Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz No.01 #20447 üzenetére

    Ha picit visszaolvasol, akkor épp tegnap-tegnapelőtt írtam, hogy aki vitatja a bejáratás szükségességét, az nincs tisztában a technológia mibenlétével. Igen, szükség van rá, az első 500 óra kritikus. Nincs szükség semmilyen spéci anyagra hozzá: normális értékeken, nem túlzó beállítással kell járatni a TV-t az első 500 órában, kerülni kell a túlzottan sokáig a panelen levő tartós képelemeket (otthagyott menü, Windows asztal, böngésző menüsora, csatornalogó, játék HUD-ja, stb.), illetve figyelni kell a 4:3-as képarány és a 16:9-nél nagyobb képarány ésszel történő használatára (egy-egy ilyen film után menjen teljes képernyős anyag is).

    A beállításokhoz vagy hardveres kalibrátort használsz, vagy vannak erre a célra a netről letölthető pattern-sorok, illetve beállító DVD-k, ezekről is beszéltünk már korábban többször is és linkeltük is őket. Használd a keresőt és megtalálod!

    Az első héten folyamatosan, 24/24-ben történő járatás persze picit túlzás, de van létjogosultsága: az első 3 napban ugyebár kicserélik a TV-t, ha valami gond van vele, így tehát célszerű járatni, hogy felszínre törjön egy esetleges rejtett hiba, illetve ennyivel is gyorsabban bejáratódik a panel. De előbbire bőven elég, ha az első 3 napban megy napi 8-8 órát a TV, az utóbbinál meg célszerű az 500 órára törekedni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Ijk

    nagyúr

    válasz No.01 #20447 üzenetére

    Nem értem miért jelent problémát ez a bejáratás ügy? Ha belegondolsz a képernyőt élete végéig normál beállításokon hajtod, ki szereti a túlhúzott színeket, kontrasztot? A műsorokat tekintve pedig a 4:3 baromi ritka manapság, és általában a műsorforrásokat tekintve eléggé váltakozóan használ 16:9-et és 21:9-et. Az asztalt meg minek hagynám kint, arra itt van a monitorom.
    Tehát ha úgy vesszük én pl. örökké bejáratom a panelt, ennél szélsőségesebb használatot pedig nehezen tudok elképzelni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Aktív témák