Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz M_AND_Ms #19662 üzenetére

    A földi ingyenessége nem hinném, hogy megszűnne. Jelenleg az RTL fizet sok milliót azért, hogy az AH sugározza őket DVB-T-n.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz M_AND_Ms #19662 üzenetére

    "Lehet, hogy egy kicsit majd meglátszik a havidíjban (bár valószínű, hogy nem)."

    Szerintem meg nagyon valószínű, hogy igen:

    "A kábelszolgáltatókhoz eljuttatott ajánlat szerint ráadásul az RTL Klub merészen sokat kér a tartalmáért: listaáron 490 forint plusz áfa az eddig ingyenes adó ára havonta, előfizetőnként, de ennek a feléért kínálják az RTL Klubot, ha az IKO adóira is előfizet a szolgáltató."

    Ugyanakkor:

    "Az RTL viszont információink szerint hajlandó többletszolgáltatásokat adni a fizetős adóért: jövőre a filmek már több hangsávval lesznek elérhetőek, 16:9-es képformátumra vált a csatorna, és több pénzért akár az RTL Klub hd verziójára [2] is elő lehet majd fizetni. Vagyis a nézők más RTL Klubot nézhetnek majd kábelen, és a digitális földfelszíni sugárzásban: a műsor ugyanaz lesz, de a nagy felbontású, szélesvásznú, dolby hangzású Barátok közt csak a kábeleseknek jár majd."

    Véleményem szerint igencsak lecsökken a nézőszám, ha ilyen áron továbbítják a szolgáltatók az előfizetők felé a csatornát. Én pl. egy kanyi vasat sem vagyok hajlandó külön fizetni azért a szemétért, amit ez a csatorna kínál, akár HD, akár SD felbontásban, ide értve az X-Faktor nevű, végletesen megjátszott, nettó alig 20 perc tartalmat 2 óráig húzó-vonó és tudatosan előre koreografált borzalmat; az altesti poénokkal operáló, már 10 éve is unalmasnak számított Fábry-t; a reklámokkal 15 percenként megszakított, logókkal és bannerekkel telenyomott, 10-15-20-30 évvel ezelőtti B-roll filmeket; valamint a szenzációhajhász bulvár- és celebnépszerűsítő-műsorokat; illetve a már 8 évvel ezelőtti indulásakor is förtelmesen közönséges valóságsókat, az "enyhén" cenzúrázott és befolyásoló híradókról már nem is beszélve. Úgy ahogy van felfordul a csatornától a gyomrom. A másik kereskedelmi csatorna dettó ugyanez pepitában, annyira szánalmas az állandó egymás majmolása, az eredeti ötletek és a kulturális műsoroknak minimális megléte - mondhatni közel teljes hiánya -, hogy tőlem biztosan csődbe menne mindkét csatorna, mert egy fillért nem vagyok hajlandó fizetni értük. Továbbmegyek - ha emiatt megemelkedik a kábel előfizetői díja, akkor első utam a szolgáltatóhoz vezet és szépen lemondom az előfizetést. Az egy-két üdítő kivételt képező, normálisan megszerkesztett és felépített műsor, ami heti egyszer megy ezen a csatornán, nekem nem ér ennyit. Persze ettől még lazán meg fognak élni, tekintve, hogy a népesség átlagos kultúrigényét bőven kielégíti ez a felhozatal is. Sajnos. :(

    A Forma 1 témához meg: Ecclestone kicsit kitörölhetné már a csipát a szeméből, mert nonszensz, hogy már egy hazai kis sporteseményt is HD-ben tudunk élvezni, egy ekkora monstre üzleti vállalkozásnak számító fejőstehén által produkált autóversenyt meg csak (igaz jó minőségű) SD-ben. Attól, hogy ő már nem látja a különbséget a kettő között, még szerintem nézők milliói elég szívesen vennék. Na nem mintha annyira odalennék az F1-ért, véleményem szerint az egyik legunalmasabb autósportok egyike, technikai háttér és szuperszonikus autók ide vagy oda, vagy aludni kiválóan lehet az autóktól zümmögő közvetítés alatt. Tessék megnézni egy WRC-versenyt. Na kérem, ott már vezetni is tudni kell!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák