Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz drezso #4004 üzenetére

    Típus? Attól függ. Elég a HD-Ready vagy legyen fullHD? A DVB-T tuner a Pana-nál is mpeg2-es (természetesen nekünk magyaroknak ez nem felelt meg a sugárzási rendszer kialakításánál, holott a TV-k 95%-ban mpeg2-esek), úgyhogy gyakorlatilag mindegy, hogy van-e benne vagy sem, árban sincs igazán difi (sőt, mikor én vettem, akkor a DVB-T tuneres olcsóbb volt, így lett nekem is az).
    Ha elég a HD-Ready, akkor a PV80 (DVB-T tunerrel PX80), ha fullHD kell, akkor a PY80 (DVB-T tunerrel a PZ80) az ajánlott modell. A méret természetesen a típusjelzés előtti szám, tehát a 42PV80 42"-os, az 50PV80 50"-os stb.

    Nem is arra gondoltam, hogy nem volt veled korrekt az LG. Ez mondjuk ma már nem kéne, hogy nagy szó legyen, nyalják is fényesre az ember s***ét, ha már kiadsz negyed millió forintot egy TV-re. Egyébként a Pana szervize is korrektnek mondható, tudtommal kijön a szerelő és ha a hiba javítható, akkor helyben cseréli az alkatrészt, ha nem, akkor elviszi.

    Nem azt mondom, hogy a Pana nem romlik el, mert pl. a tavalyi szériában volt hibás jócskán, ez benne van az ilyen komplex elektronikában, csak mondjuk azért arányaiban jóval többet lehet olvasni hibás LG-kről, mint Pana-król. Nekem több mint fél éve megy és eddig olyan mint újkorában (kop-kop-kop), de az idei szériával kapcsolatban még nem is olvastam sehol semmilyen meghibásodásról, szóval szerintem a Pana javította a korábbi konstrukciós hibát (vagy lecserélte a beszállítót, akitől korábban vette pl. a kondikat). Mindemellett ha komolyabb szaklapok tesztjeit is olvasgatod, akkor azért leszűrhető, hogy a Pana modelljei sok területen jóval erősebbek az említett LG tévénél, ezért is mertem őket ajánlani. De a legjobb az lenne, ha saját szemeddel néznéd meg mindet, mert az a mérvadó, nem pedig az én véleményem, vagy más tesztereké (bár mondjuk a kalibráló műszerek nem hazudnak.) ;)

    Get Moded!

Aktív témák