Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz batagy #139 üzenetére

    Azért ennyire nem szörnyű a helyzet. Csak nem MK908 -ban kell gondolkodni. Linux (nem csak Picuntu) szempontból a Rikomagic MK802IV a jó alap. A 3066 -ra portolt Picuntu óta sokat változott a világ. A 3066 -osokra alig jött ki újdonság, míg a 3188 -as Riko jelentős támogatással bír. Sőt, a Riko árul egy gyárilag linuxos verziót. MK802IV LE (Linux Edition). Már "dobozos" kivitel is van a Rikoból, bár az még csak Droid, de ígérik abból is az LE -variánst. A házi megoldásokért pedig a Freaktabon kell keresgélni. Én is némi kihagyás után, most néztem körül és meglepett a változás. Már nem csak recovery -s dualboot van és a telepítéshez is van már tool.
    Az tény, hogy a málnának vannak előnyei, de azért érdemes alaposabban utánanézni a lehetőségeknek, mert nem minden szempontból jobb, mint egy 3188 -as. Ahogy én tudom:
    -Igaz, hogy az újabb verzióknak két USB portjuk van, de ez egy hármas HUB, a BCM2835 -ös chip 1db direkt kivezetéséről. A HUB 3. portjáról van kivezetve az ethernet adapter (10/100). Ez biztos, hogy érzödni fog a két vinyó fájlműveleteinél.
    -Lehet, hogy maga az alap kevesebb energiával beéri, mint akár egy 3066 -os, de külön táp nélkül biztos nem akasztanék rá két vinyót (igazából egyet sem).
    -Nincs belső adattároló, a teljes rendszer a behelyezett kártyára támaszkodik. Arról is bootol. Ezt nem tartom szerencsés megoldásnak, és ahogy utánaolvastam, ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül.

Új hozzászólás Aktív témák