Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petiapó

    tag

    Tiszteletem!
    Régóta gondolkodok ezen a dolgon.
    Nem vagyok szakértője a témának, és a fejemben zizegő ezer, meg ezer gondolat foszlány sem segít... :D
    De azért megpróbálom leírni mi az elképzelésem:
    ugye mindenki egy új, ált. kétkörös rendszerben gondolkodik.
    De akinek már van egy sima vízhűtése?
    1 pont: a hőleadó teljesítményét növelhetjük, ha a közeg (továbbiakban: víz) és a környezet között nagyobb a dT
    2 pont ha csökkentjük a proci felé áramló víz hőmérsékletét, úgy ott is javul a hőfelvétel, ergo hidegebb lesz a proci
    3 pont mi van, ha ezt egyetlen peltier-farmmal oldjuk meg?

    Arra gondoltam, hogy (induljunk a szívattyútól) beérkezik a peltier hideg oldalára a víz, ez hűl vmennyit (sajnos semmi esélyem nincs számokat közölni se gyakorlatból, se fejből :D), innen megy a CPU blokkba (nálam még egy Y-al ezt követően még a chipsetre, és a VGA-ra is megy) ahonnan elindul a hűtőhöz, azaz csak indulna. Mert a Peltier melegoldali blokkjábba megy, és ott tovább melegszik, ezzel növelve a radiátor hatásfokát. A radiátor pedig szépen nekiáll lehűteni a vizet. aztán elölről az egész

    Tudom több sebből vérzik az elmélet, de végülis ezért jöttem ide.
    Szóval, ahhoz, hogy ne befolyásolja a víz továbbmelegítése a hidegoldalt, elég nagy dT kell hogy legyen a két oldal között, ez pedig csak emeletes megoldással lehet, nem?
    Nemrég láttam a High-tech 127xx szériáját, és ott azt láttam, hogy üzemi hőmérséklet: 200C°-ig.
    Ilyen magas hőfokon is tud használható dT-t előállítani? (persze nekünk nem kell ekkora)
    Továbbá elég gyenge pontnak érzem a radiátor hatásfokát, mert ugye, ha nem tudja eléggé visszhűteni a vizet, akkor adtunk a sz@rnak egy pofont...
    Én egy lapradiátort terveznék, mert helyem az bőven van, csak sajnos olyan táblázatot nem találtam ami a szobahőmérséklet és az áramlási sebsség, vagy átáramlott mennyiség (vagy mittomén mi kell ide) függvényében adná meg a dT-t (ugye úgy adják meg pl.:90/70 belépő/kilépő fok, és 20 fok szobahőm- mellett mekkora a teljesítmény, de ez nekem nem segítség)

    A világért sem akarok kizökkenteni senkit, ezért ha nem jó, elég ha röviden válaszoltok. :)

    Szóval, ilyen és hasonló gondokkal küzdök.
    Próbáljatok meg egy kicsit elnézőek lenni. :)

    [ Szerkesztve ]

    ...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

Új hozzászólás Aktív témák