Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nobeige #19195 üzenetére

    Azt hiszem értem, hogy mire gondolsz egyes mozifilmek akadozása kapcsán, amikor a svenkelési sebességről, zársebességről beszélsz. Ezen jellegű "ricegések" (nem is igazán annak nevezném) szerintem elég jól elkülöníthetők.

    A kadenciakezelésből fakadó akadozások szerintem elég jellegzetesek, magad is elég jól észlelted ezt az alapján, amikor leírtad a különbséget a külső lejátszó és a beépített között. Ettől függetlenül, ha külső forrásról nem tudja azt helyesen alkalmazni a TV, akkor ott a kadenciakezeléssel valami nincs rendben. Becsületére legyen mondva a TV-nek, ha saját lejátszóval megoldja a dolgot, csak ezt meg nem igazán értem.

    A TV-gyártók alapvetően elég sokat trükköznek a kadenciával, nem véletlenül nem találsz egyértelmű leírást arról, hogy éppen mit is alkalmaz az adott modell, inkább csak a hangzatos reklámszövegeket alkalmazzák (24p smooth, 24p cinema, stb.). Legjobb tudomásom szerint a Pana már tavaly is a 4:4 és az 5:5 pulldown-t részesítette előnyben (szerintem már a belépő modelleknél is, de a középkategóriában mindenképp), ezért is bukott folyamatosan a tesztekben a 3:2 pulldown-nál - amit mondjuk nem is tartottak nagy problémának. A Samsung és LG alsó- és középkategóriás modelljeinél más lehet a helyzet, mert sok teszter panaszkodik judder-problémákra, tehát nem a klasszikus értelemben vett filmes hibákra, hanem a kadenciakezelési problémákra.

    Nem igazán szoktam mélyére menni a pulldown-mizériának (hiteles információk hiányában), de azt már többször leszűrtem, hogy egymás mellett vizslatva a gyártók TV-it, a Panasonic-modellek szokták adni a leggördülékenyebb képet. A magasabb kategóriákban már nem igazán érzek különbséget, érdekes módon - kevés kivételtől eltekintve - ott már elég jól teljesítenek. Még azt sem tartom kizártnak, hogy ezzel próbálnak magasabb kategóriás TV vételére ösztönözni az embert. Már azt, aki egyáltalán észleli ezt a problémát, mert sokan nem is látják, vagy ha látják is, nem zavarja őket. Én mondjuk falnak megyek tőle, engem speciel nagyon zavar.

    Get Moded!

Aktív témák