Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    Bár korábban is hangzottak el bőségesen ebben a topikban is a kategorikusok részéről olyan kijelentések, amiket egy hifista nem hagyhatna szó nélkül, én nem akartam ebben a topikban vitában résztvenni, legfeljebb beszélgetni alkalmas partnerekkel, de most már nem állom meg, hogy ne szóljak bele.

    Egyelőre még nem találták fel a veszteségmentes audió tömörítést, a veszteségmentes jelző marketingeszköz. Ezt ne vegyétek kinyilatkoztatásnak, mert nem csak a természetszerű tapasztalat, hanem a rendelkezésre álló módszerek logikája is ezt mondja, sőt, amikor a kodekek gyártói őszintén beszélnek, akkor ők is természetszerűleg ezt mondják - természetesen. Arról még lehetne beszélni, hogy mekkora a veszteség speciális laboratóriumi körülmények között, és mekkora a mindennapi alkalmatlan eszközökkel végzett alkalmatlan be- és kitömörítések esetén, de ez csak a veszteség mértéke. Mondom, megfelelő, zárt szakmai környezetben a kodekek gyártói sem állítják, hogy ezek valóban veszteségmentesen működnek - hogy is állíthatnák.
    Nemcsak a valós zenei történés, hanem a meglévő (a valós zenei történést egyébként már eleve irdatlanul leegyszerűsítve modellező, azaz végletesen veszteségesen "tömörített") digitális zenei audióformátumok is sokkal bonyolultabbak, valamint sokkal bonyolultabban és forszírozottabban működnek annál, hogy a tömörítés során való modellezésük és a kitömörítéskori interpolálásuk valóban veszteségmentes legyen - hacsaknem nagyon-nagyon ritka véletlenszerű esetben laboratóriumi körülmények között, ami a végletesen alacsony valószínűség végletesen alacsony valószínűségű véletlen bekövetkeztét jelzi. (Értelemszerűen valós zenék valós audiofájljairól beszélünk, nem valami eszmeien leegyszerűsített laboratóriumi célhangfájlokról.)
    No és hogy miért lennének adott "veszteségmentes" tömörítésnek különféle fokozatai, ha valóban veszteségmentes lenne...?!
    Mégegyszer mondom, megfelelő zárt szakmai körülmények között természetesen a kodekek gyártói sem állítják, hogy ezek (hát még az őket működtető mindennapi eszközök) valóban veszteségmentesek lennének. Ezek relatíve kis veszteségűek - ha alkalmas eszközökön használják őket.

    (#555) Duracellm...

    Nem muszáj pattintósnak lennie a karbon CD-rátétnek, sőt az olyanfajta sokkal ritkább is, mint a sima rátétkorong. Nekem "mindig is" volt és van ilyen karbonszálas CD-rátétem, amit egyszerűen rászorít a CD-re a befogóeszköz, úgy, mint egy vaklemezt szorítana rá, csak ez a karbon rátét sokkal-sokkal-sokkal vékonyabb és könnyebb, egyúttal fajlagosan sokkal-sokkal merevebb. Őszintén szólva pattintósat még nem is láttam élőben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák