Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz vitezfeher #137 üzenetére

    Köszi a választ!

    Azt valóban nem is figyeltem, hogy 908-hoz van-e Picuntu, gondoltam naívan hogy biztos van.

    "Ha van kísérletezéshez türelmed, próbáld meg, de az ATOM-os művelethez képest jóval több lesz a macera."
    Értelek, nos ha az Atomhoz képest több a macera, akkor szerintem nem vágok bele.
    A motivációt elsősorban a méret csökkentése adná, viszont nincs már türelmem vele szórakozni vele, és ahogy látom, több vele a gond, mint amennyi előny a méretből fakadna. Az Atom/Brazos is elfut amúgy 1 db ventivel, és meg lehet halkra csinálni. Az már bevált.

    "Érdekes, hogy a 808-as hardveréhez képest felét sem tudó Raspberry egy jól optimalizált Debian alapú Linuxszal sokkal gördülékenyebben működik."
    Hmm, ez valóban érdekes. Néztem a Raspberry-t is, de spec alapján gyorsabbnak tűnt az MK808/908. Ezek szerint nem. A Raspberry egyik előnye hogy pl. arra van eleve Squeezebox disztribúció is (SqueezePlug).

    A málna másik előnye szerintem, hogy eleve van rajta hálózati port (nem kell külön USB-Ethernet adapter) és 2 db USB port is több. Nálam 2 db 2.5" vinyót kellene rákötni.

    Fogalmam sincs hogy menne-e mondjuk egy ilyen adapterrel. USB3-as HUB kell hozzá szerintem, hogy biztos ami biztos alapon kiadja a 900 mA-t USB portonként. Nem?

    Szóval lényeg a lényeg, így igazából elment a Picunto és MK808/908 motivációm.

Új hozzászólás Aktív témák