Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz krx21 #43999 üzenetére

    Van, igen. Általánosságban a plazma alkalmasabb játékra, mint az LCD, mivel a képernyő mozgásmegjelenítése, mozgóképfelbontása, válaszideje jobb, ezen felül a játékoknál is jól jön a kiváló színhűség és a mély feketeszint is. Egyetlen hátránya a beégésveszély, amire a HUD-ok miatt oda kell figyelni és néhány, fix HUD-os játékot eleve kizár.

    A PS3 vásárlásról azonban lebeszélnélek. Ez a konzol 5 éves, már új korában is elavult volt, a játékok 95%-ban csak 720p vagy az alatti (igen, nem vicc, sub-HD!) felbontásban futnak. Az elmúlt 2-3 évben megjelent multiplatform játékok sorozatosan csalódást okoznak, az Xbox360-on is szebbek, a PC-hez meg nem lehet hasonlítani. A PS3 árának másfél-kétszereséből olyan gamer PC-t tudsz összerakni, aminek fullHD felbontásban sem okoz problémát a legtöbb játék. Ráadásul a játékok olcsóbbak is PC-re.

    A legutóbb épp most, a hétvégén bosszankodtam izmosan, mert megvettem a Rage-et és elkövettem azt a hibát, hogy PC helyett PS3-ra vettem meg. Kritikán aluli a grafika, a textúrák betöltése olyan lassú, hogy meg kell állnod és várnod 1-2 másodpercet egy falfelület előtt, hogy betöltődjön. Kalap szar. Szóval a multiplatform címeket el lehet felejteni! A 3D-t sem nevezném nagyon átütőnek, inkább csak a kis, egyszerű játékoknál jó, a komolyabb címekhez kevés ez a vas nagyon.

    Az egyetlen dolog, ami miatt megéri, azok az exkluzív címek (főként az Uncharted-széria, amiből most jön a harmadik; a Little Big Planet, a Gran Turismo, a God of War-széria, a Killzone-sorozat, stb.), na ezek tényleg ütősek, gyönyörűek grafikailag is. Talán még a konzol minőségi BD-lejátszó mivolta nyomhat egy keveset a latban, mert végül is 60 eFt-ból kapsz egy konzolt és egy jó BD-lejátszót.
    A Sony háza tájáról már lehet hallani, hogy 2012 év vége felé talán debütáltatja az új generációt, de erre vonatkozóan hivatalos infó még nincs. Az biztos, hogy az új konzol magasabb áron fog nyitni, viszont az már talán HD-konzol lesz, mert a PS3 már új korában sem nagyon bírt el 1080p-ben semmit, vagy legalábbis nagyon keveset. Az újonnan megjelent játékoknál pedig már annyi csalódás ért grafikai téren, hogy nem tudok mást mondani.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák