Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz liszi70 #550 üzenetére

    Én mostmár azt vallaom, hogy jobb a békesség, vannak akiknek ez a nyugalom megzavarására alkalmas téma az általános topikokban, és olyankor nyugtalanul kezdenek el írni a téma felhozójával szemben.
    A különböző (egyházi, stb) vallásokat sem célszerű egy topikba ereszteni, mert egyik sértheti a másik nézeteit, viszont ha az egyik elvonul a saját helyére vagy rokonlelkek közé, oda nem kell utánamenni.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • liszi70

    nagyúr

    válasz .DLL #551 üzenetére

    Azt felejted ki a képletből, hogy mindenkinek máshol kezdődik az a szint, ami már ezotéria, vagy hit.
    Nem lehet ezt különválasztani a fő témától, bármennyire szimpatikus a "jobb a békesség" elve. Erre a topikra nincs szükség, nincs létjogosultsága, mert a placebo NEM külön téma, hanem a hifi-házimozi (és még temérdek más egyéb téma) alapvető, járulékos része, ha kellemetlen és konfliktusokkal terhelt ez, ha nem. :)
    Nem véletlen, hogy gyakorlatilag kihalt ez a topik. :D

    [ Szerkesztve ]

  • .DLL

    veterán

    válasz liszi70 #552 üzenetére

    "Azt felejted ki a képletből, hogy mindenkinek máshol kezdődik az a szint"
    Ez jogos, ezzel egyet értek.

    "Erre a topikra nincs szükség, nincs létjogosultsága, mert a placebo NEM külön téma"
    Ezzel nem értek egyet. :)

    Mondhatjuk úgy is, hogy oké ez a magasabb ingerköszöböt is átlépő témák és megoldások topikja.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • liszi70

    nagyúr

    válasz .DLL #553 üzenetére

    "Mondhatjuk úgy is, hogy oké ez a magasabb ingerköszöböt is átlépő témák és megoldások topikja."

    Akkor lenne igazad, ha a "magasabb ingerküszöböt átlépő témák és megoldások" nem jelennének meg a hifi, vagy a házimozi topikokban. De mivel ettől a topiktól függetlenül és természetesen ugyanúgy megjelennek (nagyon helyesen) így továbbra sem érzem, hogy ez a topik lenne a megosztottságot és vitákat elsimító felület. :D
    Hagyjuk, lényegtelen, elfér..... :)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #71562240 #535 üzenetére

    A forgó műanyag lemezünk ami - ha magába nézzük - hajlamos lehet feltöltődni, de van benne egy festék, fém-oxid réteg, ami a lemezen belül lassan kiegyenlíti a töltést, mert gyengén vezet.

    Statikus sztatikus tér elképzelhető, mert a motor tengely (GND) és az oxid réteg között nincs összeköttetés (belső perem polikarbonát, tárcsa lehet fém, de műanyag is, ami ha fekete színű még mindig alacsonyabb az ellenállása mint a fehérnek). Ha vonza is az optikát, a fej-szervó állandó árammal korrigálja ezt az erő komponenst, feltéve hogy homogén a töltések eloszlása a teljes adatfelületen, illetve a lemez és az optika közti távolság nem változik forgás közben, ekkor más dolga is van a fej-szervónak.

    Kollégám aktívan CD-zik, ő valamelyik kiállításon látott-hallott szénszál+műgyantából készült lemezre pattintható CD-Stabilizer-t. Egy sima vak-lemez is megfelel az írható henger aljáról, csak a gép mechanikája bevegye a 2db egymásra tett lemezt. A pattintható megoldás ott vérzik el, hogy a lemezek átmérője nem század pontos, az egyiket bele kell feszíteni, eközben "biztos nem sérül a lemez" míg a másik példány majdnem hogy lötyög benne, lemez hőtágulását sem követi le.

    (#548) .DLL : Csak egy láncot szeretnék építeni, ami azt a hangot adja ami itt a fejemben van, akkor leszek elégedett. Persze nincsenek rá millióim, se 2 két életem, hogy bolti cuccokat próbálgassak, ami biztos hogy nem a hangomat hozza, hanem valamilyen erős kompromisszummal szolgál egy más szándékot..

    Mivel sokat hallok élő zenét "muszáj-ból" van bőven időm a zenére figyelni, már-már a hallom hogy mitől szenved az előadó, ezáltal én is. Nagyon hasznos merni odamenni és "belenyúlni, beszólni" mert azzal ki lehet mozdítani a holtpontról, ezáltal ő is a zenével tud foglalkozni. A következő 1,5-2 óra vagy több után vidáman, feltöltődve is fel lehet állni, meg leszívva, dühösen is. Ez a nem mindegy.

  • Exodius

    őstag

    válasz PuMbA #545 üzenetére

    Mondjuk egy táblázatban láttam, hogy igaziból csak annyi a különbség, hogy kevesebb helyet foglal de a hangminőség nagyjából ugyanaz. A többi placebo. :D

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Exodius #556 üzenetére

    Így van. A beállítás a tömörítés sebességét meg a kész fájl méretét befolyásolja, semmi köze a hangminőséghez. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    Bár korábban is hangzottak el bőségesen ebben a topikban is a kategorikusok részéről olyan kijelentések, amiket egy hifista nem hagyhatna szó nélkül, én nem akartam ebben a topikban vitában résztvenni, legfeljebb beszélgetni alkalmas partnerekkel, de most már nem állom meg, hogy ne szóljak bele.

    Egyelőre még nem találták fel a veszteségmentes audió tömörítést, a veszteségmentes jelző marketingeszköz. Ezt ne vegyétek kinyilatkoztatásnak, mert nem csak a természetszerű tapasztalat, hanem a rendelkezésre álló módszerek logikája is ezt mondja, sőt, amikor a kodekek gyártói őszintén beszélnek, akkor ők is természetszerűleg ezt mondják - természetesen. Arról még lehetne beszélni, hogy mekkora a veszteség speciális laboratóriumi körülmények között, és mekkora a mindennapi alkalmatlan eszközökkel végzett alkalmatlan be- és kitömörítések esetén, de ez csak a veszteség mértéke. Mondom, megfelelő, zárt szakmai környezetben a kodekek gyártói sem állítják, hogy ezek valóban veszteségmentesen működnek - hogy is állíthatnák.
    Nemcsak a valós zenei történés, hanem a meglévő (a valós zenei történést egyébként már eleve irdatlanul leegyszerűsítve modellező, azaz végletesen veszteségesen "tömörített") digitális zenei audióformátumok is sokkal bonyolultabbak, valamint sokkal bonyolultabban és forszírozottabban működnek annál, hogy a tömörítés során való modellezésük és a kitömörítéskori interpolálásuk valóban veszteségmentes legyen - hacsaknem nagyon-nagyon ritka véletlenszerű esetben laboratóriumi körülmények között, ami a végletesen alacsony valószínűség végletesen alacsony valószínűségű véletlen bekövetkeztét jelzi. (Értelemszerűen valós zenék valós audiofájljairól beszélünk, nem valami eszmeien leegyszerűsített laboratóriumi célhangfájlokról.)
    No és hogy miért lennének adott "veszteségmentes" tömörítésnek különféle fokozatai, ha valóban veszteségmentes lenne...?!
    Mégegyszer mondom, megfelelő zárt szakmai körülmények között természetesen a kodekek gyártói sem állítják, hogy ezek (hát még az őket működtető mindennapi eszközök) valóban veszteségmentesek lennének. Ezek relatíve kis veszteségűek - ha alkalmas eszközökön használják őket.

    (#555) Duracellm...

    Nem muszáj pattintósnak lennie a karbon CD-rátétnek, sőt az olyanfajta sokkal ritkább is, mint a sima rátétkorong. Nekem "mindig is" volt és van ilyen karbonszálas CD-rátétem, amit egyszerűen rászorít a CD-re a befogóeszköz, úgy, mint egy vaklemezt szorítana rá, csak ez a karbon rátét sokkal-sokkal-sokkal vékonyabb és könnyebb, egyúttal fajlagosan sokkal-sokkal merevebb. Őszintén szólva pattintósat még nem is láttam élőben.

    [ Szerkesztve ]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz #71562240 #558 üzenetére

    Lehet beszélni placébóról, szóljon bele a hangba a sarokba rakott kavics, szóljon bele a kismegszakító, mert ezek akár bele is szólhatnak.
    De a veszteségmentes azt jelenti, hogy a wav file ami a raw audio file, na ezt tömöríted.
    Hasonlóan mint a ZIP. Ha a flac filet visszaalakítod wav fileba, akkor bitre pontosan ugyan azt kapod. Ha nem, akkor az nem veszteségmentes.
    Szóval légy oly jó és ne beszélj hülyeségeket. Ha azt mondod, hogy már a wav sem veszteségmentes audio az nyilvánvaló, mert nem létezik tulajdonképp ilyen. De ez már a mikrofontól indul.
    Ugyan ez akasztott ki a CD grebbelésnél. Rohadtul mindegy, hogy mivel olvasod ki a CD adatait. Az vagy bitre pontosan jó, vagy hibás.

    Legtöbb placebo és audio varázslással ez a gond, hogy jön valaki aki minden áron megpróbálja megmagyarázni az adott történést olyan tudás alapján ami neki van. Hiába totál fasság az egész, de azt meg kell magyarázni. És innentől ez már nem placebo, nem tartozik audio körbe, hanem átverésbe.
    Legalább ne hazudjunk...

  • jacint78

    addikt

    válasz #71562240 #558 üzenetére

    Márpedig a flac veszteségmentes többször is ellenőriztem, szerintem maradj a beszélgetésnél.. A különböző tömörítésszintek inkább az erőforrás felhasználás miatt lényegesek, vagy pontosabban lettek volna lényegesek 20 évvel ez előtt, a mai PC-ék teljesítménye mellett említésre sem méltó.

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

  • jacint78

    addikt

    Ne csodálkozz az ezotérikusok semmivel sem tudják alátámasztani a mondandójukat, csak szerintük úgy van, mégis mit vársz? Mérhető dolgokat akarnak megcáfolni egyesek azzal, hogy ők hallják, ne csodálkozz. :)

    Ja és az is tipikus, hogy az ilyeneknek ellentmondani sem lehet, mert ők a valakik akik mindent meghallanak. De ma már vitatkozni sem lehet, ebből a topikból is "safeplace"-t akartatok csinálni...

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

  • Ribi

    nagyúr

    válasz jacint78 #562 üzenetére

    Veszteségmentesség szín tiszta matematika.
    Ha valaki meg akarja cáfolni, akkor indítson onnan, hogy 1+1=3...

    Más dolog, hogy szólhat-e másként wav flac és flac maxonon tömörítve.
    És erre akár még azt is mondanám, hogy akár lehet, mert ilyenkor proci terhelődik, ami kihathat latency vagy fesz ingadozásra. Ezeknek lehet valóságalapja. De szimplán matematikai konverziókba ne akarjunk ezoterizálni. :O

  • .DLL

    veterán

    válasz jacint78 #562 üzenetére

    A vita szakmai részébe nem akarok beleszólni, de miért ne lehetne ez egy "safeplace" csak azoknak akik ilyesmivel szöszmötölnek és hisznek abban amit csinálnak? Bántott titeket? Vitatkozni kár erről mert az egyik oldal hallja, megvan ez az élménye, a másik oldal meg tagadja ezt és itt vége, ez így nem vita... magyarán fölösleges. Persze a normál Hi-fi topikban lehet erről vitázni, mert a normál Hi-fi topik nagyon széles spektrumot fed le úgy kategóriákban, mint hallgatókban, és bizonyos kategória alatt az egzotikusabb megoldásoknak egyszerűen még nincs prioritása, mert többet ér a felhasználó ha pl. hangsugárzót cserél, ezt el lehet mondani pl. egy kezdőnek. De ha valaki már ilyen "magasabb ingerküszöbű" témákkal is szöszmötöl, akkor hagy tudja már megbeszélni hasonszőrű társaival, miért kell ezért odamenni és basztatni? Rossz nézni. Mint az óvodában komolyan.
    Én se megyek be az pl. iPhone vagy Samsung, vagy Intel vagy AMD vagy akármelyik topikba, hogy fúúj, ez nekem nem szimpatikus, ilyet nem tudnék használni, stb. mert ott olyanok vannak akik szeretik, és használják, mi értelme lenne?

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Ribi #563 üzenetére

    Ezzel 100%-ig egyet tudok érteni.

    Annyival szítanám a hangulatot, hogy: két jó minőségű digitális file közül,
    nem lehet egyértelműen eldönteni AB tesztel, hogy melyik szól jobban, csak az eredeti hang ismeretében lehet megmondani, hogy AB közül melyik hasonlít arra jobban. Arról lehet beszélgetni, hogy adott cuccon, adott körülmények között A vagy B tetszett, csapott be jobban, de ennél semmivel nem jelent többet.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz jacint78 #562 üzenetére

    El kellene fogadni, hogy attól még vannak dolgok között összefüggések, függetlenül attól hogy nincsenek ledokumentálva, így "nem léteznek" mindenki számára.
    Ez addig így is marad, amíg nem tudjuk reprodukálni. Ha hagytok lehetőséget erről beszélgetni, nyugodtan, akkor van egy kis esélye, hogy lesz aki le dokumentálja őket, és onnantól ezek az összefüggések is "létezni" fognak.

    Nagyon egyszerű-érthető példa, arra, hogy az emberre milyen hatást gyakorolnak a rezgések:

    Kínában építettek két egyforma irodaházat, évekkel a nyitás után észrevették, hogy az egyik torony dolgozói között nagyon magas az öngyilkosok aránya, míg a másik torony dolgozói között teljesen átlagos.
    Hosszas OK keresgélés után eljutottak odáig, hogy a problémás toronyban kifelejtették a klíma berendezések alól a rezgéscsillapító alátéteket, sima acélpogácsák voltak a helyükön. Amitől a kompresszorok rezgése átkerült egész épületre, főleg a felsőbb szintek, az alátámasztástól messze produkáltak alacsony frekvenciás rezonanciát.
    Ez az emberi érzékelésen kívül eső dolog, idegessé, depresszióssá tette az ott dolgozókat, akik rosszabbul dolgoztak, majd szét ment a családjuk, és más megoldást nem találva, sorra öngyilkosak lettek.
    Miután visszakerültek a rezgéscsillapító alátétek, ugyan úgy teljesítettek a dolgozók mint a másik toronyban, és normalizálódott az öngyilkosságok aránya is.

    Én a hamis hangszerektől tudok pengét nyelni, főleg ha azzal kísérnek valakit, és az arra próbálnak énekelni.

    [ Szerkesztve ]

  • jacint78

    addikt

    válasz #16939776 #566 üzenetére

    De dokumentálva vannak, csak egyesek figyelmenkívül hagyják, mert semennyire sem értik a pszihológiát, de mindegy, kiszállok én ebből a topikból. Csak még annyit DLL kolega hozzászólására, hogy igen, egyeseket bánt a sok téves infó amikkel tele van a net, majd lehet magyarázni az emberkéknek akik megkeresnek az ilyesmikkel kapcsolatban és nekem kell kínlódnom azzal, hogy bizonyítsam, hogy miért orbitális baromság az, amiket az ezotérikusok írnak.

    Az objektív módon nem alátámasztható "én hallom" elméletekre nagyon egyzerű a magyarázat, az ember azt hallja meg amit meg akar hallani, illetve amit éppen észrevesz az adott hanganyagban, de korábban nem figyelt oda erre.. Már 10 évvel ezelőtt is belestem ebbe a hibába amikor valamit módosítottam és "hallottam is", de nem tudtam elhinni, majd visszaépítettem az előző verziót és láss csodát, akkor már az is ugyanúgy szólt, pedig agyon jó hallásom van. Azóta pedig néhány nagyon korrekt leírás is megjelent már az interneten, amikben részletesen elmagyarázzák, hogy mit, miért hall úgy az ember ahogy akar. Ja és nem, nem lehet erről vitázni, mert egy mérési eredménnyel, engem nagyon könnyen meg lehet győzni és alázatosan bocsánatot is kérek, de a másik oldal annyira ragaszkodik a saját tévedéseihez, hogy tőkéletes időpocsékolás vitába keveredni velük.

    Amúgy a te toronyházas példád is épp a "füllel mérő" emberkék elleni év. :)

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

  • #16939776

    törölt tag

    válasz jacint78 #567 üzenetére

    Ha ezt tovább visszük, általánosítjuk, akkor bármit csinálhatunk, nem változik semmi.
    Ha sokat csináljuk a bármit, akkor is ugyan az lesz a végeredmény, mintha kezdetektől fogva nem csináltunk volna semmit.

    Ezt egy zenész-hangszer-közönség viszonyában hogyan lehetne levezetni?
    Megfelelő mennyiségű gyakorlással tömegpszichózissal vagy gondolatátvitel győzi meg közönséget, hogy nekik most igazán jó amit gondol, hogy csinál a hangszerrel? Vagy kell hozzá más is?

    Vegyünk egy másik példát, ha én odamegyek a dobhoz és ráteszek valamelyik rezgő-börre 0,1g elasztikus tömeget, az nem fogja megváltoztatni a hangerő arányokat, lecsengés hosszát, csak akkor ha a dobos is tud róla?
    Miért fog jobban játszani mint előtte, ha elmondom, vagy ha nem, akkor is? Meghipnotizálom?

    Ha értesz a pszichológiához akkor erre is van magyarázatod. :)

    [ Szerkesztve ]

  • jacint78

    addikt

    válasz #16939776 #568 üzenetére

    "Vegyünk egy másik példát, ha én odamegyek a dobhoz és ráteszek valamelyik rezgő-börre 0,1g elasztikus tömeget, az nem fogja megváltoztatni a hangerő arányokat, lecsengés hosszát, csak akkor ha a dobos is tud róla?"

    Naaa, a kettő közel sem ugyanaz, mivel ez mérve is kimutatható, ráadásul semmi extra műszer nem kell hozzá. De a zenészeket ne firtassuk, sok szotrim van amikor csak elmondva a kért változtatást is rendben volt a dolog és én is tekertem már részegen hangszínszabályzót egy egész este alatt, amire a konkrét bemenetre kötött cuccnál nem is volt hatással.... :DD A lényeg az, hogy én ezt felismertem és elfogadom, ezért nem hiszek már a fülemnek. :)

    Jobban játszani azért fog, mert tetszik neki a változás (ha valós, ha képzelt) és megjön a hangulata. Én zongorázni próbálgatok és egyedül simán megy valami, míg haverok előtt a bekapcsoló gombot sem találom a midi billentyűn, annyira zavarban vagyok, de pár viszki után simán megy. Ne mond, hogy ilyesmit még nem vettél észre magadon?

    A zenészek amúgy külön kategória egy cimborám is egész este cserélgetett két mikrofont egy énekesnek, akinél minden második szám után nem "úgy szólt" az előző. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

  • #16939776

    törölt tag

    válasz jacint78 #569 üzenetére

    Azért ezzel vigyázni kell, hogy kivel játszod, játszhatod el, mert hatalmas kurvaanyázás lehet belőle, ha 1x kiderül hogy hülyére veszed. Másrészt az értelmes-ek 90%-nak az is elég, hogy oda figyelsz rá, és az első pillanattól kezdve érzi hogy biztonságban van, egy szót sem fog szólni amíg nem kérdezed. A 10% ad feladatot, mert őt zavarja a saját hangja és neki 1Khz-en -2dB-vel lenne az igazi, vagy mégsem.

    Persze, ezért van minden előkészítve, beállítva, hogy ne kelljen izgulni rajta, minél stresszmentesebben, minél többet lehessen figyelni arra, ami a színpadon történik.

    Mikrofonos dolog: ha az ének érthetősége túl gyenge a monitorban, bármilyen ok-ból, akkor marha sokat bekérhet és gyorsan el is fáradhat a füle, akár 3:20 alatt. Van az az EQ állás, amire képtelenség intonálni ennél hosszabb ideig, ha szenvedés van, oda kell menni és neked a saját hangodhoz letisztázni és a monitort kitakarítani.
    Amúgy nem szabad, ezt hagyni eddig eljutni: még a beállásnál el kell dönteni, hogy melyik mikrofon "játszik". Ha halhatóan szarabb abban a körülményben mint a mit fel tudsz rakni a helyére, akkor meg kell mutatni mindkettőt az énekesnek, és ott eldöntetni vele hogy melyiket szeretné. 99% hogy jól dönt. Ha rosszul dönt fent kell hagyni egy másik állványon a jó mikrofont, és mondani neki hogy ezt TE szeretnéd hogy ott legyen. Ha eljut buli közben odáig a dolog, hogy kérné még a monitort, akkor mondani kell, hogy a másik mikrofonnal tudunk hangosabbak lenni monitorban, és ha már választania kell a szopás és az elvei között, akkor ott fogja hagyni a sajátját.

    [ Szerkesztve ]

  • alphamooncam

    őstag

    Hol lehet olvasni leválasztó trafóról hifi témakörben, egyáltalán mire való a leválasztó trafó ?

    Valaki használ leválasztó trafót, mondjuk erősítő elé?

    Konkrét kérdésem, hogy a nagyfrekvenciás zavarok stb. amik ráülnek a színusz hullámra, leválasztó trafóval eliminálhatók-e? ( Panelban problémás, zajos 230V. )

    Bármi, ami fontos lehet a leválasztó tarfóval kapcsolatban, és nem kérdeztem meg !

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák