Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Vindex #36425 üzenetére

    "Az "Inteligent Frame Creation"-t hova kell kapcsolni? Tudom, hogy ez csak akkor jön elő, ha nem 24p a forrásanyag."

    Épp az előbb írtam le neked:

    "A 24p Smooth Film nem a 24p módot takarja, hanem az IFC-t kapcsolod be vele."

    "Az IFC-t (Smooth Film-et) egyes HDTV-adásoknál lehet érdemes használni, néhol nagyon látványos tud lenni a hatása, pl. természetfilmeknél, egyes sportközvetítéseknél. A médialejátszóról való filmnézés közben viszont legyen kikapcsolva!"

    Amúgy nem csak 24p forrásanyagnál jön elő az IFC. Mindig ott van a menüben, csak 24p forrásanyagnál átneveződik 24p Smooth Film-re, de a hatása ugyanaz. Minden forrásnál (értsd: akár SD tévéadásnál is) be tudod kapcsolni, ízlés kérdése, hogy használod-e, de ahogy föntebb javasoltam, az esetek döntő hányadában jobban jársz, ha kikapcsolod.

    A Popcorn-os beállításaid jók, de az árnyalatterjedelmet állítsd át 0-255-re (full range RGB), akkor jóval mélyebb feketéket fogsz kapni, csak újra kell finomhangolni a TV kontrasztját/fényerejét. Ha már 16-235-ön is eltűntek a sötét részletek, akkor nagyon nincs jól beállítva a TV-d, mert ott kell nekik jobban látszódni, 0-255-ön még jobban el fognak tűnni, ezért kell újrakalibrálni a TV-t, de akkor ezek szerint nálad jelenleg sem túl jók a beállítások.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák