Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz GeneraL_XTX #36762 üzenetére

    "a plazma mégmindig 100x jobb crosstalk tekintetében mint bármelyik LCD."

    Fentebb linkeltem crosstalk teszt ábrákat, az a Sony LCD TV ami VALÓS 200hz-en működik (vagyis PCre rákötve nem csak 24-60hz-et hanem 100-120-200 hz-et is választhatsz képfrissítési frekinek) jobb volt mint bármelyik plazma. Mondjuk az LCD összes többi hátránya megmarad, szal aki minőségi képre vágyik annak felejtős, de crosstalkban már jó (vagyis ebben a tekintetben ugyanaz mint az olcsó, prezentációs 150 ezer HUF körüli DLP projektorok)

    "ennek a feleződő vertikális sorok isszák meg a levét, tehát egy 1080-as film csak 540p lesz."

    A mostani 3Ds filmek akár BD lemez akár mkv úgy vannak kódolva hogy EGYMÁS MELLETT van a két kép. Vagyis itt is feleződik, csak nem az 1080 (vertikális) hanem az 1920 (horizontális). Nyilván kétszer akkora felbontást "jobb" lefelezni mint feleakkorát.
    Plusz felvetődik a kérdés hogy akkor ez a vertikális megfelezős technológia most kompatibilis a jelenlegi, horizontálisan megfelezett kódolású filmekkel vagy nem? Ha igen akkor hogy? :F (a Samu és Pana 3Ds plazmákban is választható az egymás feletti-alatti mód, de olyan filmet még nem láttam ami így lenne bekódolva. Van még váltottsoros meg asszem még egy másik mód is, olyan filmekkel se találkoztam. Crysis 2 asszem tudja vmelyik másik módot még PCn.)

    Személy szerint én a VT20-30-ra szavazok ha minőségi kép ÉS 3D kell. Mondjuk a Samu csúcsmodellje plazmából megérhet egy tesztelést. Erre a célra a legjobb egy PS3at vinni, mert a Killzone 3ban a célkereszten 1 mp alatt meglátod a crosstalkot. De az átvezető animációin is.
    Vagy ha LCD akkor a polarizációs technológia. Az duplán frissít, viszont az egyik képet 90 fokkal elforgatja és a PASSZÍV szemüveg forditja vissza a szemednek. Állítólag crosstalk nincs, de a fényerőt meg kell emelnie és panaszkodtak a tesztelők (hwswn volt vmi cikk) hogy nem "természetes" a kép. De LCDn ez úgyse probléma ;] (ott természetes képet én még nem láttam, persze állítólag fél milla feletti árú TVk már tudják. De én vidéki vagyok, itt nincs olyan :P )

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Aktív témák