben, mert tökéletesen használható.

    Amúgy PC-t nem is kötök rá állandó jelleggel (csak a korai tesztelésnél próbáltam ki), a HD-anyagot is PS3-on keresztül stream-elem rá WiFi-router-en keresztül PC-ről, így sokkal kényelmesebb: nem kell PC-t tartani a nappaliban a TV mellett, csak a PS3 van ott a lebegőpolcon a TV alatt a DVD-lejátszó és az erősítő mellett persze.

    Get Moded!

Aktív témák