Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kernel #43589 üzenetére

    Nekem az a legnagyobb bajom a HDMI-vel, hogy a gyártók ilyen meredeken elzárkóztak a dual-link HDMI-től.
    Szabvány szintjén létezik, és a DVI is tudja, de az otthoni felhasználásra szánt HDTV-k nem használják, holott a 3D-s HDTV-kre nagyon ráfért volna, hogy ne csak max 30-30 képkocka mehessen ki szemenként, hanem 60-60, és így 1080p-ben is lehessen játszani PC (és esetleg next-gen konzol) játékokat.
    Épp ezért szerintem az 1.4-es szabványban egyenesen kötelezővé kellett volna tenni a dual-link-et, akkor talán nem hanyagolták volna el az 1080p60 3D módot (2x60Hz) a gyártók, mikor úgy is 240Hz-ek magasságában járnak a panelek 3D-hez. Félek, hogy épp így probléma lesz ez akkor is ha jön a QuadHD, és nem megy át 60 progresszív képkocka a single-link kábelen.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Kernel #43589 üzenetére

    Szerintem elsődlegesen nem a kábellel magával, hanem a csatlakozóval és az aljzattal magával, illetve a mögötte levő technológiával van problémája, amiben igaza is van. Teljesen fölösleges volt ebben a formában elindulnia ennek a szabványnak, ugyanolyan diverzifikációt indítottak el vele, mint korábban is, miközben az egyszerűsödésre kéne törekedni, ráadásul valamilyen szinten korlátozták is magukat adatátviteli szempontból is. Ezt már maguk a gyártók is belátták, csak ugye egy épp terjedőben levő technológiát nem könnyű leváltani. Sok cikk született már ezzel kapcsolatban. Ha ebben az irányban indultak volna a fejlesztések, akkor nemigen okozna fejfájást a sávszélesség kérdése sem, ami a HDMI kábeleknél jelen van.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Kernel #43589 üzenetére

    Válaszomat már leírta DM-Fan.

    Egy kérdés. Ha szükséged van egy 6 méteres HDMI összeköttetésre, akkor azt csak egy 10-es kábellal tudod megoldani. Más milyet nem kapsz, és senki se tud készíteni se ilyet.
    Míg egy sodrot érpárost egy hagyományos RJ45-ös csatlakozóval minden alkatrészboltban elkészítenek neked a kívánt méretben. Sőt ha beruházol egy pár ezer forintos krimpelőre (vagy kölcsönkérsz egyet), akkor az összeszelés előtt esetleg a magát a kábelt még szűk helyeken is át tudod vezetni. Ugyanezek a lehetőségeke fennálltak szinte az összes eddigi fizikai formátumnál (RCA, DIN, Jack, stb, de még a Scart-nál is. Míg ugyanezek a hátrányok vannak pl. az optikai (TOSLINK-es) kábelnél, vagy magánál az USB-nél. Nálam ezen akadályok miatt megy át a szobán keresztül az szgép és a tv között lengőkábelen a HDMI és az szgép és az erősítő között a TOSLINK. Nem tudom őket elvezetni az ajtókeret mentén, mert meg kéne bontanom az egész ajtót, vagy kívülről odaszögelem rá :O )
    A HDMI-vel meg csak a nyűg van.

    Hangsúlyozom itt kizárólag a fizikai megvalósításról beszélek. Mélyebben nem is ástam bele magam a villamos jellemzőkbe és a különböző jelátviteli megoldások, kódolások és tömörítések témájába. De mint írod, a HDMI kábelben az "extraflancos" csatlakozók között szintén sodrott érpáros megoldás van. Hát akkor még jobban nem értem, minek kellett ezt a teljesen új, semmivel sem kompatibilis csatlakozót kitalálni!

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Aktív témák